تلویزیون‌های سونی با داشتن ساختارهایی پیچیده در صورتی که دچار ایرادی شوند نیاز دارند به‌وسیله یک شخصی که در تعمیرات تلویزیون تخصص دارد تعمیر شوند. ایراد های تلویزیون سونی به‌صورت چراغ چشمک‌زن خود را نشان می‌دهند. خرابی‌هایی مانند قطعی سیم‌های مربوطه، مشکلات مربوط به صدا و تصویر تلویزیون و … باید به‌صورت تخصصی بررسی شوند. بدیهی است که با برطرف کردن زودتر این ایرادها می‌توانید از خسارت‌های بیشتری که احتمال دارد به تلویزیون شما وارد شود پیشگیری کنید. اگر در رفع کردن ایراد ها و عیب‌ یابی تلویزیون سونی به یک فرد تعمیرکار نیاز داشتید، پین ورک مرکز تخصصی تعمیرات تلویزیون سونی در خدمت‌رسانی به شما عزیزان آماده می‌باشد. در صورت تمایل به مشورت و برقرار کردن ارتباط با متخصصین و تعمیرکاران تیم مجرب پین ورک می‌توانید با شماره ۸۷۷۰۰۷۷۰-۰۲۱ تماس گرفته و تعمیرات تلویزیون سونی را به پین ورک بسپارید.

مشکلات و عیب‌ یابی تلویزیون سونی

۱ .  مشاهده تصویری که دارای لکه‌های رنگی می‌باشد

علت این ایراد در قسمت LCD های RGB می‌باشد. اغلب زمانی این مشکل بروز پیدا می‌کند که زمان استفاده شما از دستگاه طولانی شده باشد.

تعمیر تلویزیون سونی در محل

بهترین متخصص با کمترین قیمت

۲ . نقاط سیاه در تلویزیون سونی دیده می‌شود و یا پیکسل سوخته است

وقتی‌که ترانزیستور پیکسل در تأمین برق آن موفق نباشد باعث روشن نشدن پیکسل می‌شود. به وجود آمدن پیکسل‌های سوخته به دلیل خطاهای کوچک در روند مونتاژ می‌باشد. آسیب‌های فیزیکی که در طول گذر زمان ممکن است به دستگاه وارد شوند نیز می‌توانند باعث سوختن پیکسل‌ها شوند. گاهی نیز پیکسل‌ها به‌صورت گیر کرده می‌مانند در این حالت پیکسل روشن می‌باشد اما رنگ‌هایی که نشان می‌دهد به رنگ‌های آبی، سبز، سفید و یا قرمز می‌باشد.

  • حال برای تعمیر و عیب‌ یابی تلویزیون سونی خود اگر پیکسل شما سوخته باشد باید پنل دستگاه را عوض کنید. برای بررسی بیشتر مطلب نقاط سیاه روی تلویزیون را بخوانید.

وجود نقاط سیاه ‌رنگ در تصویر تلویزیون

۳ . تلویزیون سونی خاموش روشن می‌شود

اگر این خاموش روشن شدن به‌صورت دائم ادامه داشته باشد، ممکن است دستگاه شما دچار مشکلات نرم افزاری و یا سخت افزاری شده باشد. یکی از دلایلی که می‌تواند باعث بروز این ایراد شود، متصل کردن فلش‌هایی که به ویروس آلوده هستند به دستگاه می‌باشند. اتصالی نیز از دیگر عوامل می‌باشد که دلیل آن می‌تواند استفاده کردن از کابل‌های HDMI تقلبی و نامرغوب باشد. در این حالت تلویزیون سونی شما روشن نمی‌شود. خراب بودن مدار استند بای و مین برد نیز از عواملی هستند که در آخر باید به بررسی آن‌ها بپردازید.

۴ . صدای تلویزیون سونی قطع می‌شود و یا صدا دیر وصل می‌شود

در این حالت تلویزیون سونی شما روشن می‌شود ولی به‌مرورزمان صدا دیر و دیرتر به گوش می‌رسد. ابتدا پاور دستگاه را بررسی کنید. توصیه می‌کنیم هرچه زودتر نسبت به تعمیر آن اقدام کنید تا به قسمت سیستم کنترل دستگاهتان آسیبی وارد نشود. شما می‌توانید با کارشناسان تیم پین ورک در تماس باشید. برای برقراری ارتباط با شماره ۸۷۷۰۰۷۷۰-۰۲۱ می‌توانید تماس حاصل نمایید.

