تقریباً هر فرد و خانه‌ای زمانی در معرض مشکلات اضطراری لوله‌کشی قرار خواهد گرفت. اینکه بدانید چطور باید این مسئله را مدیریت کنید به شما قابلیت آن را‌ می‌دهد که کنترل منزل خود را به دست بگیرید و خدمات مرتبط با تعمیرات آن را سریع‌تر دریافت کنید. خدمات لوله‌کشی مسکونی و توجه به نکات ضروری در لوله کشی بهترین محافظ شما در برابر آسیب‌های منزل هستند و‌ می‌توانند هر شرایطی را مدیریت کنند. فکر خود را مشغول نکنید و خود را به دردسر نیندازید و بلافاصله به روش صحیح کمک بخواهید. در این مطلب از پین‌ورک به بررسی نکات ضروری در لوله کشی می‌پردازیم و اطلاعات مفیدی را در اختیار شما قرار می‌دهیم و امیدواریم مطالعه این مطلب برای شما کاربردی و مفید باشد.

به هنگام مشکلات اضطراری لوله‌کشی چه کنیم؟

انجام دادن کارهای لوله‌کشی یک سرگرمی فوق‌العاده برای افرادی است که مایل‌اند خود کارهای منزلشان را انجام دهند؛ اما اگر به مشکل بزرگی بر بخورید و آب در حال آسیب رساندن به منزلتان باشد بهترین راه این است که با یک متخصص تماس بگیرید تا بتوانید خسارت و هزینه را به حداقل برسانید.

اگر به خانه‌ می‌آیید و‌ می‌بینید که چند اینچ آب بر روی زمین ایستاده است، از سقف آب‌ می‌چکد و دیواری که قبلاً خشک بوده است را خیس‌ می‌بینید، مهم است تا دست به اقدامات مناسب بزنید.


مقالات مرتبط :


به هنگام مشکلات اضطراری لوله‌کشی چه کنیم؟

مشکلات اضطراری لوله‌کشی‌ می‌توانند هراس‌انگیز باشند اما اگر خونسردی خود را حفظ کنید‌ می‌توانید به حداقل رسانیدن خسارت منزل خود کمک کنید. اقدامات زیر به شما کمک‌ می‌کند که شرایط اضطراری را مدیریت کنید اما به یاد داشته باشید که همیشه در طول این فرآیند با لوله‌کشی تماس بگیرید. ایمن‌ترین کار برای منزل شما این است که یک تیم اضطراری لوله‌کشی که ۷ روز هفته به صورت ۲۴ ساعته خدمت‌رسانی‌ می‌کنند را تنها با یک تلفن در اختیار داشته باشد. ما همچنین توصیه‌ می‌کنیم که شماره‌ی لوله‌کش خود را در لیست شماره تلفن‌های خود داشته باشید تا در زمان نیاز به راحتی به آن دسترسی داشته باشید.

در این قسمت نکات مربوط به مشکلات اضطراری لوله‌کشی موجود است تا به شما کمک کند از پس چنین شرایطی برآیید:

آب را قطع کنید.

هر زمانی که مسئله‌ی اضطراری‌ای پیش‌ می‌آید نزدیک‌ترین منبع آب را هر چه زودتر ببندید. برای توالت‌‌ها این کار‌ می‌تواند آسان باشد چراکه تنها باید والو آن را در زیرزمین یا داخل کمد مخصوص شیرها ببندید. برای مشکلات اضطراری بزرگ‌تر و یا مشکلات سیل‌آسا باید شیرفلکه‌ی اصلی آب منزل را ببندید. بیشتر شیرهای والو برای قطع شدن باید به صورت ساعت گرد بچرخند.

لوله‌کشی

آبگرمکن را چک کنید.

در شرایط اضطراری جدی باید جلوگیری از خسارت به دستگاه خوب است تا آبگرمکن را خاموش کنید. پس از اینکه شیر اصلی را بستید آبگرمکن را خاموش کنید تا از بالا رفتن دما در داخل آن پیشگیری کنید چراکه این مسئله خطر ترکیدن و داغ شدن بیش از حد آن را افزایش‌ می‌دهد. اگر آبگرمکن گازی دارید ابتدا همیشه گاز را قطع کنید.

