تمیزی تشک و رختخواب روی سلامت بدن تاثیر دارد. بسیاری از بیماری های پوستی و آلرژی های تنفسی ناشی از رختخواب های آلوده به انواع باکتری و قارچ است. البته نمی توانید قارچ ها و باکتری های تشک را ببینید ولی حتما لکه های کثیف روی تشک آزارتان می دهد. از بین بردن لکه چربی از روی تشک هم که دیگر جای خود دارد. این لکه های چربی سخت تر از لکه های دیگر پاک می شوند. در کرم های آرایشی، غذاها، شمع و حتی عرق انسان هم چربی وجود دارد. این چربی ها می توانند لکه های ناخوشایندی را روی تشک ایجاد کنند. پین ورک راه های ساده ای برای خلاص شدن از لکه های چربی روی تشک پیشنهاد می دهد با ما همراه باشید. البته ما در مقاله ای جدا به صورت مفصل در مورد نحوه‌ی شستشوی تشک صحبت کرده‌ایم. حتما زمان بگذارید و مطالعه آن را از دست ندهید!

از بین بردن لکه چربی از روی تشک با آرد ذرت

از بین بردن لکه چربی از روی تشک با آرد ذرت

برای پاک کردن لکه های تشک همیشه از مواد پاک کننده طبیعی استفاده کنید. پاک کننده های شیمیایی بسیار قوی اصلا برای تمیز کردن تشک پیشنهاد نمی شود. باقی مانده این ذرات برای ریه و پوست خطرناک است. اولبن مرحله پارک کردن لکه چربی با دستمال خشک است. اگر لکه چربی روی تشک تازه است با کمک یک دستمال نخی یا پنیه ای، همه چربی را از روی تشک پاک کنید. در مرحله بعد مقدار زیادی آرد ذرت را روی لکه چربی تشک بپاشید. آرد ذرت در جذب روغن و چربی معجزه می کند. دست و دل باز باشید و آرد بیشتری روی لکه ها بپاشید.

۳۰ دقیقه صبر کنید تا چربی به خورد آرد ذرت برود. از بین بردن لکه چربی از روی تشک با آرد ذرت را امتحان کنید نتیجه بهتر از چیزی است که فکر می کنید. برای پاک کردن آرد ذرت از جاروبرقی استفاده کنید. جاروبرقی همه کثیفی ها و آرد روی تشک را جمع می کند.

از بین بردن لکه چربی از روی تشک با اسید!

از بین بردن لکه چربی از روی تشک با اسید!

همین آبلیموهای خانگی یا سرکه سفید بهترین راه برای پاک کردن لکه چربی و روغن از روی هر سطحی هستند. آبلیمو وسرکه ماده ای کاملا بی خطر برای تمیز کردن لکه هاست که برای سلامتی تان هیچ خطری ندارد. تشک را نباید با آب فراوان شستشو دهید. خیس کردن تشک هم اصلا توصیه نمی شود. هر گونه رطوبت و خیسی به سرعت به داخل تشک نفوذ می کند و باعث رشد قارچ در داخل تشک خوشخواب می شود.

ابتدا تشک را به حالت عمودی قرار دهید تا آب و سرکه به داخل آن نفوذ نکند. سپس محلول خانگی لکه بر را تهیه کنید. برای پاک کردن لکه چربی از روی تشک ، نصف لیوان سرکه را در یک لیتر آب گرم ریخته و دستمال را با این ماده مرطوب کنید. با یک مسواک روی لکه چند بار بکشید تا کاملا پاک شود. هرگز سطل آب و سرکه را روی تشک خالی نکنید.

تجربه ای موفق در از بین بردن لکه چربی از روی تشک

از بین بردن لکه چربی از روی تشک با محافظ تشک

جلوگیری از کثیفی و لک شدن تشک، ساده تر از پاک کردن لکه چربی تشک است. از محافظ تشک استفاده کنید. این محافظ ها دارای پوشش ضد آب هستند و طوری طراحی شده اند که زیر و روی تشک را پوشش می دهند. محافظ تشک چندان قیمت بالایی ندارد و در صورت کثیف شدن می توانید آن را در لباسشویی بشویید.

به نظرتان از بین بردن لکه چربی از روی تشک ساده تر است یا از بین بردن چربی روی لباس؟

منتظر دیدگاه شما هستیم
به اشتراک بگذارید

3 سال پیش افسانه رجب پور

درباره نویسنده

افسانه هستم نوشتن برای من یک تفریح دوست داشتنی است که همه وقتم را پر کرده است. کشف ناشناخته ها و آموختن مطالب جدید همیشه برایم شیرین است. به نظرم در عصر ارتباطات و تکتولوژی هنوز هم نوشتن بهترین راه ارتباطی است.

مطالب مشابه

افزودن دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.