روشن نشدن تلویزیون نیز بسیار ناخوشایند است و موجب ناراحتی همه اعضا خانواده خواهد شد، لازم به ذکر است که در صورت تعمیر نکردن مشکل روشن نشدن تلویزیون و یا روشن خاموش شدن تلویزیون این مشکل به مرور موجب آسیب به دیگر قطعات تلویزیون نیز خواهد شد و پروسه تعمیر مشکل تلویزیون را سخت‌تر و همراه با هزینه بیشتر خواهد کرد. در صورت بروز مشکل آن با همکاران ما در نمایندگی رسمی تعمیرات تلویزیون پین ورک اعم از؛ سامسونگ، ال جی، سونی و… تماس بگیرید و از تعمیر تلویزیون خود توسط تعمیرکاران با تجربه لذت ببرید، برای راهنمایی بیشتر و ثبت سفارش با شماره ۸۷۷۰۰۷۷۰-۰۲۱ تماس بگیرید.

دلایل مشکل روشن نشدن تلویزیون

همانطور که میدانید تلویزیون از قطعات بسیار حساس و پیچیده تشکیل شده است که تعمیر نادرست آن‌ها علاوه بر اینکه مشکل روشن نشدن تلویزیون را برطرف نخواهد کرد، می‌تواند موجب آسیب به دیگر قطعات حساس مانند برد تلویزیون و… نیز بشود. پیشنهاد می‌شود برای تعمیر با کیفیت و با دوام تلویزیون خود و حل مشکل خاموش و روشن شدن تلویزیون، حتماً از تعمیرکاران متخصص پین ورک نیز کمک بخواهید.

تعمیر تلویزیون در محل

بهترین متخصص با کمترین قیمت

۱ . خراب شدن ریموت کنترل

اولین مرحله در حل مشکل روشن نشدن تلویزیون بررسی عملکرد درست ریموت آن است. زیرا گاهی باطری ریموت کنترل تمام می‌شود و یا خود ریموت کنترل در اثر ضربه فیزیکی دچار مشکل می‌شود، ولی ما مشکل روشن نشدن تلویزیون را به خراب شدن خود تلویزیون ربط می‌دهیم.

  • از سالم بودن ریموت کنترل خود و باطری‌های آن اطمینان لازم را حاصل کنید و در صورت امکان برای تست تلویزیون خود آن را از صفحه جلو روشن کنید.

خراب شدن کنترل تلویزیون

۲ . خراب شدن پریز برق متصل

مشاهده شده است که گاهی تلویزیون خاموش و روشن می‌شود و یا با مشکل دیر روشن نشدن تلویزیون مواجه می‌شوید. در موارد اندکی نیز دیده شده است که سیم‌های متصل به تلویزیون حاوی جریان برق است. تمامی مشکل‌های ذکر شده در بالا می‌تواند ناشی از اتصالات برقی پریز و یا مشکل برقی کل ساختمان باشد.

  • در نتیجه کم بودن جریان برق و یا زیاد بودن آن موجب بروز این مشکل می شود. برای بررسی سالم بودن تلویزیون خود آن را به پریز دیگری متصل کنید و سپس عملکرد آن را بسنجید.

۳ . خراب شدن برد تلویزیون

یکی از حیاتی‌ترین قطعات هر تلویزیون به طور قطع مین برد و یا برد اصلی آن است که وظیفه پردازش نیرو و نمایش را بر عهده دارد. اگر مین برد شما بر اثر استفاده طولانی مدت خراب و فرسوده شده باشد در ابتدا موجب دیر روشن شدن تلویزیون و سپس روشن نشدن تلویزیون خواهد شد.

  • تعمیر مین برد تلویزیون‌ها بسیار پیچیده و تخصصی است اما قبل از آن بررسی کنید که مشکل روشن نشدن تلویزیون ناشی از خرابی، پارگی و اتصالی کابل متصل به تلویزیون نباشد. برای بررسی بیشتر تعمیر مین برد خود و رفع مشکل تلویزیون خود کافیست از طریق شماره ۸۷۷۰۰۷۷۰-۰۲۱ از تعمیرکاران آموزش دیده ما کمک بخواهید.
  • گاهی این اختلال باعث سیاه شدن تصویر تلویزیون می شود. در مطلب” کم نور شدن و سیاهی تصویر تلویزیون” به بررسی این مشکل پرداخته ایم.

۴ . خراب شدن برد پاور

برد پاور یکی از قطعات مهم و البته مرتبط با مین برد است که وظیفه آن تهیه ولتاژ لازم برای روشن شدن تلویزیون است. در صورتی که برد پاور دچار مشکل شود و ولتاژ لازم را تهیه نکند شاهد مشکل خاموش و روشن شدن تلویزیون و حتی روشن نشدن آن خواهیم بود.

  • در بعضی از موارد نیز موجب سیاه شدن و پریدن ناگهانی صفحه بوده است. با توجه به پیچیده بودن برد پاور و عملکرد آن پیشنهاد می‌شود حتماً از تعمیرکاران با تجربه پین ورک کمک بخواهیم و در صورتی که شاهد سیاه شدن ناگهانی صفحه و یا خاموش و روشن شدن تلویزیون بودیم سریعاً به تعمیر آن بپردازیم تا موجب مشکلات جدی‌تر مانند روشن نشدن تلویزیون نشود.

تعمیر بک لایت تلویزیون

۵ . خراب شدن بک لایت تلویزیون

از جمله قسمت‌های مهم تلویزیون که وظیفه نمایش و روشنایی صفحه را بر عهده دارد و در روشن نشدن تلویزیون نقش اساسی دارد بک لایت آن است. بک لایت همان چراغ‌های ال ای دی پشت صفحه تلویزیون هستند که وجود هر گونه مشکلی در آن‌ها موجب مشکلاتی از قبیل: روشن نشدن تلویزیون، خاموش شدن تلویزیون و… خواهد شد.

  • از دلایل خرابی بک لایت ها می‌توان به استفاده طولانی مدت و تمام شدن عمر آن‌ها، تغییر ناگهانی ولتاژ و سوختن آن‌ها و… اشاره کرد. برای تعمیر مشکل روشن نشدن تلویزیون ناشی از خراب شدن بک لایت باید چراغ‌های ال ای دی را تعویض کنید.

بهترین تجربه تعمیر تلویزیون با پین ورک؛

همه اطلاعاتی که در بالا مطالعه کردید حاصل تجربه و زحمات تعمیرکاران با تجربه پین ورک است و جهت بالا بردن آگاهی شما نسبت به مشکل تلویزیونتان تهیه و گرد آوری شده است اما در صورتی که سوالی هنوز برای شما باقی مانده است می‌توانید با مراجعه به سایت و یا اپ پین ورک و یا تماس با شماره ۰۲۱۸۷۷۰۰۷۷۰ از راهنمایی مشاوران ما نیز استفاده کنید.

منتظر دیدگاه شما هستیم
به اشتراک بگذارید

2 سال پیش رضا حاجیلو

مطالب مشابه

افزودن دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.