زمانی که شما در ماشین لباسشویی اسنوا خود به کد خطا برخورد می‌کنید، باید بدانید این ارور لباسشویی اسنوا شما نشان از بروز مشکل یا ایرادی در دستگاه می‌باشد. در ادامه مطالب قصد داریم شما را با راه‌های برطرف کردن کدهای خطای و ارور ماشین لباسشویی اسنوا آشنا کنیم. اما گاهی ممکن است مشکل شما این‌گونه حل‌نشده و نیاز باشد برای رفع کد خطا و تعمیر دستگاه خود از یک متخصص کار بلد و مجرب کمک بگیرید. شما مصرف‌کننده عزیز می‌توانید رفع کد خطا یا ارور ماشین لباسشویی اسنوای خود را به تیم متخصص پین ورک؛ مرکز نخصصی معتبر تعمیر ماشین لباسشویی اسنوا و سایر برندها اعم از؛ بوش، سامسونگ، الجی و… محول کنید. برای دریافت خدمات می‌توانید با شمارهٔ ۸۷۷۰۰۷۷۰-۰۲۱ تماس حاصل فرمایید.

کدهای خطای و ارور لباسشویی اسنوا

۱ . کد خطای E1

کد خطای E1 ارور لباسشویی اسنوا به معنای این است که هیدروستات به قطعه شیر برقی فرمان نمی‌دهد.

تعمیر ماشین لباسشویی اسنوا در محل

بهترین متخصص با کمترین قیمت

 • برای رفع این کد خطا در لباسشویی خود از خراب نبودن هیدروستات و شیلنگ آن، بسته نبودن شیر آب و کثیف نبودن فیلتر ورودی آب به دستگاه و شیر برقی اطمینان حاصل فرمایید.

۲ . کد خطای E2

کد خطای E2 ارور لباسشویی اسنوا به معنای این است که هیدوروستات به‌منظور قطع شدن شیر برقی فرمان نمی‌دهد.

 • برای رفع این کد خطا در لباسشویی خود از خراب نبودن هیدروستات، شیر برقی و اتصالات بین فیش‌های هیدروستات اطمینان حاصل فرمایید.

۳ . کد خطای E4

کد خطای E4 ماشین لباسشویی اسنوا به معنای نشتی داشتن آب می‌باشد.

۴ . کد خطای E5

کد خطای E5 ماشین لباسشویی اسنوا می‌تواند به چند دلیل بروز پیدا کند.

 • نداشتن چرخش درست توسط موتور دستگاه
 • خراب بودن موتور
 • حالت دیودی بودن یا اتصال کوتاه بودن برد ترایاک موتور.
 • برای رفع این کد خطا در لباسشویی خود ابتدا موتور دستگاه را بررسی کنید. در صورت معیوب بودن باید آن را عوض کنید. سپس از چرخیدن درست موتور اطمینان حاصل کنید.
 • گاهی نیز ممکن است شاهد اتصال کوتاه شدن برد مدار موتور شوید که در این صورت برای رفع خطای کد مذکور باید مدار موتور را عوض کنید. برای انجام این کار توصیه ما این است که از یک تعمیرکار کمک بگیرید. زیرا احتمال اینکه به موتور دستگاه شما آسیب وارد شود وجود دارد. شما عزیزان می‌توانید با تعمیرکاران تیم پین ورک در تماس باشید. برای برقراری ارتباط با شماره ۸۷۷۰۰۷۷۰-۰۲۱ می‌توانید تماس حاصل نمایید.

۵ . کد خطای E6

کد خطای E6 ارور لباسشویی اسنوا می‌تواند به چند دلیل بروز پیدا کند. ۱: خراب شدن رله، ۲: قفل شدن سیم‌کشی و سوکت موتور، ۳: پدید آمدن حالت اتصال کوتاه، ۴: سوختن موتور

 • برای رفع این کد خطا در لباسشویی خود ابتدا موتور را بررسی کنید. در صورت مشاهده سوختگی باید موتور را تعویض کنید. اگر شاهد معیوب بودن رله باشید باید رله را با یک رله سالم عوض کنید. ممکن است مدار حالت اتصال کوتاه شده باشد. در این صورت باید مدار مربوطه را عوض کنید. گاهی نیز مشکل می‌تواند از سوکت و سیم‌کشی باشد.

