در صورتی که خودتان داخل ماشین سیگار کشیده اید یا فرد سیگاری را سوار ماشین‌تان کرده‌اید یا حتی ماشین دست دومی خریده‌اید که بوی سیگار می‌دهد که بسیار آزاردهنده و ناخوشایند است و باعث اذیت خود و سرنشینان ماشین‌تان می‌شود. اما نگران نباشید با چند ترفند ساده می‌توانید برای رفع بوی سیگار از ماشین اقدام کنید.

در این مطلب از پین‌ورک تمام روش‌هایی که برای رفع بوی سیگار از ماشین می‌توان انجام داد گفته شده است.

۱ . تمیز کردن اجزای داخل ماشین

برای رفع بوی سیگار از ماشین ابتدا باید یک نظافت کلی داخل ماشین انجام دهید. وسائل مورد نیاز برای انجام این‌کار می‌توانید از یک عدد فرچه، جارو یا جاروبرقی، یک اسپری برای از بین بردن گرد و غبار سیگار داخل ماشین استفاده کنید.

رفع بوی سیگار از ماشین

۱ . ۱ . تمیز کردن زیرپایی‌های ماشین 

زیرپایی‌ها را شسته و سپس آن‌ها را جارو کنید.

رفع بوی سیگار از ماشین

۲ . ۱ . تمیز کردن جاسیگاری

جا سیگاری را از خاکستر و ته سیگار خالی کنید و آن را بشویید و به آن خوشبو کننده یا عطر خودتان را بزنید 🙂

رفع بوی سیگار از ماشین

۳ . ۱ . روشن کردن تهویه‌ی ماشین

به مدت ۳۰ دقیقه تهویه‌ی ماشین را در حالت گرم بگذارید و درهای ماشین را هم باز بگذارید.

۴ . ۱ . عوض کردن فیلتر هوای ماشین

فیلتر هوای ماشین را باید هر ۱۹۰۰۰ کیلومتر عوض کنید. برای از بین بردن بوی سیگار حتما فیلتر هوای ماشینتان را عوض کنید.

رفع بوی سیگار از ماشین

۲ . استفاده از مواد طبیعی برای رفع بوی سیگار از ماشین

۱ . ۲ . استفاده از جوش شیرین

جوش شیرین بو زدای قوی بوده و برای از بین بردن بوی سیگار آن را بر روی فرچه ریخته و روی سقف، پوشش صندلی‌ها و زیرپایی ماشین بکشید که به خورد اجزای آن برود و به مدت ۳۰ دقیقه تا ۲۴ ساعت بگذارید بماند که البته ۲۴ ساعت مناسب‌تر است. سپس با جارو برقی کامل آن را تمیز کنید.

رفع بوی سیگار از ماشین

۲ . ۲ . اسپری سرکه بر روی شیشه‌ها

ته لیوان مقداری سرکه و با ۲ لیوان آب باهم مخلوط کنید و داخل اسپری بریزید و آن را بر روی شیشه‌های ماشین از داخل اسپری کنید. صبر کنید تا سرکه بر روی شیشه خشک شود و نگران بوی سرکه نباشید. پس از خشک شدن بوی آن هم از بین می‌رود.

رفع بوی سیگار در ماشین

۳ . ۲ . استفاده از قهوه بو داده

چند تا ظرف را برداشته و یک قاشق قهوه بو داده در آن بریزید. در جاهای مختلف داخل ماشین قرار دهید. بعد از ۲۴ ساعت ظرف‌های قهوه را بردارید. این کار را در روزهای گرم انجام دهید تا نتیجه بهتری بگیرید.

رفع بوی سیگار از ماشین

۴ . ۲ . استفاده از ذغال فعال

اگر جوش شیرین روش کارسازی برای از بردن بو سیگار داخل ماشین نبود، حتما استفاده از ذغال فعال شده موثر خواهد بود. مقداری از آن را داخل چند ظرف ریخته و در جاهای مختلف داخل ماشین قرار دهید. بعد از ۴۸ ساعت تمام بوهای بد داخل ماشین را از بین خواهند رفت.

مقاله مرتبط:

۵ . ۲ . استفاده از آمونیاک

بوی آمونیاک بسیار آزار دهنده می‌باشد. در صورت استفاده از آمونیاک داخل ماشین نمانید و تمام در و پنجره‌های ماشین را باز بگذارید و بعد از ۲ ساعت از ماشین استفاده کنید.

۶ . ۲ . استفاده از دارچین

دارچین خاصیت بو زدایی قوی دارد و استفاده از چند چوب دارچین تمام بوهای سیگار را داخل ماشین از بین خواهد برد. بوی دارچین نزدیک به بوی سیگار است و کمک بزرگی در از بین بردن بوی سیگار خواهد کرد. راه های مختلفی برای استفاده از دارچین وجود دارد. می‌تواند چند چوب دارچین را در آب جو قرار داده و داخل ماشین بگذارید و در و پنچره های ماشین را نیز ببندید.

۷ . ۲ . استفاده از پوست مرکبات

روش دیگر برای رفع بوی سیگار از ماشین استفاده از مرکبات است. مرکبات بوی سیگار را جذب می‌کنند و باعث از بین بردن بوی نامطبوع آن می‌شوند. بهتر است پوست میوه‌هایی مانند پرتقال، سیب، لیمو و … داخل ماشین پوست کنید و داخل یک ظرف بگذارید و چند ساعت داخل ماشین قرار دهید.

رفع بوی سیگار از ماشین

۸ . ۲ . استفاده از سیب

سیب را ۴ قسمت کنید و در جاهای مختلف ماشین قرار دهید. پس از ۴۸ ساعت بوی سیگار از بین خواهد رفت.

۹ . ۲ . استفاده از روزنامه‌ی مچاله

روزنامه خاصیت بوزدایی دارد. با قرار دادن چند روزنامه‌ی مچاله شده داخل ماشین البته همراه با یکی از روش‌های بالا مانند استفاده از پوست مرکبات یا دارچین، قهوه و … به راحتی می‌توانید شاهد از بین بردن بوی سیگار باشید.

در این مطلب از پین‌ورک روش‌های رفع بوی سیگار از ماشین آموزش داده شده. امیدوارم این مطلب مفید بوده باشد.

منتظر دیدگاه شما هستیم
به اشتراک بگذارید

3 سال پیش ملیحه احمدی

درباره نویسنده

سلام. من ملیحه احمدی به عنوان یه عضو کوچک از پین ورک در کنار شما هستم تا بتونم مطالب متنوع و جالبی رو با شما به اشتراک بذارم. یکی از ویژگی‌هایی که منو به نوشتن محتواهای جدید ترغیب می‌کنه، روحیه‌ی بالا برای یادگیری مطالب جدید و بکارگیری خلاقیت در نوشته‌هام هست. امیدوارم این مطالب به اندازه کافی براتون جذاب و به دلتون نشسته باشه :)

مطالب مشابه

افزودن دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.