جلوی نشتی‌های کوچک آب را بگیرید.

اگر نشتی کوچکی را مشاهده‌ می‌کنید که تعمیر آن آسان است جلوی آن را به بهترین شکل ممکن بگیرید. شما همچنین‌ می‌توانید پارچه‌های کهنه و یا حوله به دور لوله‌‌ها بپیچید و یا در زیر قسمت‌هایی که آب چکه‌ می‌کند سطل قرار دهید تا از صدمات بیشتر جلوگیری کنید. حساب این نشتی‌‌ها را داشته باشید و به محض اینکه لوله‌کش از راه رسید این مسئله را به او اطلاع دهید. این یک راه عالی برای این است که اطمینان یابید مشکل شما به طریقه‌ی ایمن حل‌ می‌شود.

لوله‌کشی

شیرها و چاهک‌‌ها را باز کنید.

حتی بعد از اینکه فلکه‌ی اصلی آب را قطع کنید همچنان در لوله‌‌ها آب خواهد بود.‌ می‌توانید با باز کردن شیرهای خارج از منزل این آب را تخلیه کنید و از خسارت رسیدن به نواحی اطراف جلوگیری کنید. همچنین شیر متصل به شلنگ موجود در باغچه را باز کنید و آن را تکان دهید تا مطمئن شوید داخل آن آبی باقی نمانده است. اگر یک گرفتگی یا برگشت کوچک آب را در میان این فرآیند تجربه‌ می‌کنید سعی کنید در چاهک را به آرامی با روش‌هایی همچون استفاده از تلمبه باز کنید. در شرایط اضطراری هیچ‌گونه پاک‌کننده‌ی شیمیایی را به داخل لوله‌‌ها نریزید چراکه این مواد‌ می‌توانند تا پیش از آنکه لوله‌کش از راه برسد آسیب بیشتری وارد کنند.

با لوله‌کش تماس بگیرد و به توصیه‌های او عمل کنید.

مردم اغلب فراموش‌ می‌کنند تا در زمان شرایط اضطرار به لوله‌کش زنگ بزنند. بلافاصله با لوله‌کش تماس بگیرید تا خسارت را تا جای ممکن کاهش دهید. بهترین نکته در رابطه با این موضوع این است که برخی کمک‌های ابتدایی و اولیه را برای مشکل خود دریافت خواهید کرد. متخصصان آموزش‌دیده‌ی لوله‌ی کشی که به تماس‌های شما پاسخ‌ می‌دهند همچنین‌ می‌توانند به شما بگویند که شرایط موجود خیلی خطرناک است یا خیر. زمانی که یک متخصص و یا مقام دولتی به شما‌ می‌گوید که در شرایط اضطرار منزل را تخلیه کنید، لطفاً به او گوش کنید. این کار‌ می‌تواند زندگی شما را نجات دهد.

این نکات‌ می‌توانند به نجات خانه‌ی شما کمک کنند و به شما ذهنیت مناسبی را جهت مدیریت شرایط اضطراری بدهند. آماده شدن بهترین راه برای مدیریت موفق هر نوع مشکل لوله‌کشی است.

مثال‌هایی از مشکلات اضطراری و نکات ضروری در لوله کشی 

برای اینکه بدانید نیاز است در زمان شرایط اضطراری لوله‌کشی چه اقدا‌می ‌انجام دهید، ابتدا باید بدانید که شرایط اضطراری چگونه است. به هنگام مواجه شدن با خسارات آبی که منشأ آن‌ها‌ را نمی‌دانید و یا مشکلات لوله‌کشی که ۱۰۰ نمی‌دانید چطور باید آن را مدیریت کنید، بهترین راه تماس گرفتن با لوله‌کش است.

لوله‌کشی

زمانی که به مثال‌های مرتبط با مشکلات اضطراری لوله‌کشی نگاه ‌می‌اندازید، بدانید که شدت مشکلات شما‌ می‌تواند بسیار متنوع باشد. در اینجا چند مورد از معمول‌ترین حوادث و مشکلات وجود دارد که ضرورت تماس گرفتن با مرکز خدمات لوله‌کشی منزل را نشان‌ می‌دهد.

