چکه…چکه.. چکه. وقتی آب از سرویس بهداشتی یا حمام یا حتی ظرفشویی زیاد چکه می‌کند، چه باید انجام دهید؟ در این مطلب از مجله پین‌ورک با ما همراه باشید تا راه‌های رفع چکه کردن شیر آب را به شما آموزش دهیم.

مراحل بررسی دلایل و رفع چکه کردن شیر آب

دلیل چکه شیر آب

۱٫ضد آب بودن را بررسی کنید.

برای رفع چکه کردن شیر آب دلیل اصلی نشت حمام‌ها ضد آب نبودن کاشی‌های قبلی است. این به‌ویژه در مورد خانه‌های قدیمی‌تر اتفاق می‌افتد که محصولات ضد آب آن به‌خوبی امروز نیست. بااین‌حال اگر استفاده از آن درهم‌وبرهم و بدون برنامه باشد حتی می‌تواند برای خانه‌های مدرن یک مشکل ایجاد کند.

چرا شیر آب چکه میکند؟

۲٫هم‌زمان تمام شیرها را سفت کنید.

برای رفع چکه کردن شیر آب سعی کنید بفهمید کدام‌یک از لوازم حمام می‌تواند منبع لکه‌های مرطوب یا چکه‌ها (دوش – حمام – توالت) باشد هر یک از لوازم‌خانگی را به‌نوبت بازکنید و جاهای خیس و محل چکه‌ها را چک کنید تا ببینید آیا چکه‌ها با هر یک از لوازم بدتر می‌شود یا خیر.

تعمیر شیر آب که چکه میکند

در رفع چکه کردن شیر آب اگر یکی از وسایل سبب نشتی شده باشد باز گذاشتن آب در شب در حمام یا وان حمام می‌تواند به شما کمک کند تا نشتی را پیدا کنید.

راهنمای تعمیر چکه شیر آب

برای رفع چکه کردن شیر آب در صورت عدم وجود نشتی حمام یا دوش را از جستجو خود حذف کنید. آگاه باشید سوراخی به‌اندازه یک سوراخ کوچک می‌تواند باعث نشت گسترده‌ای در زیر آن شود. لوله بین شیر و سر دوش را بررسی کنید.

تعمیر چکه کردن شیر آب

۳٫لوله‌ها را بررسی کنید.

در رفع چکه کردن شیر آب معمولاً بین دوش و زمین فضایی وجود دارد.

چکه کردن شیر آب

یک سوراخ در سقف ایجاد کنید تا بتوانید بازدید لوله‌کشی را انجام دهید و ببینید که آیا لوله‌ها در حال نشت هستند یا خیر یا اینکه ببینید آیا نشت مستقیم از زیر کاشی وجود دارد.

برطرف کردن چکه کردن شیر آب

۴٫یک لوله‌کش بیاورید.

برای رفع چکه کردن شیر آب اگر لوله‌های نشتی پیدا کردید یک لوله‌کش را در اسرع وقت خبر کنید. مگر اینکه کاملاً درزمینهٔ لوله‌کشی آموزش‌دیده باشید. آوردن یک لوله‌کش برای بازرسی به شما کمک می‌کند تا بدانید آیا نیاز به هزینه کردن برای درآوردن کلیه کاشی‌ها و دوباره قرار دادن آن‌ها دارید یا خیر.

رفع چکه چکه کردن شیر آب


مقالات مرتبط :


در این مطلب از مجله پین‌ورک به موضوع رفع چکه کردن شیر آب پرداختیم. امیدوارم این مطلب برای شما  مفید باشد.

 

منتظر دیدگاه شما هستیم
به اشتراک بگذارید

3 سال پیش ملیحه احمدی

درباره نویسنده

سلام. من ملیحه احمدی به عنوان یه عضو کوچک از پین ورک در کنار شما هستم تا بتونم مطالب متنوع و جالبی رو با شما به اشتراک بذارم. یکی از ویژگی‌هایی که منو به نوشتن محتواهای جدید ترغیب می‌کنه، روحیه‌ی بالا برای یادگیری مطالب جدید و بکارگیری خلاقیت در نوشته‌هام هست. امیدوارم این مطالب به اندازه کافی براتون جذاب و به دلتون نشسته باشه :)

مطالب مشابه

افزودن دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.