استفاده از روغن بادام برای پوست صورت فوق العاده است چرا که باعث سفت شدن پوست و در نتیجه کاهش چین و چروک صورت می‌شود. همچنین از آنجایی که دارای خاصیت اکسید کننده ملایمی است بنابراین به از بین رفتن سلول‌های مرده پوست کمک می‌کند و پوست را صاف و درخشان‌تر نشان می‌دهد. با اینکه شما می‌توانید روغن بادام را به تنهایی استفاده کنید اما با ترکیب این روغن با سایر مواد می‌توانید تاثیر آن را بیشتر کنید. در ادامه این مطلب از مجله پین‌ورک به روش‌های مختلف برای استفاده از روغن بادام برای پوست اشاره خواهیم کرد.

روش اول | نحوه استفاده از روغن بادام برای پوست صورت

۱ . برای استفاده از روغن بادام باید پوست صورتتان تمیز باشد. اگر روغن را بر روی صورت کثیف بمالید این آلودگی‌ها با روغن مخلوط شده و در آن به دام می‌افتد در نتیجه، نتیجه معکوس می‌گیرید. بنابراین ابتدا صورت خود را با استفاده از پاک‌کننده شسته و با یک حوله نرم و تمیز، آن را خشک کنید.

طرز استفاده از روغن بادام

۲ . بر روی کف دستتان ۲-۴ قطره روغن بریزید. در صورت لزوم شما همیشه می‌توانید مجددا روغن بیشتری را استفاده کنید.

طرز استفاده از روغن بادام

۳ . کف دو دست خود را به یکدیگر بمالید تا روغن گرم شود. اینکار علاوه بر اینکه به جذب آسان‌تر روغن کمک می‌کند همچنین مصرف روغن را نیز کاهش می‌دهد.

۴ . دست‌هایتان را به آرامی بر روی صورت و گردن خود بمالید. سپس با سر انگشت‌هایتان شروع به ماساژ دادن پوست صورت مخصوصا نواحی ظریف مانند زیر چشم‌هایتان کنید.

طرز استفاده از روغن بادام

۵ . در صورتی‌که احساس می‌کنید که روغن روی پوستتان اضافی است می‌توانید با مقداری پنبه باقی‌مانده‌ی آن را پاک کنید. همچنین اگر فکر می‌کنید که پوستتان هنوز خشک است می‌توانید مجددا از روغن استفاده کنید.

روغن بادام

روش دوم | نحوه استفاده از روغن بادام برای پاکسازی پوست

۱ . دو قاشق چای‌خوری روغن بادام و یک قاشق چایخوری روغن کرچگ را با یکدیگر مخلوط کرده و درون یک شیشه یا بطری کوچک بریزید. همچنین می‌توانید به جای روغن کرچگ می‌توانید از روغن فندوق استفاده کنید.

روغن بادام برای پوست خشک

۲ . از آنجایی که این ترکیب برای پاکسازی پوست استفاده می‌شود نیازی به شستشوی پوست صورت نیست. بنابراین مقداری از روغن را کف دست خود ریخته و با آن شروع به ماساژ صورتتان کنید. نکته‌ای که وجود دارد این‌ است که حین ماساژ مراقب باشید که روغن وارد چشم‌تان نشود.

روغن بادام پوست

۳ . در صورتی‌که پوست صورتتان خشک است شما می‌توانید این روغن را به عنوان ماسک صورت در نظر بگیرید و اجازه دهید که برای حدودا ۱۰ دقیقه بر روی صورتتان باقی بماند. البته اینکار ضرورتی ندارد و بستگی به نظر خودتان دارد ولی این ماسک برای درمان خشکی پوست ایده خوبی است.

روغن بادام

۴ . یک حوله نرم و تمیز را در آب گرم مرطوب کرده و برای چند دقیقه بر روی پوستتان قرار دهید تا حوله خنک شود. اینکار باعث باز شدن منافذ پوست و تاثیر بیشتر روغن بر روی پوست می‌شود.

روغن بادام

۵ . با استفاده از حوله مرطوب و به آرامی صورتتان را تمیز کنید. در صورتی که حس می‌کنید پوستتان هنوز چرب است می‌توانید مرحله ۴ را مجددا تکرار کنید. اگر پس از تمیز کردن حس می‌کنید که پوستتان خشک است می‌توانید از مرطوب کننده استفاده کنید.

روغن بادام

  • شما می‌توانید از این پاک‌کننده به صورت روزانه استفاده کنید اما در صورتیکه پوست نرمال و چربی دارید بهتر است این‌کار بصورت هفتگی انجام شود. بهتر است که شب‌ها قبل از خواب پاکسازی را انجام دهید تا پوست زمان کافی برای جذب را داشته باشد. فراموش نکنید که شما یک شبه نتیجه نخواهید گرفت و باید اینکار را در طولانی مدت انجام دهید. شما می‌توانید از باقیمانده روغن برای سایر نواحی پوستتان استفاده کنید و یا آن را نگه دارید و بعدا مورد استفاده قرار دهید.

