از آنجایی که تقریبا ما یک سوم از عمرمان را در خواب سپری می کنیم در نتیجه داشتن خوابی با کیفیت در میزان انرژی و نحوه‌ی انجام فعالیت های روزانه ی ما تاثیر مستقیم دارد. یکی از فاکتورهای تاثیر گذار در داشتن خوابی با کیفیت داشتن تشک مناسب است. با پین ورک همراه باشید تا با ۷ ضرورت خرید تشک جدید آشنا شوید. مطمئننا پس از خواندن این مطلب به خریدن یک تشک نو تشویق خواهید شد.

۱- ضرورت خرید تشک جدید : گردوخاک تشک‌ باعث آلرژی در شما می‌شوند

احتمال وجود گردوغبار در هر تشکی وجود دارد ولی برای انواع قدیمیتر این احتمال بیشتر است. گردوخاک می‌تواند مشکلاتی را برایتان ایجاد کند و باعث ایجاد آلرژی در شما شود. همچنین در هنگام خواب، پوست ما این گردوخاک را جذب کند و احتمال ایجاد اگزما و بیماری پوستی نیز افزایش می‌یابد. البته ما در مقاله ای جدا به صورت مفصل در مورد نحوه‌ی شستشوی تشک صحبت کرده‌ایم. حتما زمان بگذارید و مطالعه آن را از دست ندهید!

پیامدهای استفاده از تشک های کثیف : یجاد آلرژی با تشک کثیف

۲- ضرورت خرید تشک جدید : آسم شما را بدتر می‌کند

افراد مبتلا به آسم و آلرژی هنگام خواب بر روی تشک قدیمی، مشکلات تنفسی بیشتری دارند. همچنین حالتی از تنگی نفس وجود دارد که به صورت حملات شبانه است و فقط در شب اتفاق می‌افتد. متخصصان خواب متوجه شده‌اند که خوابیدن بر روی تشک های کثیف این حملات را تشدید می‌کند.

تشدید بیماری آسم

۳- ضرورت خرید تشک جدید : وجود قارچ

بر اساس تحقیقات هر تشک بعدازگذشت ۸ سال، به علت جذب گردوغبار، سلولهای مرده‌ی پوست و عرق سنگین‌تر خواهد شد. رطوبت حاصل از عرق باعث ایجاد قارچ درون تشکتان می‌شود، که بر روی سلامتی و تنفس شما تاثیر گذاشته و عاملی برای افزایش احتمال مبتلا شدن شما به آسم می‌باشد. پیدا کردن قارچها کمی مشکل است و خیلی با چشم مشخص نیستند بنابراین به شما پیشنهاد می کنیم به طور مرتب هر ۸ سال یکبار تشکتان را تعویض کنید.

ایجاد قارچ۴- ضرورت خرید تشک جدید : تجربه درد گردن و کمر

درد کمر و گردن یکی از پیامدهای رایج استفاده از تشک قدیمی است چون باعث فشار بر روی لگن، تاندون و مفاصل ستون فقرات می ‌شود. زیرا با قدیمی‌تر شدن تشک حمایت و پشتیبانی از ستون فقرات کمتر، و پیدا کردن حالت مناسب خواب، سخت‌تر خواهد بود.

درد گردن و کمر

۵- ضرورت خرید تشک جدید : افزایش استرس

استرس و خواب ارتباط تنگاتنگی با یکدیگر دارند. استرس بساری از افراد ناشی از  کمبود و یا کیفیت پایین خواب آنهاست. در مطالعه‌‌ای که اخیرا کیفیت خواب و نشانه‌های مرتبط با استرس را در افرادی که در تشک‌های قدیمی استراحت می‌کنند با افرادی که در تشک‌های نو می‌خوابند، انجام گردید، محققان دریافتند افرادی که در تشک‌های نو و تازه استرحت می‌کنند کیفیت خوابشان بالاتر و عواملی که باعث استرس و تنش‌ می‌شود، کمتر است. بنابراین اگر تشکتان قدیمی است باعث می شود که خوابتان با مشکل روبه رو شده و در نتیجه سطح استرستان بالا برود.

افزایش سطح استرس

۶- ضرورت خرید تشک جدید : در یادگیری و حافظتان اختلال ایجاد می‌کند

یکی از وظایف خواب تثبیت حافظه است.  بنابراین اگر خواب راحتی نداشته باشید این کار در حد مطلوبی انجام نمی‌شود و در حافظتان اختلال ایجاد می کند.

تثبیت حافظه

۷- ضرورت خرید تشک جدید : ایجاد مشکل در سلامتی

خواب زمان بازیابی و بهبود بدن شماست پس مطمئن شوید که راحت هستید. کیفیت پایین خواب منجر به خواب‌آلودگی روزانه شده و با بیماریهای قلبی، فشارخون بالا، سکته مغزی، دیابت، افسردگی، و افزایش وزن همراه است. در عین حال داشتن خواب کافی به تقویت سیستم ایمنی، پیشگیری از دیابت نوع ۲ و مدیریت وزن کمک می کند.

خواب آلودگی در اثر کیفیت نامناسب خواب

اگه تشکتون قدیمیه مطمئن باشید که یه تشک جدید ارزش سرمایه گذاری رو داره. مطمئنم بعدا متوجه تغییرات مثبتش خواهید شد.

درصورتی که برای نظافت منزل و اتاق خواب به کمک نیاز دارید روی لینک زیر کلیک کنید:

نظافت منزل

منتظر دیدگاه شما هستیم
به اشتراک بگذارید

4 سال پیش فریبا کیتویی

درباره نویسنده

سلام من فریبا کیتویی هستم! یک آذرماهی صبور و مقاوم... عاشق نوشتن، سفر و ادبیات. برای رسیدن به هدف‌هام تلاش می‌کنم و معتقدم که زندگی آسون نمیشه این تویی که سرسخت میشی ... از پین ورک عزیزم برای اعتمادی که بهم کرده ممنونم.

مطالب مشابه

افزودن دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.