آب بیش از حد داغ

همه‌ی افراد یک حمام خوب و گرم را دوست دارند اما هیچ‌کس نمی‌خواهد با آب داغ بسوزد. اگر آبی که از دوش یا شیر سینک خارج‌ می‌شود جوش است و یا به قدری داغ است که سبب سوختگی‌ می‌شود شما با مشکل آبگرمکن مواجه هستید. معمولاً این بدین معناست که آب‌گرم‌کن شما بیش از حد داغ شده است. در این شرایط آبگرمکن را خاموش کنید. همچنین در صورتی که‌ می‌توانید به صورت ایمن شیرهای آب داغ منزل را باز کنید این کار را انجام دهید. بدین‌صورت آب داغ تخلیه‌ می‌شود و آب سرد خواهد شد. برای مدیریت این شرایط با یک تکنسین تماس بگیرید.

چکه کردن شیر

اغلب شیرهایی که چکه‌ می‌کنند آزار دهنده هستند اما معمولاً بلافاصله به عنوان یک مشکل اضطراری محسوب نمی‌شوند. مسئله‌ای که‌ می‌تواند چند قطره آب را به یک نشتی کامل از شیر تبدیل کند پیچاندن شیر والو با آچار برای قطع کردن آن است. زمانی که نشتی کم است تنها با دست آب را قطع کنید. آچارها‌ می‌توانند باعث شکستن شیرهای والو شوند و حتی باعث شوند تا آب باز شود و یک سره شود.

اگر نمی‌توانید والو را با دست ببندید باید آب خانه را قطع کنید. زمانی که آب قطع شد سپس به سراغ شیر بروید. اگر با شیرهای آب و ساختار درونی آن‌ها‌ آشنا هستید اینکه دست به تعمیر آن‌ها‌ بزنید بی‌خطر خواهد بود. اگر مطمئن نیستید که باید چکار کنید برای جلوگیری از یک شرایط اضطراری واقعی با لوله‌کش تماس بگیرید.

لوله‌های یخ زده و نکات ضروری در لوله کشی

هر زمستان لوله‌کش‌ها تماس‌های بی‌شماری را از خانه‌‌ها در هر منطقه‌ی آب و هوایی برای مدیریت صدمات ناشی از سرمای هوا دریافت‌ می‌کنند. در منطقه‌های سرد ما اغلب با لوله‌های یخ زده دست و پنجه نرم‌ می‌کنیم و  رخ دادن این اتفاق معمول‌تر از رخ ندادن آن است.

زمانی که لوله‌ای در خارج از منزل شما یخ‌ می‌زند، آن را به دقت بررسی کنید. به دنبال نقاطی بگردید که لوله شکسته شده است و یا به دنبال هر نقطه‌ای از بست‌‌ها که باز شده‌اند یا شکسته‌اند بگردید. در صورتی که هر آسیبی را مشاهده کردید بلافاصله با لوله‌کش تماس بگیرید.

اگر متوجه آسیبی نشدید‌ می‌توانید شروع به ذوب کردن یخ داخل لوله‌‌ها با استفاده از سشوار با گرمای کم کنید. حتماً یخ تمام لوله را ذوب کنید و تنها بر روی یک نقطه از آن تمرکز نکنید. همیشه جانب احتیاط را رعایت کنید و هیچ‌گاه در نزدیکی آب راکد از سشوار استفاده نکنید. استفاده از شعله برای از بین بردن انجام به هیچ شکل توصیه نمی‌شود. با این کار‌ می‌توانید به خود آسیب بزنید و یا حتی سبب آسیب به لوله شوید و سوراخ بزرگی را بر روی آن به وجود بیاورید.

برای جلوگیری از یخ‌زدگی لوله‌‌ها چنین کنید:

  • اتصالاتی همچون شلنگ‌های باغچه را قطع کنید.
  • لوله‌‌ها را عایق‌بندی کنید.
  • در کابینت‌هایی که لوله‌‌ها در آن‌ها‌ قرار دارند را باز کنید تا به ورود هوای گرم به داخل آن‌ها‌ کمک کنید.
  • هوای خانه‌ی خود را گرم‌تر نگه دارید.

