سس گوجه فرنگی طعم دهنده بسیار خوشمزه و خوش رنگی است که در بسیاری از خوراک ها مانند ماکارونی، پیتزا یا انواع ساندویچ ها به کار می رود و طعم لذیذی به آن ها می بخشد. سس مایونز و انواع سس های سالاد نیز هر غذایی را چندین برابر خوشمزه تر می کنند. اما بارها برای همه ما اتفاق افتاده است که قطره ای از سس کچاپ یا سس سفید روی لباسمان بچکد در این صورت با یک مشکل جدی روبرو هستیم از بین بردن لکه سس از روی لباس کار ساده ای نیست. از آنجایی که نمی توان از ریختن سس روی سالاد و غذا چشم پوشی کرد باید راه چاره ای برای تمیز کردن لباس پیدا کرد. پین ورک چند راه حل فوری برای پاک کردن این لکه های ناجور را پیشنهاد می کند با ما همراه باشید.

فوم ریش تراشی برای از بین بردن لکه سس از روی لباس

فوم ریش تراشی برای از بین بردن لکه سس از روی لباس

خشکشویی و لکه بری آنلاین

بهترین متخصص با کمترین قیمت

اگر لکه سس گوجه فرنگی روی لباستان هنوز تازه است، بدون آنکه لکه را در قسمت های دیگر پخش کنید، با استفاده از یک قاشق کوچک یا چاقوی صبحانه اضافه های سس را از روی لباستان جمع کنید. سپس برای پاک کردن لکه سس کمی فوم ریش تراشی را لکه قرار دهید و با یک برس روی آن بکشید تا لکه کاملا تمیز شود. پس از پاک شدن لکه سس از روی لباس آن را در لباسشویی بشویید.

از بین بردن لکه سس از روی لباس، پس از خشک شدن لکه

از بین بردن لکه سس از روی لباس، پس از خشک شدن لکه

امکان دارد تا ساعت ها پس از ایجاد لکه روی لباستان متوجه آن نشده باشید و اکنون با یک لکه قرمز رنگ سس کچاپ خشک شده مواجه باشید. در این شرایط برای از بین بردن لکه سس از روی لباس ابتدا با ناخن، چاقو یا یک جسم تیز، به دقت لکه را از روی لباس جدا کنید. سپس در یک ظرف آب سرد، یک قاشق غذا خوری مایع ظرف شویی و دو قاشق سرکه سفید ریخته و خوب هم بزنید تا مایع ظرف شویی کف کند. لباس خود را حداقل نیم ساعت در این محلول قرار دهید و لباس را بشویید خواهید دید که هیچ لکه ای روی لباس باقی نمانده است.

سس سالاد و  از بین بردن لکه سس از روی لباس

سس سالاد و از بین بردن لکه سس از روی لباس

لکه سس سالاد معمولا چرب و سفید رنگ است و روی لباس جلوه بسیار بدی دارد. اما همیشه می توانید با مایع لباسشویی لکه های بد رنگ سس را از روی لباس محلول تان پاک کنید. مایع ظرفشویی بهترین پاک کننده چربی و روغن است و در تولید همه سالادها هم از روغن استفاده می شود. چند قطره مایع ظرف شویی را روی لکه بریزید و کمی قسمت لک شده را به هم بمالید. بعد از اینکه لکه سس کاملا ناپدید شد می توانید به روش های معمول لباش را شسته و آبکشی کنید. با پین ورک همراه باشید.

نکته:

آب گرم می تواند باعث تثبیت لکه سس گوجه فرنگی شود. پس از شستن لباس با آب داغ یا آب گرم خودداری کنید. قبل از اینکه لکه را تمیز کنید لباس را در لباسشویی نشویید. برخی از روش های از بین بردن لکه سس از روی لباس می تواند لکه را برای همیشه ماندگار کند.

منتظر دیدگاه شما هستیم
به اشتراک بگذارید

1 سال پیش افسانه رجب پور

درباره نویسنده

افسانه هستم نوشتن برای من یک تفریح دوست داشتنی است که همه وقتم را پر کرده است. کشف ناشناخته ها و آموختن مطالب جدید همیشه برایم شیرین است. به نظرم در عصر ارتباطات و تکتولوژی هنوز هم نوشتن بهترین راه ارتباطی است.

مطالب مشابه

افزودن دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.