۵ . ظاهر شدن خطای ۴۰۵۷ در تلویزیون سونی

نرم افزارهای تلویزیون سونی شما ممکن است در زمان انجام روند به‌روزرسانی خطای ۴۰۵۷ را نشان دهند و یا حتی در زمان‌های به پایان رسیدن به‌روزرسانی‌ها، وصل شدن به اکسس پوینت‌ها و ریختن برنامه یا همان اپلیکیشن ها روی دستگاه تلویزیون شما.

  • حال برای برطرف کردن این خطا و عیب‌ یابی تلویزیون سونی ابتدا دستگاه را به اینترنت وصل کنید. با زدن دکمه home، setting را بیاورید. در این منو با انتخاب preferences، گزینه setup را بزنید. در این قسمت شما باید ابتدا network و سپس network setup را انتخاب کنید. حال در این قسمت View Network settings and status را باز کرده و در انتها گزینه check connection برگزینید. (توجه داشته باشید این بخش ممکن است کمی طول بکشد.)

۶ . رنگ‌ها کمرنگ می‌باشند

برای برطرف کردن این موضوع، Brightness را می‌توانید زیاد بکنید. در بخش Settings نیز می‌توانید مقدار رنگ را زیاد کنید و یا از Color Temperature رنگ را به رنگ سرد عوض کنید. بهترین حالت نمایشی که می‌توانید تصویر تلویزیون سونی خود را قرار دهید حالت Dynamic و یا Vivid می‌باشد.

ظاهر شدن خطوط در تصویر تلویزیون

۷ . تصویر به‌صورت کامل نمایش داده نمی‌شود

اندازه تصویر ممکن است کمی به‌صورت کشیده و یا نیمه نمایش داده شود. این موضوع زمانی اتفاق می‌افتد که تنظیمات خروجی و یا همان Output روی حالت اندازه بزرگ تنظیم‌نشده باشد. که برای عیب‌ یابی تلویزیون سونی باید از تنظیمات اندازه را تنظیم کنید. توجه داشته باشید هم از بخش منوی تنظیمات و هم از رسیور این موضوع باید چک شود. برای بررسی بیشتر مطلب عدم نمایش کامل تصویر را بخوانید.

۸ . خط‌های عمودی و یا افقی در تصویر وجود دارد

این مسئله یکی از مرسوم‌ترین مسائلی است که ممکن است پیش بیاید. فشارهای وارده به دستگاه، خوردن ضربه به پنل آن، یک سری مشکلات فنی و وجود ایراد در آنتن، ماهواره و یا گیرنده‌های دیجیتال از دیگر عوامل می‌باشند.

۹ . چشمک زدن چراغ تلویزیون سونی

زمانی که چراغ چشمک ‌زن دستگاه را دیدید، برای پی بردن به ایراد و عیب‌ یابی تلویزیون سونی خود می‌توانید برای دسترسی به منویی که دلیل چراغ چشمک‌زن را نشان می‌دهد، کلیدهای DISPLAY، POWER ON، ۵ و (+VOL) را به‌طور هم‌زمان فشار دهید. حال می‌توانید به ایراد یا مشکل پیش‌آمده دستگاه خود پی ببرید.

راه دیگری نیز برای فهمیدن علت چراغ چشمک‌زن وجود دارد. منوی self check را باز کنید. دو عدد و یک عبارت را مشاهده خواهید کرد. عدد اول نشان‌دهنده دفعات چراغ چشمک‌زن، عبارت مقابل، قطعه‌ای است که باید مورد بررسی قرار گیرد و عدد آخر نمایانگر این است که چند بار این چراغ ظاهر شده است.

تعمیر تلویزیون سونی خود را به متخصصین پین ورک بسپارید

در نوشتاری که خواندید شما را با راه‌ های تعمیرات و عیب‌ یابی تلویزیون سونی شناساندیم. پیشنهاد ما به شما مصرف‌کننده گرامی این است که اگر اطلاعات شما در این زمینه کافی نیست و تجهیزات مناسب برای تعمیر تلویزیون سونی ندارید، هرگز دستگاه خود باز دست‌کاری نکرده و به قطعات مربوط به آن دست نزنید. چون اغلب ممکن است آسیب‌ها و خسارات جدی به آن واردشده که لازم شود هزینه‌های پرداختی شما برای تعمیر زیادتر از حد معمول شود.

پین ورک مرکز تخصصی تلویزیون سونی است که از به‌روزترین لوازم و مجرب‌ترین افراد متخصص و تعمیرکار در حوزه تعمیرات تلویزیون سونی برخوردار می‌باشد. جهت برقرار کردن ارتباط با پین ورک با شماره ۸۷۷۰۰۷۷۰-۰۲۱ در تماس باشید.

منتظر دیدگاه شما هستیم
به اشتراک بگذارید

3 سال پیش رضا حاجیلو

مطالب مشابه

افزودن دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.