لوله‌کشی

نشتی لوله‌‌ها

متأسفانه زمانی که با نشتی لوله مواجه‌ می‌شوید کار زیادی از دستتان بر نمی‌آید. در این شرایط بلافاصله شیرفلکه‌ی اصلی خانه را ببندید و با ما تماس بگیرید. شیرهایی که نشتی دارند یا شکسته‌اند برای تعمیر و تعویض همیشه به یک فرد حرفه‌ای نیاز دارند. همچنین برای اینکه به وجود هرگونه آسیب دیگر پی ببرید باید لوله‌کشی‌تان توسط یک فرد حرفه‌ای بررسی شود.

بسیاری از روش‌های تعمیر خانگی که به صورت آنلاین موجود هستند‌ می‌توانند سبب بروز خسارت جدی در منزل و لوله‌کشی شما شوند. همیشه در مواجهه با نشتی آب را قطع کنید و به بررسی لوله به صورت جداگانه بپردازید. ریختن مواد شیمیایی و سایر محلول‌‌ها در چاهک‌‌ها و یا اعمال بست‌هایی که در خانه ساخته‌اند بر روی لوله‌‌ها نه تنها تعمیرات حرفه‌ای را با مشکل مواجه‌ می‌کند بلکه سبب فراگیرتر شدن مشکل نیز خواهد شد.

نشتی آبگرمکن و نکات ضروری در لوله کشی

نشتی آب از آبگرمکن‌ می‌تواند به راه افتادگی سیل‌آسای آب و آسیب به دیوار منجر شود، خصوصاً اگر این آب به سرعت تشتی را که در زیر محل نشتی قرار داده‌اید پر‌ می‌کند. این تشتک را بررسی کنید تا مطمئن شوید مشکل از آبگرمکن شماست. اگر خالی بود احتمالاً مشکل فقط از چاهک موجود در این نقطه است اما همچنان بهترین راه تماس با لوله‌کش است.

اگر نشتی مربوط به آبگرمکن است، بلافاصله خط آب سرد که آب را وارد سیستم‌ می‌کند را قطع کنید. این کار را معمولاً باید از طریق شیر بزرگی که در بالا یا کنار آبگرمکن واقع شده است انجام دهید. برای پیشگیری بیشتر‌ می‌توانید فلکه‌ی اصلی آب منزل را نیز قطع کنید. زمانی که آب قطع‌ می‌شود باید خود آبگرمکن را نیز خاموش کنید. اینکه چطور آن را خاموش کنید به نوع آن بستگی دارد.

آبگرمکن برقی

شما باید آبگرمکن را از طریق مدار شکن قطع کنید. برخی از آبگرمکن‌‌ها دارای دو شاخه هستند که‌ می‌توانید پس از قطعی برق از طریق فیوز آن را از پریز بیرون بکشید.

آبگرمکن گازی

 باید خط گاز را قطع کنید. در بیشتر مواقع خط گاز شما به سک والو جعبه‌ای شکل که در پایین آبگرمکن وجود دارد متصل است. خط گاز معمولاً سیاه، زرد یا به صورت ترکیب راه راه این دو رنگ است. اکثر والوها دارای دسته‌ای قرمز و یک فلش بزرگ هستند که به شما نشان‌ می‌دهد برای بستن آن باید چه جهتی را انتخاب کنید.

برخی از آبگرم کن‌ها در نزدیکی چاهک واقع نشده‌اند. اگر آبگرمکن شما نیز چنین است باید آب را از پایین آبگرمکن کنار برانید و دور کنید. زمانی که آبگرمکن خاموش است‌ می‌توانید یک شلنگ باغبانی را به شیر تخلیه‌ی پایین آبگرمکن متصل کنید. شلنگ را وصل کنید و اجازه دهید تا آبگرمکن تخلیه شود.

لوله‌کشی

اگر هیچ‌کدام از این کارها برایتان راحت نیست و یا هنوز نمی‌دانید که اولین قدم برای مدیریت یک مشکل اضطراری لوله‌کشی چیست، به محض اطلاع از وجود مشکل با یک لوله‌کش محلی تماس بگیرید. لوله‌کش‌ها به سرعت خود را به منزل شما‌ می‌رسانند و به شما کمک‌ می‌کنند تا اقدامات لازم جهت ایمن‌سازی منزل خود را در پیش بگیرید.

