پین‌ورک درخواست آنلاین خدمات منزل

۱۶ تکنیک تمیز کردن دیوار که قطعا به دنبالش بودید!

12 ماه پیش
تمیز کردن دیوار

فرقی نمی کند در منزل خودتان زندگی می کنید و یا مستاجر هستید، همانطور که می دانید با گذشت زمان دیوارها کثیف می شوند و این قضیه به طورمستقیم در روحیه شما و همینطور در دیزاین منزلتان تاثیر می گذارد. تجربه ثابت کرده هر چقدر هم که این کار برایتان سخت باشد اما ارزشش را دارد. پین ورک  با معرفی ۱۶ تکنیک تمیز کردن دیوار ، به شما کمک می کند تا بتوانید به راحتی دیوارهای گچی، رنگ شده، چوبی و یا کاغذ دیواری شده را مثل روز اول کنید.

الف) تمیز کردن دیوار گچی

۱- ابتدا روی وسایلی مثل فرش و مبل را با استفاده از ملافه های قدیمی و یا روزنامه بپوشانید تا حین کار کثیف نشوند.

کشیدن روی وسایل بل ملافه

۲- هر وسیله ای که کنار دیوار قرار دارد به وسط اتاق بیاورید تا بتوانید به راحتی گردوخاک پشت کمد و مبلها را که اغلب نادیده گرفته می شوند را تمیز کنید.

قرار دادن وسایل در وسط اتاق

۳- با استفاده از یک جارو، گردگیر و یا جاروبرقی گردوخاک کنار دیوارها را بتکانید. این کار را به صورت عمودی و با حرکت رفت و برگشتی انجام دهید. برای تمیز کردن سقف و قسمتهایی که دستتان نمیرسد از چهارپایه استفاده کنید. در صورتیکه از جارو استفاده می کنید، سر آن را با یک پارچه و یا تی شرت بپوشانید تا به دیوار آسیبی وارد نکند.  حواستان باشد زمانیکه پارچه و یا گردگیرتان کثیف شد حتما آن را عوض کنید تا باعث کثیف‌تر شدن سایر قسمت ها نشود.

گردگیری دیوارها

۴- برای شستشوی دیوار از قسمت های بالا شروع کنید، و به آرامی اینکار را انجام دهید تا هیچ قسمتی از دیوار را جا نگذارید.

شستشوی دیوار از قسمت های بالاتر

ب) تمیز کردن دیوار رنگ شده

۱- با استفاده از محصولات پاک کننده صنعتی هرگونه لکه ی روی دیوار را پاک کنید. قبل از پاک کردن لکه ها کمی از محصول را روی قسمت کوچکی از دیوار تست کنید تا مطمئن شوید به رنگ دیوار آسیبی نمی رساند. همچنین دستورالعمل پاک کننده را با دقت مطالعه نمایید و طبق آن عمل کنید.

پاک کردن دیوار با آب و صابون

۲- دیوارتان را با مخلوط آب گرم و صابون بشویید. اگر به پاک کننده ی قویتری احتیاج داشتید می توانید به مخلوطتان یک فنجان سرکه سفید اضافه کنید. پس از ۵ دقیقه دیوارها را با آب شستشو دهید.

همین حالا بخوانید!
اکسسوری حمام | حمام را چگونه تزئین کنیم تا دکوری در عین زیبایی شلوغ و نامرتب نباشد

شستن دیوار با صابون و سرکه

۳- برای تمیز کردن قسمت هایی که هنوز پاک نشده اند، ۱/۲ فنجان جوش شیرین را درون یک لیتر آب گرم بریزید. در ادامه یک حوله ی نرم را به این مخلوط آغشته و بر روی لکه ها بمالید. سپس آن را با آب شستشو داده و با حوله خشک کنید.

استفاده از جوش شیرین

ج)  تمیز کردن دیوار کاغذ دیواری شده

۱- به عنوان یک قاعده ی کلی شما می توانید کاغذ دیواری را با مخلوط آب گرم و صابون و یا مخلوط آب گرم و کمی آمونیاک شستشو دهید.

تمیزکردن دیوار با آب و صابون

۲- برای پاک کردن سایر لکه های باقیمانده، یک پارچه را درون مخلوط آب گرم و سرکه قرار دهید و سپس با آن لکه ها را تمیز کنید. هرگز سرکه را به طور مستقیم روی دیوار نریزید.

استفاده از سرکه برای تمیز کردن کاغذدیواری

۳- در صورتیکه لکه ها با صابون و سرکه پاک نشد، معمولا پاک کننده های صنعتی بهترین گزینه هستند. البته حتما از دستکش استفاده کنید و برچسب روی ظرف را کامل مطالعه کنید.

استفاده از پاک کننده صنعتی

۴- برای پاک شدن دیوارها از هرنوع شوینده ای، یک پارچه ی تمیز را درون آب گرم قرار داده و با آن دیوارها را شستشو دهید. و در نهاین با یک حوله آن را خشک کنید.

شستشوی دیوار با آب

د) تمیزکردن دیوار چوبی

۱- گردوغبار دیوارها را با استفاده از یک جارو، گردگیر و یا جاروبرقی بتکانید.

گردگیری دیوار

۲- با اسفنج، آب گرم و صابون دیوارها را تمیز کنید.

تمیز کردن دیوار با اب و صابون

۳- برای پاک کردن لکه ها از مخلوط ۱/۲ فنجان سرکه درون آب گرم استفاده کنید. با یک پارچه ی تمیز این مخلوط را بر روی لکه ها بمالید.

استفاده از مخلوط آب و سرکه

۴- در نهایت دیوارهایتان را با آب تمیز بشویید. و با یک حوله خشک نمایید. مطمئن شوید که دیوارها کاملا خشک شده باشند تا از پوسیدگی چوب جلوگیری کند.

شستشو با آب

امیدواریم از خواندن مطلب ما درباره‌ی ( تمیز کردن دیوار ) لذت برده باشید!

5/5 ( 1 نظر )
۰
نویسنده مطلب فریبا کیتویی
سلام من فریبا کیتویی هستم! یک آذرماهی صبور و مقاوم... عاشق نوشتن، سفر و ادبیات. برای رسیدن به هدف‌هام تلاش می‌کنم و معتقدم که زندگی آسون نمیشه این تویی که سرسخت میشی ... از پین ورک عزیزم برای اعتمادی که بهم کرده ممنونم.

بدون دیدگاه