یکی از مشکلات نگران کننده در هنگام استفاده از جاروبرقی ها، جرق زدن کلکتور آنهاست. جرقه زدن موتور جاروبرقی جز مشکلاتی است که باید هرچه سریعتر برطرف شود. بنابراین نگران نباشید چون ما در این مقاله به بررسی علت جرقه زدن موتور جاروبرقی و راه های رفع آن می پردازیم. توجه داشته باشید که حل و بررسی بسیاری از این مشکلات از عهده ی افراد غیر حرفه ای خارج است و ممکن است تنها باعث آسیب های بیشتر به محصول شما شود و یا هزینه بیشتر برای شما ایجاد کند. پس بهتر است در مواجهه با این معایب از متخصصین خبره و حرفه ای کمک بگیرید. شما می توانید با تعمیر کاران فوق حرفه ای در پین ورک که نمایندگی معتبر تعمیر انواع جاروبرقی مانند فیلیپس، آاگ، الکترولوکس و غیره می باشد با شماره ی ۸۷۷۰۰۷۷۰-۰۲۱ ارتباط حاصل فرمایید.

دلایل جرقه زدن موتور جاروبرقی و کلکتور آن

حال به علت جرقه زدن موتور جارو برقی و پاسخ به این سوال که چرا موتور جاروبرقی جرقه می زند و راه های برطرف کردن آن می پردازیم:

تعمیر جاروبرقی در محل

بهترین متخصص با کمترین قیمت

۱ . سوختن موتور می تواند علت جرقه زدن موتور جاروبرقی باشد

موتور مهم ترین بخش جاروبرقی است. اول از همه باید از سلامت آن اطمینان حاصل کنیم. ما با بررسی جرقه های جاروبرقی می توانیم بفهمیم مشکل دقیقا از کجاست. چند نوع جرقه در جاروبرقی ها مشاهده می شود که مشاهده ی آن ها در برخی جاروبرقی ها از دریچه های فن قابل دیدن است: قرمز و آبی و سفید.

  • اگر حس کردید بوی سوختگی به مشامتان می رسد و جرقه های بزرگ و قرمز رنگ در دستگاه میبینید، به احتمال زیاد موتور جاروبرقی شما سوخته است و این علت جرقه زدن موتور جاروبرقی می باشد. در این صورت باید موتور را عوض کنید. برای تست این که آیا موتور سوخته است یا نه، شما باید موتور را جدا کنید و آن را با دقت کامل به جریان برق متصل کنید. اگر موتور روشن شد و کار کرد، پس مشکل می تواند از بخش دیگری باشد.
  • برای بررسی بوی سوختگی جاروبرقی و رفه مشکل توصیه می شود مطلب “علت بوی سوختگی جاروبرقی” را مطالعه نمایید.

خرابی موتور جاروبرقی

۲ . اختلال در عملکرد بالشتک جاروبرقی

برای فهمیدن اینکه چرا موتور جاروبرقی جرقه می زند، بعد از اینکه تست سلامت موتور را انجام دادید و مطمئن شدید که مشکلی ندارد، بهتر است بالشتک را چک کنید. در صورت وجود مشکل در عملکرد بالشتک، جرقه های قرمز و بزرگ در دستگاه دیده می شوند که اگر این قطعه خراب باشد باید تعویض شود.

۳ . کار نکردن آرمیچر می تواند علت جرقه زدن موتور جاروبرقی باشد

همانطور که قبل تر اشاره کردیم، جرقه های جارو برقی می توانند چند نوع باشند؛ بنابراین اگر متوجه شدید که جرقه ها آبی و کوچک هستند، علت جرقه زدن موتور جاروبرقی اختلال در کارکرد آرمیچر دستگاه شماست و باید یک آرمیچر جدید تهیه کنید.

۴ . طول ذغال ها کوتاه شده است و موتور جرقه می زند

یکی دیگر از عواملی که علت جرقه زدن موتور جاروبرقی را حاصل می شود، عدم اتصال بین ذغال هاست که ممکن در اثر استفاده ی دراز مدت و نادرست از جاروبرقی ایجاد شود. اگر طول ذغال ها کوتاه شود اتصالات آن ها به درستی انجام نمی شود و در این صورت موتور جرقه می زند و باید آن ها را عوض کنید.