انسداد و گرفتگی

چاهک‌‌ها هر روزه بسیار مورد استفاده قرار‌ می‌گیرند و با شرایط دشواری رو به رو‌ می‌شوند. استفاده‌ی مداوم از چاه‌‌ها، آن‌ها‌ را به محل رایجی برای بروز گرفتگی تبدیل‌ می‌کند. اگر چاهی دارید که به کندی آب را تخلیه‌ می‌کند و یا اصلاً تخلیه نمی‌کند، احتمالاً زمان آن فرا رسیده است تا با لوله‌کش تماس بگیرید.

برای لوازمی که تخلیه‌ی آن‌ها‌ به کندی صورت‌ می‌گیرد اما همچنان تخلیه‌ی کامل دارند‌ می‌توانید از برخی راه‌های خانگی برای رفع گرفتگی استفاده کنید. برای از بین بردن گرفتگی از تلمبه استفاده کنید و آن را به صورت مستقیم و به نرمی بالا و پایین ببرید. اگر این کار جواب نداد،‌ می‌توانید برای تمیز شدن هر گونه مواد زائد که در حال انباشتگی بر روی یکدیگر هستند از پاک کننده‌های شیمیایی استفاده کنید. همیشه اطمینان حاصل کنید که بر روی ماده‌ی شیمیایی که از آن استفاده‌ می‌کنید درج شده باشد که برای چاه گرفته‌ی مدنظرتان بی‌خطر است یا خیر.

اگر چاه به طور کامل گرفته است، در ابتدا هیچ پاک کننده‌ای را به داخل آن نریزید. ابتدا باید با استفاده از تلمبه چاه را به قدری باز کنید تا بتواند به تخلیه بپردازد. آیا در این امر موفق شدید؟ اگر چنین است حالا‌ می‌توانید از پاک‌کننده‌ی شیمیایی استفاده کنید. اگر چنین نیست زمان آن رسیده است تا با لوله‌کشی حرفه‌ای تماس بگیرید.

چه در چاه گرفتگی وجود دارد و چه چاه آب را به داخل خانه باز‌می‌گرداند بلافاصله با لوله‌کش تماس بگیرید. این موضوع‌ می‌تواند نشانه‌ی یک فاجعه‌ی بزرگ همچون بالا زدن فاضلاب باشد.

مشکلات توالت و نکات ضروری در لوله کشی

متأسفانه مشکلات توالت بسیار رایج هستند. تلمبه بهترین وسیله برای از بین بردن گرفتگی توسط خود شماست. اگر این کار جواب نداد زمان آن است که با لوله‌کش تماس بگیرید و در این صورت ما خواهیم توانست گرفتگی را رفع کنیم و همچنین از ایجاد آسیب به منزل شما از طریق فاضلاب جلوگیری کنیم.

توالتی که آب‌ می‌زند را معمولاً‌ می‌توانید به تنهایی تعمیر کنید. قسمت مخزن آن را باز کنید و بخش‌های مختلف آن از جمله فلاپر و واشر آن را بررسی کنید. بیشتر مغازه‌های ابزار فروشی کیت‌های تعمیر توالت فرنگی مخصوص برند مورد نیاز شما را دارند. اگر توالت شما به صورتی است که اجزای آن محصور هستند و نمی‌توانید به راحتی به آن‌ها‌ دسترسی پیدا کنید، برای پیشگیری از هرگونه آسیب جدی با لوله‌کش تماس بگیرید.

لوله‌کشی

اگر توالت فرنگی به داخل کاسه‌ی آن و یا بر روی زمین نشتی دارد، تلمبه را زمین بگذارید و با یک لوله‌کش محلی تماس بگیرید. نشتی‌ می‌تواند به علت شکستگی‌های گوناگونی رخ دهد که برخی از آن‌ها‌‌ می‌توانند سبب بروز مشکلات لوله‌کشی جدی‌تر بشوند.

همیشه پیش از کار کردن بر روی توالت با استفاده از والو موجود در زمین و یا پشت توالت آب را قطع کنید.