۶ . کد خطای E7

کد خطای E7 در ماشین لباسشویی اسنوا می‌تواند به چند دلیل بروز پیدا کند. ۱: خراب شدن مدار برد، ۲: سوختن موتور دستگاه، ۳: در خلاف جهت کار کردن موتور

 • برای رفع این کد خطا در لباسشویی خود ابتدا موتور را بررسی کنید. در صورت مشاهده معیوب بودن باید موتور را تعویض کنید. اگر مشکل نچرخیدن یا در جهت مناسب نچرخیدن موتور باشد، بهتر است از یک تعمیرکار کمک بگیرید. در صورت اتصال کوتاه شدن برد مدار و یا خرابی آن نیز برد باید عوض شود.

۷ . کد خطای E8

کد خطای E8 در ماشین لباسشویی اسنوا می‌تواند به چند دلیل بروز پیدا کند. ۱: خراب بودن برد، ۲: وجود ایراد در کارکرد موتور، ۳: قفل شدن سوکت یا قطعی سیم‌کشی

 • برای رفع این کد خطا در لباسشویی خود ابتدا موتور را بررسی کنید. در صورت مشاهده معیوب بودن باید موتور را تعویض کنید. اگر برد دستگاه خراب باشد باید آن را عوض کنید. مجدداً سیم‌کشی دستگاه را انجام داده و یا نسبت به تعویض کردن سوکت اقدام کنید.

۸ . کد خطای E9

کد خطای E9 در ماشین لباسشویی اسنوا می‌تواند به چند دلیل بروز پیدا کند. ۱: اتصال کوتاه شدن یا خراب شدن مدار برد یا فرمان آن، ۲: خراب شدن هیدروستات ماشین لباسشویی

 • برای رفع این کد خطا در لباسشویی خود ابتدا بررسی کنید اگر هیدروستات موتور معیوب شده است به‌وسیله اهم‌متر مقدار اهم هیدروستات را بررسی کنید. سپس به بررسی مدار برد بپردازید.

۹ . ارور H2

کد خطای H2 در ماشین لباسشویی اسنوا به معنای این است که ترموستات یا ترمیستور معیوب شده است. (ترموستات در لباسشویی‌های قدیمی و ترمیستور در لباسشویی‌های جدید)

 • حال برای رفع این کد خطا در لباسشویی خود باید قطعات مذکور را تعویض کنید.

۱۰ . ارور H4

کد خطای H4 در ماشین لباسشویی اسنوا به معنای داغ کردن و بالا رفتن دمای دستگاه شما می‌باشد.

 • برای رفع این کد خطا در لباسشویی خود به‌وسیله یک اهم‌متر میزان اهم سطح آب و ترمیستور را بررسی کنید. گاهی نیز ممکن است مدار برد خراب‌شده و یا المنتی که در درام گرم‌کننده وجود دارد داغ شود.

۱۱ . ارور H5

کد خطای H5 در ماشین لباسشویی اسنوا به معنای این است که دمای آب به بیشتر از درجه ۴۵ رسیده و بالا رفته است.

 • برای رفع این کد خطا در لباسشویی خود به‌وسیله یک اهم‌متر میزان اهم ترمیستور را بررسی کنید و سپس در صورت خراب بودن باید آن را عوض کنید.

۱۲ . ارور H6

کد خطای H6 در ماشین لباسشویی اسنوا می‌تواند به چند دلیل بروز پیدا کند. ۱: خراب بودن برد، ۲: خراب بودن هیتر و یا المنت دستگاه

 • برای رفع این کد خطا در لباسشویی خود ابتدا از قطعی و مشکل نداشتن سیم‌کشی‌ها اطمینان حاصل کنید. سپس مدار برد را بررسی کنید. مقدار مقاومت المنت را نیز به‌وسیله اهم‌متر چک کنید.

۱۳ . ارور H8

کد خطای H8 در ماشین لباسشویی اسنوا می‌تواند به چند دلیل بروز پیدا کند. ۱: خرابی برد، ۲: بالا بودن دمای المنت دستگاه، ۳: سطح آب داخل مخزن دستگاه کم باشد، ۴: بدون آب عمل کردن المنت

 • برای رفع این کد خطا در لباسشویی خود ابتدا سطح آب را در مخزن بررسی کنید. خرابی المنت داخل بخش دارم گرم‌کننده نیز می‌تواند باعث بالا رفتن دمای المنت دستگاه شود.