  • تشخیص این اشکالات ممکن است برای بسیاری از افراد دشوار باشد و به دلیل اطلاعات ناکافی دچار شک و استرس شوند: بنابراین شما می توانید با بهره گرفتن از خدمات شرکت پین ورک و ارتباط با تعمیر کاران ماهر تیم ما، با خیال راحت مشکل خود را حل شده بدانید. شماره تماس : ۸۷۷۰۰۷۷۰-۰۲۱

۵ . مدار ها و اتصالات داخلی جاروبرقی دچار مشکل شده است

وقتی که از جاروبرقی و یا هر وسیله ی برقی دیگری برای سال های طولانی استفاده شود، ممکن است در سیم پیچی ها، اتصالات و مدار های آن مشکل ایجاد شود و در کار دستگاه اختلال ایجاد کند. بنابراین این اختلالات می توانند علت جرقه زدن موتور جاروبرقی باشند. معمولا در این حالت جرقه های سفید و بزرگ در داخل جاروبرقی دیده می شود که خبر از اتصال کوتاه می دهند و باید بررسی شوند که در این شرایط توصیه می شود از یک تعمیر کار کمک بگیرید.

جرقه زدن کلکتور جاروبرقی

چرا کلکتور جاروبرقی جرقه می زند؟

گاهی اوقات مشکل جرقه زدن از موتور نیست و به کلکتور مربوط می شود. کلکتور یکی از مهم ترین بخش های داخل موتور جاروبرقی است و وظیفه ی مهم فرستادن برق به قسمت های دیگر را برعهده دارد. جرقه زدن کلکتور جاروبرقی نیز می تواند دلایلی داشته باشد که هم اکنون به آن ها اشاره می کنیم:

۱ . جریان برق نوسان دارد

ساعاتی در طول روز وجود دارند که پیک ساعت مصرف نامیده می شود؛ زیرا در این ساعات که در فصل های مختلف متفاوت است. جریان برق ممکن است نوساناتی داشته باشد. به همین دلیل استفاده از جاروبرقی و وسایل برقی دیگر که برق زیادی مصرف می کنند در این ساعات توصیه نمی شود. چون ممکن است کلکتور تحت فشار قرار بگیرد و جرقه ایجاد شود.

۲ . فشار بیش از حد به دستگاه وارد شده

اگر سال های طولانی از زمانی که جاروبرقی تان را تهیه و استفاده کرده اید گذشته است، احتمال جرقه زدن کلکتور جاروبرقی بالاست. چون با اینکار فشار زیادی به کلکتور وارد می شود که خارج از توان آن است و ممکن است باعث ایجاد جرقه شود. بهتر است بعد از هر ۵ دقیقه استفاده، ۵ دقیقه به دستگاه استراحت بدهید.

تعمیر و رفع علت جرقه زدن موتور جاروبرقی شما با پین ورک

امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی و همچنین استفاده مداوم از محصولات برقی، نمی توان نقش جاروبرقی را در سهولت نظافت منازل، اداره جات، مدارس و محیط های دیگر نادیده گرفت. وسیله ای که رعایت نظافت بدون وجود آن کار دشوار و طاقت فرسایی می بود. این یکی از دلایل محبوبیت و استفاده ی مکرر افراد، به ویژه خانم های خانه دار از جاروبرقی هاست.

همانطور که مطالعه کردید در این مقاله به بررسی علت جرقه زدن موتور جاروبرقی و همچنین اینکه چرا موتور جاروبرقی جرقه می زند اشاره کردیم و راه های برطرف کردن آنان را نیز برای شما شرح دادیم. به طور کلی سعی کنید از جاروبرقی خود به طریقه ی درست استفاده کنید تا عمر طولانی تری داشته باشد و به نکاتی که در این مقاله به شما توصیه کردیم، توجه داشته باشید. با این حال شناسایی هر کدام از این دلایل توسط متخصصین انجام می شود و بهتر است با دست کاری قطعات جاروبرقی مشکلات بیشتری برای دستگاه خود ایجاد نکنید زیرا فقط باعث پرداخت هزینه ی اضافه می شود. این کار را به تعمیر کاران ماهر پین ورک بسپارید چرا که با کم ترین هزینه و کوتاه ترین زمان خدمات خود را برای شما ارائه می دهند و خواهید دید که در یک چشم بهم زدن مشکل شما برطرف شده است. برای ارتباط با پین ورک با شماره ی ۸۷۷۰۰۷۷۰-۰۲۱ تماس حاصل فرمایید.

منتظر دیدگاه شما هستیم
به اشتراک بگذارید

2 سال پیش رضا حاجیلو

مطالب مشابه

افزودن دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.