استفاده از تشک خوش خواب در سلامت ستون فقرات بدن بسیار موثر است. البته این روزها قیمت انواع تشک ها بسیار بالا رفته و باید تا حد ممکن در سالم و تمیز نگهداشتن تشک تختخواب خود بکوشیم. خوشبختانه برای جلوگیری از کثیف شدن تشک ها روکش های محافظی مناسبی تولید شده که مانع نفوذ رطوبت به تشک یا لک شدن آن می شنوند. اما اگر از این لایه های محافظ استفاده نمی کنید و روی تشکتان یک لکه روغنی ایجاد شده ، نگران نباشید. برای از بین بردن لکه روغن از روی تشک راه های خانگی مفیدی وجود دارد که در این مطلب پین ورک به آن اشاره می کنیم. البته ما در مقاله ای جدا به صورت مفصل در مورد نحوه‌ی شستشوی تشک صحبت کرده‌ایم. حتما زمان بگذارید و مطالعه آن را از دست ندهید!

نکته: اگر لکه تازه ایجاد شده، فورا روغن های اضافه را با یک قاشق از روی تشک جمع کنید و چند لایه دستمال کاغذی یا دستمال مخصوص جاذب روغن روی لکه قرار دهید تا مانع از نفوذ روغن به قسمت های داخلی تشک شود و بعد هم یکی از این راه ها را امتحان کنید.

تاثیر جوش شیرین در از بین بردن لکه روغن از روی تشک

جوش شیرین در از بین بردن لکه روغن از روی تشک

باور نکردنی است اما می توانید بدون ایجاد رطوبت روی تشک، کار پاک کردن لکه روغن از روی تشک را به اتمام برسانید. برای این کار باید یک بسته جوش شیرین تهیه کنید و روی لکه روغن را کاملا با این گرد سفید رنگ بپوشانید و آن را چندین ساعت به حال خود رها کنید. جوش شیرین دارای دانه های ریزی است که روغن روی تشک را جذب می کند. در پایان روز با دقت تمام جوش شیرین را با جاروبرقی از روی تشک جمع کنید. جوش شیرین علاوه بر اینکه در از بین بردن لکه روغن از روی تشک موثر است، برای از بین بردن بوی بد تشک هم فوق العاده است.

تمیز کردن لکه های تازه روغن با سرکه

تمیز کردن لکه های تازه روغن با سرکه

سرکه سفید مایع معجزه گر آشپزخانه هاست که در لکه بری و ضد عفونی کردن آلودگی ها همتا ندارد. سرکه سفید را همه خانم های کدبانو می شناسند و از آن برای تمیز کردن لکه چربی از روی هود استفاده می کنند. سرکه لکه چربی و روغن را از روی هر سطحی پاک می کند. برای از بین بردن لکه روغن از روی تشک هم می توانید از این سرکه همه کاره استفاده کنید. ابتدا محلولی شامل یک پیمانه سرکه سفید و دو پیمانه آب تهیه کرده و سپس با تکه ای اسفنج آغشته به این محلول، لکه روغن را از روی تشک پاک کنید. در پایان با یک حوله مرطوب محل مورد نظر را تمیز کنید.

استفاده از صابون لباسشویی برای پاک کردن لکه روغن از روی تشک

از بین بردن لکه روغن از روی تشک با کف صابون

اگر لکه های قدیمی روی تشک جا خوش کرده است، به احتمال زیاد با روش های معمولی قادر به از بین بردن لکه روغن از روی تشک نخواهید شد. در این صورت می توانید ابتدا با روش قبل لکه را کم رنگ کنید و سپس مقداری صابون لباسشویی را در یک کاسه آب حل کنید و خوب بهم بزنید تا کف کند. از کف روی محلول و یک مسواک تمیز برای پاک کردن لکه روغن تشک استفاده کرده و با دستمال نم دار سطح تشک را پاک کنید. یادتان باشد نباید خود محلول آب و صابون را روی تشک بریزید و آن را خیس کنید.

توجه: برای از بین بردن لکه روغن از روی تشک حتما تشک را به حالت عمودی برگردانید تا رطوبت داخل تشک نفوذ نکند. پس از لکه بری تا خشک شدن کامل از خوابیدن روی تشک خودداری کنید.

منتظر دیدگاه شما هستیم
به اشتراک بگذارید

3 سال پیش افسانه رجب پور

درباره نویسنده

افسانه هستم نوشتن برای من یک تفریح دوست داشتنی است که همه وقتم را پر کرده است. کشف ناشناخته ها و آموختن مطالب جدید همیشه برایم شیرین است. به نظرم در عصر ارتباطات و تکتولوژی هنوز هم نوشتن بهترین راه ارتباطی است.

مطالب مشابه

افزودن دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.