لیمو از دیرباز به‌ عنوان یکی از مؤثرترین روشن‌کننده‌های رنگ مو مورد استفاده قرار می‌گرفت. بعد از درست کردن محلول آب‌لیمو و استفاده‌ی آن روی موهای خود، موها را در معرض نور خورشید قرار دهید تا محلول تاثیر بیشتری از خود نشان دهد. حتما مدت‌ زمانی که در زیر نور آفتاب قرار دارید از کرم ضد آفتاب استفاده نمایید. نتیجه کار بعد از حدود یک ساعت قابل‌ مشاهده خواهد بود، اما این تغییرات بسیار کوچک و ظریف می‌باشند و باید این کار را برای چند بار انجام دهید تا به نتیجه دلخواه برسید. این را هم باید در نظر داشته باشید که اگرچه روشن کردن مو با آب‌لیمو جزو راه‌های طبیعی و ارزان است ولی راه‌حل سالمی برای روشن کردن رنگ موها نیست. برای نحوه‌ درست انجام این‌کار و اطلاعات بیشتر از این روش به ادامه‌ی مطلب توجه کنید.

در این مطلب از پین‌ورک در مورد نحوه‌ی روشن کردن مو با آب‌لیمو اطلاعات بیشتری کسب می‌کنید.

تهیه و استفاده مخلوط لیمو

۱ . آبگیری سه عدد لیموی تازه

لیموها را از وسط برش دهید سپس دانه‌های آن را جدا کنید. هر لیموی نصف شده را در کاسه و ظرف قابل‌اندازه‌گیری آبگیری کنید. مقدار آبگیری بستگی به موهای شما دارد که چه مقدار نیاز دارد.

روشن کردن مو با لیمو۲ . مخلوط کردن آب‌لیمو و حالت‌دهنده

لیموی آبگیری شده را به درون آبپاش منتقل کنید و مقدار کمی حالت‌دهنده پس از حمام به آن اضافه کنید و درب آبپاش را محکم ببنید و آن را خوب تکان دهید تا محتویات داخل آن خوب مخلوط شود.

  • اگر حالت‌دهنده ندارید، می‌توانید از آب هم به‌جای آن استفاده کنید بااین‌حال گزینه بهتر همان حالت‌دهنده است. در روشن کردن مو با آب‌لیمو به‌تنهایی موهای شما را خشک و شکننده می‌کند.

روشن کردن مو با لیمو۳ . از کرم ضد آفتاب برای مراقبت از پوست خود استفاده کنید

شما چون قرار است برای برای روشن کردن مو با آب‌مو، مدت‌زمان طولانی در مقابل نور آفتاب قرار بگیرید تا اثر اسیدسیتریک که حاوی رنگ‌دانه هست،فعال شود. بنابراین از یک کرم ضد آفتاب مناسب برای محافظت در برابر اشعه‌های مضر خورشید استفاده نمایید.

  • کرم ضد آفتاب خود را به همراه داشته باشید تا چنانچه بدن شما عرق کرد و یا خیس شد بتوانید از آن دوباره استفاده نمایید.

روشن کردن مو با لیمو۴ . مخلوط را در تمام سطح موی خود اسپری کنید تا موها مرطوب شوند

برای پوشش کامل مخلوط روی موها، آن را به‌وسیله آبپاش به موهای خود اسپری کنید و با یک برس، موها را شانه بزنید. مطمئن شوید که موها مرطوب شده‌اند نه خیس.

  • اگر فقط می‌خواهید ریشه‌های و یا رگه‌های روشن در موهای خود ایجاد کنید، فقط آن نقطه از موها را اسپری کنید.
  • برای داشتن حالت سایه در موها اسپری را در نیمه پایینی موها متمرکز کنید.

روشن کردن موهای سر با لیمو۵ . برای هایلایت کردن قسمت‌های مشخصی از مو از مقدار پنبه استفاده کنید

برای اینکه قسمت‌های مشخصی از موهای را سایه بزنید می‌توانید از تکه‌ای پنبه آغشته با محلول را بر روی رشته‌های مو بکشید. برای رسیدن به نتیجه‌ی مطلوب این کار را چند بار انجام دهید.

  • برای اینکه تمام قسمت‌هایی که می‌خواهید هایلایت شود به محلول آغشته شود و جایی را از قلم نیندازید از قسمت مشخص شروع به این کار کنید.

روشن کردن موهای سر با لیمو۶ . موهای خود را به مدت‌زمان ۱ الی ۲ ساعت در معرض نور خورشید قرار دهید

در فضای بیرون و در مقابل نور خورشید قرار بگیرید تا نور خورشید رنگ‌دانه‌های آب‌لیمو را فعال کند. ممکن است شما پس از گذشت مدتی احساس خشکی در موی سر خود کنید که این حالت کاملاً طبیعی است. برای پراکنده کردن مو از دستان خود استفاده کنید نه از شانه.

روشن کردن موهای سر با لیموشستن محلول و تکرار این روند

۱ . شستن محلول آب‌لیمو از موی سر

پس از ۱ الی ۲ ساعت قرار گرفتن در مقابل نور آفتاب وقت آن رسیده است که سر و موی خود را بشویید. آب‌لیمو بسیار خشک است، پس آن را بسیار خوب آبکشی نمایید.