بوی فاضلاب

اگر به هنگام باز کردن شیر آب و یا مواجهه با آب نشتی با بوی فاضلاب مواجه شدید، بلافاصله با لوله‌کش تماس بگیرید. بوی بد معمولاً نشانه‌ی این است که در سیستم سپتیک، چاه توالت و یا سایر نقاط لوله‌کشی با مشکلی جدی مواجه هستید. حل این مشکل توسط خودتان برای سلامتی بسیار خطرناک است چراکه با این کار در معرض باکتری‌‌ها و سایر عوامل مضر قرار خواهید گرفت.

صدای دستگاه دفع زباله

بسیاری از دستگاه‌های دفع زباله سعی‌ می‌کنند تا در هنگام انسداد و یا اضطرار عملکرد خود را متوقف کنند. این یک امکان عالی است که از آسیب رسیدن به منزل شما جلوگیری‌ می‌کند. زمانی که دستگاه دفع زباله متوقف‌ می‌شود اما همچنان وقتی آن را روشن‌ می‌کنید صدا‌ می‌دهد، در این هنگام یک بار دستگاه را ریست کنید.‌ می‌توانید این کار را به راحتی با فشار دادن دکمه‌ی بزرگ قرمزی که معمولاً در پایین دستگاه وجود دارد انجام دهید و دکمه را فشار دهید تا بیرون بیاید.

اگر دستگاه شما همچنان کار نمی‌کند و‌ می‌توانید کمی  ‌بر روی آن کار کنید، خود‌ می‌توانید گرفتگی آن را باز کنید. یک آچار آلن پیدا کنید و آن را داخل دکمه‌ی دستگاه کنید. با احتیاط چند مرتبه آچار را به چپ و راست بچرخانید: این کار باعث‌ می‌شود تا تیغه ه و اجزای دستگاه دفع زباله حرکت کند و هر چیزی که سبب گرفتی آن شده است را رد کند.

از انبرها استفاده کنید. ترجیحاً از انبرهای بلندی شبیه به آن‌ها‌یی که به هنگام درست کردن کباب از آن‌ها‌ استفاده‌ می‌کنید بهره ببرید تا بتوانید عامل انسداد را از جای بیرون بیاورید. اجازه دهید تا چند لحظه آب سرد از دستگاه پایین برود. سپس آب را ببندید و بار دیگر دکمه‌ی ریست را فشار دهید. آب سرد را باز کنید و دستگاه را روشن کنید.

اگر دستگاه هیچ حرکتی ندارد و موتور آن هیچ صدای غژغژی نمی‌دهد و ریست کردن فایده‌ای ندارد، زمان آن است که با لوله‌کش تماس بگیرید. لوله‌کش‌ها‌ می‌توانند جنبه‌های فنی دستگاه و همچنین لوله‌‌ها و خطوط الکتریکی را بررسی کنند.

نشتی گاز و نکات ضروری در لوله کشی

لوله‌کش‌ها نه تنها اولین فکر شما به هنگام مواجهه با نشتی گاز خواهند بود بلکه خدمات یک لوله‌کش محلی‌ می‌تواند ایمن‌ترین انتخاب شما به هنگام مواجهه با هرگونه مشکل اضطراری گاز و لوله باشد.

زمانی که به همراه بوی گاز، بوی تخم‌مرغ گندیده به مشامتان رسید، در صورت امکان بلافاصله شیر گاز را قطع کنید و سپس مکان مورد نظر را ترک کنید. ماندن در هر مکانی که دارای نشتی گاز است‌ می‌تواند خطر بزرگی برای شما به حساب بیاید. نشتی گاز‌ می‌تواند سبب مسمومیت افراد و حیوانات خانگی شود و همچنین‌ می‌تواند به دنبال آتش‌سوزی و انفجار، جراحت یا مرگ را به همراه داشته باشد.

لوله‌کشی

لوله‌کش‌ها همیشه با خطوط گاز سر و کار دارند. آن‌ها‌ دقیقاً‌ می‌دانند که باید چطور به صورت ایمن وارد خانه‌ی شما شوند، شیر اصلی را ببندند و شروع به جستجوی نشتی کنند. اگر با هر گونه مشکل اضطراری در رابطه با گاز مواجه هستید، برای اطمینان از امنیت خانواده‌تان هرچه سریع‌تر با متخصصان تماس بگیرید.