روش سوم | با استفاده از روغن بادام وسایل آرایشی بهداشتی بسازید.

۱ . با استفاده از روغن بادام مرطوب کننده صورت بسازید. ۲ قاشق غذاخوری (۳۰ میلی لیتر) روغن بادام را درون یک شیشه به رنگ تیره بریزید. با توجه به نیازتان یکی از روغن‌های ذکر شده در پایین را اضافه کنید و سپس در ظرف را ببندید و آن را تکان دهید تا روغن‌ها با یکدیگر کاملا ترکیب شوند. چند قطره از روغن را روی پوست بمالید. توجه داشته باشید که روغن باید در جای خنک، خشک و تاریک نگهداری شود.

روغن بادام بری پوست خشک

روغن های افزوده شده برای ساخت مرطوب کننده:

ترکیب ضد پیری پوست : روغن‌های گل بابونه، مریم گلی، کندر، شمعدانی، گل خشک، مر، پالماروزا، گل رز و صندل

ترکیب برای رفع خشکی پوست : روغن‌های بابونه، شمعدانی، گل خشک، اسطوخودوس، مرمکی، پالماروزا، گل رز و صندل

ترکیب برای پوست‌های حساس : بابونه، اسطوخودوس، شمعدانی و پالماروزا

۲ . با استفاده از روغن بادام، کرم ضد چروک صورت بسازید. با استفاده از ترکیب ۲ قاشق غذاخوری روغن بادام شیرین، ۴ قطره روغن دانه هویچ، ۴ قطره روغن صندل و ۴ قطره روغن گل رز یا اسطوخودوس درون یک شیشه ترجیحا تیره رنگ می‌توانید یک روغن ضد چروک بسازید. نحوه‌ی استفاده به این‌صورت است که هر شب بعد از شستشوی صورت چند قطره از ترکیب را بر  روی صورت ریخته و آن را ماساژ دهید. فراموش نکنید که شیشه را در جای خنک و تاریک نگهداری کنید. این ترکیب در صورت استفاده مداوم و طولانی مدت باعث حفظ خاصیت ارتجاعی پوست شده و چین و چروک را رفع می‌کند.

نحوه استفاده از روغن بادام

۳ . با استفاده از روغن بادام، سرم ضد پیری صورت بسازید. ۲ قاشق غذاخوری روغن بادام شیرین، ۲ قاشق غذاخوری روغن دانه گل رز، ۱۰ قطره روغن سرو، ۱۰ قطره روغن شمعدانی و ۷ قطره روغن کندر را درون یک بطری تیره رنگ ریخته و به خوبی مخلوط کنید سپس صبح‌ یا شب‌ها با چند قطره از آن پوست صورتتان را ماساژ دهید.

طرز استفاده از روغن بادام

۴ . با استفاده از روغن بادام، کرم ضد پیری صورت بسازید. ۴/۱ فنجان روغن بادام، ۲ قاشق غذاخوری روغن نارگیل، ۲ قاشق غذاخوری موم زنبور عسل، نصف قاشق چایخوری روغن ویتامین E و یک قاشق غذاخوری روغن شی را درون یک بطری شیشه‌ای ریخته و درون یک طرف پر از آب جوش قرار دهید تا روغن‌ها گرم شده و با یکدیگر ترکیب شوند. سپس آن را کمی بهم زده و در دمای اتاق قرار دهید تا خنک شود. در نهایت از این کرم پس از شستشوی صورت استفاده کنید. شیشه را در جای خنک و خشک نگهداری کنید.

طرز استفاده از روغن بادام

۵ . با استفاده از روغن بادام، لوسیون بدن بسازید. ۲ قاشق غذاخوری روغن گل سرخ، ۱ قاشق غذاخوری روغن بادام، ۶ قطره روغن کندر، ۶ قطره گلاب، ۴ قطره روغن شمعدانی و ۲ قطره روغن مرمکی را با یکدیگر ترکیب کرده و درون یک شیشه تیره رنگ بریزید و شب‌ها قبل از خواب با استفاده از این لوسیون بدن خود را ماساژ دهید.

طرز استفاده از روغن بادام


مقالات مرتبط :


در این مطلب از مجله پین‌ورک به موضوع نحوه استفاده از روغن بادام برای پوست می‌پردازیم. امیدوارم این مطلب برای شما مفید باشد.

منتظر دیدگاه شما هستیم
به اشتراک بگذارید

2 سال پیش ملیحه احمدی

درباره نویسنده

سلام. من ملیحه احمدی به عنوان یه عضو کوچک از پین ورک در کنار شما هستم تا بتونم مطالب متنوع و جالبی رو با شما به اشتراک بذارم. یکی از ویژگی‌هایی که منو به نوشتن محتواهای جدید ترغیب می‌کنه، روحیه‌ی بالا برای یادگیری مطالب جدید و بکارگیری خلاقیت در نوشته‌هام هست. امیدوارم این مطالب به اندازه کافی براتون جذاب و به دلتون نشسته باشه :)

مطالب مشابه

افزودن دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.