یکی از مشکلاتی که ممکن است در هنگام استفاده از یخچال فریزر و ساید وایت وستینگهاوس مواجه شوید، نمایش کد خطا و ارور بر روی صفحه نمایشگر یخچال است. در ادامۀ مطلب انواع ارور یخچال وایت وستینگهاوس را معرفی و علت بروز و چگونگی برطرف کردن آن را برای شما بیان می‌کنیم. ضمن اینکه یخچال وسیله ای پیچیده است و تعمیر و عیب یابی آن باید با متخصص باشد تا خسارات بیشتری را متحمل نبود.

با این حال اگر یخچال شما هر کدام از ارورهای مربوطه را آلارم داد یا دچار خرابی شد بهتر است سریعاً با یک تعمیرکار تماس بگیرید. پین ورک مرکز تخصصی تعمیرات وستینگهاوس و سایر برند ها از جمله؛ آزمایش، ویرپول، بوش و… برای هرگونه عیب یابی و انجام خدمات در خدمت شماست. برای اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره و خدمات با شماره زیر تماس بگیرید : ۸۷۷۰۰۷۷۰-۰۲۱

تعمیر یخچال وستینگ هاوس در محل

بهترین متخصص با کمترین قیمت

انواع ارور یخچال وایت وستینگهاوس

کد های خطایی که در ادامه خواهیم گفت ارور های  رایج است که در بیشتر مدل ها مثل ساید بای ساید و یخچال و فریزر وایت وستینگهاوس یکسان است

کد های خطای یخچال وایت وستینگهاوسعلت بروز مشکلعیب یابی
E0این ارور یخچال وایت وستینگهاوس نشان دهنده خرابی سنسور فریزر است. اگر اتصال کوتاه باشد یا قطع و وصلی داشته باشد یخچال برودت کافی را نخواهد داشت و سنسور دچار مشکل می‌شود.برای بررسی با یک اهم سنج مقدار مقاومت سنسور را اندازه گیری کنید. همچنین خرابی می‌تواند از اشکال در مدار برد کنترل یخچال باشد، گاهی مواقع ممکن است مشکل از خرابی ترموستات یخچال باشد که در مورد عیب یابی ترموستات یخچال می توانید مطلب دلایل خراب شدن ترموستات یخچال را مطالعه نمایید. این بررسی نیازمند فردی متخصص و با تجربه است.
E1این ارور یخچال وایت وستینگهاوس بیانگر خرابی سنسور دیفراست است. اگر سنسور یخ زدایی مشکل داشته باشد عملیلت یخ زدایی انجام نمی‌شود.روی اواپراتور برفک جمع می‌شود و سرما سازی یخچال با مشکل روبه رو خواهد شد. به احتمال زیاد باید سنسور یخ زدایی را تعویض کنید. برای عیب یابی مدار برد الکترونیکی یخچال را نیز بررسی کنید.
E3این ارور یخچال وایت وستینگ هاوس نشان می‌دهد سنسور تشخیص دما یخچال نقص دارد. ممکن است دما بین یخچال و فریزر تنظیم نشده باشد یا اتصالات سنسور یخچال قطع است.از دیگر نشانه های این ارور میتوان به سرد بودن فریزر و گرم بودن یخچال اشاره کرد که برای بررسی بیشتر این مشکل حتما مقاله دلایل سرد بودن فریزر و گرم بودن یخچال را مطالعه نمایید.

 

E4اگر این ارور روی صفحه نمایشگر دیجیتال ظاهر شد بدانید مشکل از خود سنسور نیست بلکه هیتر و المنت ایراد دارد.بهتر است برای عیب یابی تمام قطعات دیفراست را هم چک کنید.
E8این ارور یخچال وایت وستینگهاوس اشاره به سنسور یخساز فریزر دارد. اگر این کد خطا اعلام شد و دستگاه قادر به تولید یخ نبودباید قطعه را تعویض کنید. درغیر این صورت سیم های اتصالی به یخچال را بررسی کنید
E9این ارور هرگونه ایراد در موتور یخساز یخچال را نشان می‌دهد. در این حالت یخی از یخساز تولید و خارج نمی‌شود.موتور قطعه مهمی در یخچال است و مرکز اصلی صدور فرمان در دستگاه به شمار می‌رود. معیوب بودن برد کنترل اصلی یا اتصالات و سوختگی موتور می‌تواند باعث بروز این کد خطا در صفحه نمایشگر دیجیتال شود. پس توضیه می‌کنیم این کار را حتماً به اهل فن بسپارید.