برای جلوگیری از مشکلات اضطراری و نکات ضروری در لوله کشی چه‌ می‌توانید بکنید؟

‌می‌توان از برخی از مشکلات اضطراری لوله‌کشی که درباره‌ی آن‌ها‌‌ می‌خوانید و یا حتی آن‌ها‌ را تجربه‌ می‌کنید پیشگیری کرد. ممکن است مشکلات به صورت ناگهانی پیش بیایند اما مشکلات معمولاً نتیجه‌ی استفاده‌ی نادرست طولانی‌مدت و یا تعمیرات نامناسب خانگی است.

مردم وقت زیادی را در آشپزخانه و سرویس بهداشتی سپری‌ می‌کنند و این بدین معناست که رفتارهای نادرست‌ می‌توانند به سرعت تأثیر خود را اعمال کنند. در اینجا چند نکته برای پیشگیری از مشکلات اضطراری لوله‌کشی وجود دارد که لوله‌کش‌ها خود آن‌ها‌ را فراهم کرده‌اند:

سیستم خود را بشناسید.

معمولاً شما اولین فردی هستید که متوجه وجود نشتی در سیستم‌ می‌شوید. این بدین معناست که‌ می‌توانید با دانستن اینکه شیر فلکه‌ی اصلی کجاست و سپس بستن آن خسارت حاصل از نشتی را به حداقل برسانید. دانش بهترین راهی است که از طریق آن‌ می‌توانید تا جایی که امکان دارد منزلتان را ایمن سازید.

اگر از رعایت نکات ضروری در لوله کشی مطمئن نیستید دست به تعمیر نزنید.

در صورتی که تلاش کنید تا مشکلات پیچیده‌ی لوله‌کشی و نشتی‌های متوسط را خود تعمیر کنید، این مشکلات‌ می‌توانند خیلی بدتر شوند. اگر مسئله‌ای وجود دارد که فراتر از توانایی شماست و یا اینکه نمی‌دانید مشکل چیست با لوله‌کش تماس بگیرید. لوله‌کش‌ها مشکلات را سریع‌تر تشخیص‌ می‌دهند و تعمیر‌ می‌کنند و معمولاً این کار را با خسارت‌های طولانی‌مدت کمتری انجام‌ می‌دهند.

لوله‌کشی

به یاد داشته باشید که چاه‌‌ها سطل نیستند.

توالت‌‌ها و دستگاه‌های دفع زباله برای تجزیه‌ی موارد و مواد زائد خاصی ساخته شده‌اند اما نمی‌توانند چیزی بیش از این موارد را مدیریت کنند. برخی از رایج‌ترین مشکلات اضطراری لوله‌کشی نتیجه‌ی رفتار نادرست افراد با سیستم لوله‌کشی است. وسایل پاک کننده‌ی آرایش، مواد سایشی و یا حتی مدفوع گربه را در داخل توالت نریزید. دستگاه‌های دفع زباله نمی‌توانند مواد فیبر دار و یا چسبنده را مدیریت کنند، به همین جهت پوست موز و یا روغن را در داخل آن‌ها‌ نریزید.

اجزای کهنه را تعویض کنید.

آبگرم کن‌ها از عوامل مهم بروز مشکلات اضطراری هستند که‌ می‌توانند به منزل خسارت جدی وارد کنند. آبگرم کن‌های گازی حدود ۱۰ سال عمر‌ می‌کنند و مدل‌های برقی نیز‌ می‌توانند تا بیش از ۱۵ سال عمر کنند. اگر آبگرمکن شما بیش از ۱۲ تا ۱۵ سال قدمت دارد، احتمال خطر راه افتادن سیل‌آسای آب در منزل شما وجود دارد. به سادگی با تحت نظر داشتن قدمت آبگرمکن خود‌ می‌توانید از نگرانی‌های بسیاری پیشگیری کنید.

از سیستم‌های محافظ استفاده کنید.