روشن کردن موهای سر با لیمو۲ . از نرم‌کننده استفاده کنید

پس از آبکشی موی سر، آن را با یک شامپوی نرم‌کننده خوب شستشو دهید و برای ۱۰ دقیقه بر روی سر باید بماند تا اثرگذاری کامل انجام شود.

روشن کردن موهای سر با لیمو۳ . موهای خود را طبق معمول خشک و حالت دهید

پس از اولین استفاده از محلول ممکن است تغییرات بسیار ناچیز باشد. اگر هنوز هم در موی سر خود احساس خشکی می‌کنید می‌توانید از ژل‌های موی سر و یا کرم‌های ویتامینه سر برای نرم کردن مو استفاده نمایید.

روشن کردن موهای سر با لیمو۴ . این کار را به مدت ۳ الی ۴ روز پشت سرهم انجام دهید

روشن کردن مو با آب‌لیمو فرایندی زمان‌بر است که برای به دست آوردن یک نتیجه مطلوب نیازمند چند بار تکرار این کار است. سعی کنید این کار را برای مدت ۴ روز و طی مدت‌زمان ۱ الی ۲ ساعت انجام دهید. دقت داشته باشید که باید پس از استفاده از محلول موی سر را خوب بشویید.

روشن کردن موهای سر با لیمو۵ . تغییرات در رنگ مو

بعد از حدود چهار جلسه ممکن است شما شاهد تغییراتی در رنگ موی خود باشید که یک سایه روشن‌تر در آن ایجادشده است. اگر موهای شما قهوه‌ای تیره باشد، سایه به‌دست‌آمده تقریباً قهوه‌ای روشن خواهد بود و موهای قهوه‌ای روشن، بلوند تیره به نظر می‌رسد و موهای بلوند تیره، یک بلوند کمی روشن به نظر می‌رسد، موهای قرمز برجستگی‌های طلایی را به دست می‌آورند ولی اگر موهای شما مشکی است در اکثر اوقات هیچ نتیجه‌ای را به دست نخواهید آورد.

  • آب‌لیمو روی موهای خیلی تیره زیاد اثرگذار نیست.
  • اگر موهای سیاه و یا بسیار تیره دارید مراقب باشید، گاهی اوقات آب‌لیمو باعث ایجاد سایه‌های تیره‌تر در مو می‌شود.

روشن کردن موهای سر با لیمو۶ . چند هفته برای بازیابی رنگ مو وقت لازم است

آب‌لیمو باگذشت زمان به موی شما آسیب وارد می‌کند، اگرچه روشن کردن مو با آب‌لیمو روشی طبیعی محسوب می‌شود ولی به همان اندازه مضر است. پس از ۴ جلسه استفاده از محلول چند هفته به موهای خود استراحت دهید، تغییرات ممکن است کم باشد ولی دائمی است پس مرحله و طبق اصول و روال خاصی پیش روید.

  • اگر بازهم می‌خواهید پس از چند هفته استراحت به موهای خود از محلول آب‌لیمو برای روشن کردن رنگ موی خود استفاده کنید، مشکلی ندارد ولی باید دقت داشته باشید که پس از هر جلسه استفاده از محلول از نرم‌کننده هم استفاده کنید.

روشن کردن موهای سر با لیمواضافه کردن تقویت‌کننده‌های روشنایی

۱ . اضافه چای بابونه به محلول آب‌لیمو

یک فنجان آب جوش آماده کرده و به‌ اندازه دو عدد چای کیسه‌ای بابونه به آن اضافه کنید و صبر کنید تا دم بکشد سپس آن را به محلول آب‌لیمو اضافه کنید و مانند مراحل قبل آن را بر روی موی سر اسپری نمایید.

  • چای بابونه بر روی موهای قهوه‌ای روشن و بلوند بسیار اثرگذار است.

روشن کردن موهای سر با لیمو۲ . اضافه کردن دارچین به محلول آب‌لیمو

دارچین یک ماده روشن‌کننده طبیعی است و اثرات روشنگری آب‌لیمو را افزایش می‌دهد. به‌اندازه یک قاشق چای‌خوری دارچین به محلول آب‌لیمو اضافه کنید و از آن استفاده کنید.

روشن کردن موهای سر با لیمو۳ . اضافه کردن عسل به محلول آب‌لیمو

عسل هم به‌عنوان یک روشن‌کننده طبیعی به شمار می‌رود و همچنین به‌سلامت موی شما کمک کند. اضافه کردن مقدار عسل به میزان دلخواه است.

روشن کردن موهای سر با لیمو


مقالات مرتبط :


در این مطلب از پین‌ورک در مورد روشن کردن مو با آب‌لیمو و مزایا و معایب این روش صحبت کردیم. امیدوارم این مطلب برای شما مفید باشد.

منتظر دیدگاه شما هستیم
به اشتراک بگذارید

2 سال پیش ملیحه احمدی

درباره نویسنده

سلام. من ملیحه احمدی به عنوان یه عضو کوچک از پین ورک در کنار شما هستم تا بتونم مطالب متنوع و جالبی رو با شما به اشتراک بذارم. یکی از ویژگی‌هایی که منو به نوشتن محتواهای جدید ترغیب می‌کنه، روحیه‌ی بالا برای یادگیری مطالب جدید و بکارگیری خلاقیت در نوشته‌هام هست. امیدوارم این مطالب به اندازه کافی براتون جذاب و به دلتون نشسته باشه :)

مطالب مشابه

افزودن دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.