۱۴ . ارور IB

کد خطای IB در ماشین لباسشویی اسنوا به معنای این است که برد دستگاه شما معیوب می‌باشد.

 • برای رفع این کد خطا در لباسشویی خود ترانسور و قطبی برد را بررسی کنید.

۱۵ . ارور LB

کد خطای LB در ماشین لباسشویی اسنوا به معنای این است که فرمان قفل درب دستگاه شما فرستاده نمی‌شود.

 • برای رفع این کد خطا در لباسشویی خود از خراب نبودن قفل درب، برد و فیش‌های مخصوص قفل درب اطمینان حاصل کنید. گاهی باز بودن درب نیز می‌تواند سبب بروز این کد خطا شود.

۱۶ . ارور OE

کد خطای OE در ماشین لباسشویی اسنوا به معنای این است که چند دقیقه گذشته و عمل تخلیه صورت نگرفته است.

 • حال برای رفع این کد خطا در لباسشویی خود از خراب نبودن پمپ تخلیه، کثیف نبودن و تا نخوردگی شیلنگ اطمینان حاصل کنید.

۱۷ . ارور PFE

کد خطای PFE در ماشین لباسشویی اسنوا می‌تواند به چند دلیل بروز پیدا کند. ۱: خراب شدن پمپ تخلیه، ۲: خراب شدن مدار برد، ۳: تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی

 • برای رفع این کد خطا در لباسشویی خود ابتدا سیم‌کشی‌ها را چک کنید. سپس پمپ تخلیه و در آخر برد دستگاه را بررسی کرده و در صورت خراب بودن آن‌ها را تعویض کنید.

۱۸ . ارور IE

کد خطای IE ارور لباسشویی اسنوا می‌تواند به چند دلیل بروز پیدا کند. ۱: شیر آب بسته باشد، ۲: شیر برقی خراب باشد، ۳: ایراد داشتن برد، ۴: هیدروستات خراب‌شده باشد، ۵: پمپ تخلیه خراب باشد، ۶: فیلتر وردی آب بسته باشد.

 • برای رفع این کد خطا در لباسشویی خود ابتدا چک کنید اگر شیر آب بسته است آن را باز کنید. پمپ تخلیه، هیدروستات، شیر برقی و برد نباید خراب باشند. آن‌ها را بررسی کنید.

۱۹ . ارور UE

کد خطای UE ارور لباسشویی اسنوا می‌تواند به چند دلیل بروز پیدا کند. ۱: درهم‌پیچیده شدن لباس‌های ریخته شده در لباسشویی در یک‌طرف بخش درام، ۲: درست نبودن تراز دستگاه

 • برای رفع این کد خطا در لباسشویی خود لباس‌ها را به‌صورت مرتب در دستگاه قرار دهید.

تعمیر ماشین لباسشویی اسنوا توسط متخصصین پین ورک

سعی کردیم در مقاله فوق نکات مربوط به کد خطای و ارور لباسشویی اسنوا دلایل بروز آن و همچنین راه‌های تعمیر را برای شما عزیزان بیان کنیم. در صورت نداشتن اطلاعات و علم کافی برای رفع کد خطای ماشین لباسشویی اسنوای خود و تعمیر آن اکیداً به شما عزیزان پیشنهاد می‌کنیم از تعمیر و یا هرگونه دست‌کاری در قطعات دستگاه خود پرهیز کنید. چراکه می‌تواند باعث وارد شدن آسیب‌های جدی به دستگاه شما شود.

پین ورک؛ مرکز تخصصی تعمیرات ماشین لباسشویی اسنوا می‌باشد که از به‌روزترین تجهیزات و مجرب‌ترین و ماهرترین متخصصین و تعمیرکاران در تعمیرات لباسشویی برخوردار می‌باشد. پین ورک با راه‌اندازی بخش تعمیر لباسشویی در محل موردنظر شما امکان تجربه تعمیر با اطمینان خاطر را برای شما عزیزان فراهم کرده است. برای تماس حاصل کردن با پین ورک و شنیدن راهکارها و پیشنهادات مشاوران و تعمیرکاران ما می‌توانید با شماره ۸۷۷۰۰۷۷۰-۰۲۱ ارتباط برقرار کنید.

منتظر دیدگاه شما هستیم
به اشتراک بگذارید

2 سال پیش رضا حاجیلو

مطالب مشابه

افزودن دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.