سیستم تشخیص نشتی و سیستم محافظ هر زمانی که نشتی در لوازم و یا لوله‌کشی شما بروز کند هشدار‌ می‌دهد که شیرفلکه‌ی اصلی آب را ببندید. اگرچه یک سیستم محافظ‌ می‌تواند چند صد دلار برای شما هزینه داشته باشد اما باید بدانید که تعویض و تعمیر ۱۰۰ فیت مربع از یک دیوار‌ می‌تواند بیش از ۴۰۰ دلار هزینه به همراه داشته باشد. همچنین تعمیر قسمت‌های آسیب دیده با قارچ و کپک نیز‌ می‌توان بسیار گران‌تر تمام شود.

از مواد شیمیایی کم مصرف کنید و به نکات ضروری در لوله کشی توجه کنید.

مواد شیمیایی مربوط به لوله‌کشی‌های خانگی برای لوله‌های خاصی ساخته شده‌اند و ممکن است همیشه جواب ندهند. بسته به طبیعت گرفتگی موجود، چاه باز کن ممکن است به قدر کافی برای از بین بردن انباشتگی‌های شدید و یا پوسته‌هایی که در لوله‌های شما سخت شده‌اند قوی نباشد. برخی از مواد شیمیایی نیز‌ می‌توانند سبب آسیب رسیدن به لوله‌کشی شما شوند و یا برخی از آن‌ها‌ همچون بوگیر توالت‌ می‌توانند در کاسه یا مخزن توالت گیر کنند و ایجاد گرفتگی کنند.

راه‌های بسیاری برای محافظت از خانه‌ی شما وجود دارد اما ضمانتی نیست که مشکلات اضطراری برایتان پیش نیاید. زمانی که با مشکلی مواجه‌ می‌شوید که نمی‌توانید آن را مدیریت کنید و یا با مشکلی اضطراری رو به رو‌ می‌شوید که خانه‌ی شما را ناامن‌ می‌کند، برای دریافت کمک و حل سریع مشکل از خدمات لوله‌کشی حرفه‌ای محلی استفاده کنید. لوله‌کش‌ها‌ می‌دانند که در شرایط اضطرار چه کنند و‌ می‌توانند بلافاصله فرآیند مورد نظر را آغاز کنند.

لوله‌کشی

متخصصان همراه شما در مشکلات اضطراری لوله‌کشی است

متخصصان‌ می‌تواند تمام این مشکلات اضطراری و مشکلات بسیار دیگری را مدیریت کند. آن‌ها‌ هستند تا خانه‌ی شما را ایمن سازند و باعث شوند همه چیز به خوبی کار کند. اگر با مشکلاتی رو به رو هستید، لطفاً همین الان با آن‌ها‌ تماس بگیرید.

متخصصان لوله‌کشی به هنگام بروز مشکل به خانه یا محل کسب شما‌ می‌آیند. خدمات اضطراری ما به شما کمک‌ می‌کنند تا با سرعت هر مشکلی را تشخیص دهید و رفع کنید. شما نیز قسمتی از این فرآیند را تشکیل‌ می‌دهید و آن‌ها‌ همیشه در رابطه با اینکه باید چه کاری صورت بگیرد و چه چیز‌ می‌تواند مشکل لوله‌کشی شما را رفع کند شما را در جریان خواهیم گذاشت.

لوله‌کشی

در آخر پیشنهاد پین‌ورک به شما این است که اگر‌ می‌خواهید مشکلات را رفع کنید برای یافتن بهترین نکات مشکلات اضطراری لوله‌کشی و جلوگیری از خسارت‌های سنگین مطالب مرتبط با این موضوع را در وبلاگ ما را مطالعه کنید

 

منتظر دیدگاه شما هستیم
به اشتراک بگذارید

3 سال پیش فرزانه شریعتی

درباره نویسنده

فرزانه شریعتی هستم. همیشه عاشق خوندن کتاب و مقاله بودم و به دنبال یاد گرفتن موضوعات جدیدم. دانشگاه مدیریت خوندم ولی به هنر و صنایع دستی علاقه ی زیادی دارم. تولید محتوا کار فعلی منه و ازش لذت میبرم. امیدوارم تو این کار موفق بشم و شما هم از خوندن مطالب من لذت ببرید!

مطالب مشابه

افزودن دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.