تعمیرکاران متخصص پین ورک هرگونه عیب یابی و خدمات تعمیر را در منزل شما با بهترین کیفیت و کمترین زمان انجام می‌دهند. اگر یخچال شما با هر عیبی مواجه شد با شماره ۸۷۷۰۰۷۷۰-۰۲۱ تماس بگیرید و از خدمات مشاوره و تعمیرات تخصصی ما برخوردار شوید.

FFاین ارور یخچال وایت وستینگ هاوس معمولاً با سر و صدا کردن زیاد فریزر به نمایش درمی‌آید و نشان می‌دهد فن فریزر معیوب است.بهتر است اقدام به تعویض یا تعمیر فن کنید. البته در بیشتر مواقع فن دستگاه قابل تعمیر است و نیازی به تعویض آن نیست.
F0 یا F1این ارور مربوط به برد الکترونیکی دستگاه است.بهتر است فوراً یخچال را از برق کشیده تا خاموش شود. سپس با تعمیرکار مجاز نمایندگی یخچال خود تماس بگیرید.
F3 یا F4این دو ارور مشابه هستند و زمانی که آن ها روی صفحه نمایشگر خود مشاهده کردید یعنی سنسور یخچال مشکل داردباید آن را تعویض یا تعمیر کنید.
F5 ، F6 و F7این ارورها در یخچال وایت وستینگهاوس نشان دهنده اختلال در برد کنترل اصلی است.برای عیب یابی سیم کشی های یخچال را بررسی کنید و به یک متخصص با تجربه تماس بگیرید.
ER COاین ارور یخچال وایت وستینگهاوس بیان گر قطع ارتباط میان برد الکترونیکی صفحه نمایشگر و برد اصلی دستگاه است.این ایراد نیاز به بررسی دو برد مربوطه و عیب یابی توسط تکنسین ماهر دارد.
HRSاین ارور نشان دهنده خرابی فن اواپراتور یا معیوب بودن برد پاور یخچال است. در این حالت یخچال صدای تیک تیک خواهد داد. به طور کلی از کار می‌افتد یا مدام خاموش و روشن می‌شود و مواد غذایی درون یخچال سرمای خود را از دست داده و گرم می‌شوند.یخچال را از برق بکشید و با تکنسین با تجربه تماس حاصل نمایید.ایرادهایی که به برد دستگاه مربوط می‌شوندبسیار مهم و مخرب هستند و توصیه می‌کنیم آن ها را جدی بگیرید.

اگر یخچال شما یکسره درحال کار کردن است اما کد خطایی نشان نمی‌دهد به موارد زیر توجه کنید و در اولین فرصت در پی رفع آن باشید :

  • عدم تخلیه گاز یخچال
  • معیوب بودن دیفراست
  • اختلال در موتور

اگر دمای فریزر با دمای تنظیم شده تناسب دارد اما یخچال خنک نیست حتماً گاز یخچال ایراد دارد.

توصیه نهایی: نوسانات برق همیشه برای وسایل برقی به خصوص یخچال دردسرآفرین است و می‌تواند باعث اختلال در قطعات یخچال شود. برای جلوگیری از هرگونه ولتاژ نامناسب حتماً از محافظ مخصوص و استاندارد یخچال استفاده کنید.

چرا خدمات تعمیرات یخچال با پین ورک ؟

در این مطلب که توسط تعمیرکاران پین ورک گردآوری شده بود سعی شده بود شما را با کد های خطا و ارور یخچال وایت وستینگهاوس آشنا کنیم و دلایل بروز این مشکل و عیب یابی آنها را شرح دهیم، در صورتی که نتوانستید مشکل ارور یخچال را رفع نمایید؛ پین ورک مرکز تخصصی تعمرات یخچال های وایت وستینگهاوس خدمات تعمیرات را در محل مورد نظر شما انجام می‌دهند و نیازی به جابه جایی وسیله نخواهید داشت.

  • استفاده از قطعات اصل و استاندارد
  • سرویسکاران با تجربه و ماهر که هر ساله ملزم به شرکت در دوره های آموزشی و عملی هستند تا با جدیدترین مدل ها و بروز ترین متدهای عیب یابی آشنا شوند.
  • برخورداری از خدمات پشتیبانی تیم
  • قیمت های مقرون به صرفه

برای هرگونه پرسش سوال، مشاوره و دریافت خدمات ویژه ما با شماره تلفن زیر تماس بگیرید : ۸۷۷۰۰۷۷۰-۰۲۱

منتظر دیدگاه شما هستیم
به اشتراک بگذارید

2 سال پیش رضا حاجیلو

مطالب مشابه

افزودن دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.