بدون شک می توان این جمله را صحیح دانست که تمام خانوم ها عاشق آرایش کردن هستند! ولی معمولا برای آرایش های اصولی تر و برای مهمانی های خاص تر، سراغ آرایشگر ها می رویم! در حالی که مهم ترین نکته در آرایش اصولی، رعایت مراحل آرایش صورت است و شاید بسیاری از آرایشگر ها این نکته را رعایت نکنند. در این مقاله به طور کامل این مراحل آرایش صورت در ۶ گام ساده را برایتان آورده ام. با پین ورک همراه باشید. این نکات به شما کمک می کند که بفهمید میکاپ آرتیست شما تا چه حد حرفه ای است؟!

مراحل آرایش صورت :

۱. آماده سازی پوست

پوست شما باید قبل از گریم تمیز شده و آماده باشد. استفاده از پاک کننده ها، تمیز کردن صورت از هر نوع آلودگی، مرطوب کردن صورت از مقدمات کار گریم به شمار می آیند. برای این کار می توان از یک پاک کننده ی ملایم یا کلینزر استفاده کرد. مرطوب کردن پوست علاوه بر اینکه جذب مواد آرایشی را راحت تر می کند، با آب رسانی به منافذ پوست، باعث زیباتر شدن پوست می شود.

۲. تصحیح عیوب یا کاموفلاژ

ممکن است کسانی در سطح پوست شان، عارضه هایی داشته باشند که همیشه موقع آرایش باعث ایجاد ناراحتی می شود. عارضه هایی نظیر آکنه، جوش های عمیق، لک ها، خال ها، محل جراحی یا ماه گرفتگی ها.
چنین مواردی در متعادل سازی باید محو و کم رنگ شوند. برای این که چنین کاری به خوبی انجام شود و رضایت بخش باشد؛ میک آپ آرتیست های مطرح دنیا، روشی ابداع کرده اند به نام تکنیک کاموفلاژ.

پکیج هایی در بازار موجود است که برای عمل کاموفلاژ طراحی شده است. میک آپ آرتیست ها می توانند برای رفع زائده های پوستی از کانسیلر ها و کرم پودر های موجود در این بسته ها استفاده کنند. شایان توجه است که شناخت رنگ ها و هارمونی میان آن ها در هنر گریم بسیار اهمیت دارد. یک میک آپ آرتیست ماهر باید رنگ ها ی متضاد و مکمل را بشناسد و توانایی تشخیص رنگ پوست و رنگ های مناسب برای هر چهره را داشته باشد. همچنین ما آماده هستیم تا خدمات آرایشی در منزل را برای شما ارایه دهیم.

۳. متعادل سازی ابرو ها

وقتی میکاپ آرتیست، فرم صورت فرد را تشخیص داد، باید بر اساس فرم صورت به ترمیم و اصلاح فرم ابرو ها بپردازد. ابرو می تواند مشکلات بسیاری داشته باشد نظیر: افتادگی، ریزش مو، کوتاهی طول ابرو ، قوس بیش از حد، تا به تایی ابروها و … بنابراین باید به فراخور چهره به ترمیم مشکلات ابرو ها پرداخته شود.
کاری که عموما میکاپ آرتیست ها قبل از گریم انجام می دهند، طراحی ابرو به شکل مصنوعی، رنگ کردن ابرو و استفاده از سایه و مداد ابروست. چرا که ابرو ها باید برای گریم صورت هماهنگی داشته باشند.

۴. کانتور و هایلایت

تکنیک کانتور و هایلایت همان طور که در مقاله ی پیش به طور مفصل توضیح داده شد، روشی است که در طی آن با ترکیب رنگ های تیره و روشن، به چهره ی فرد، فرم مطلوبی داده می شود.
استفاده از کرم پودرها، کانسیلرها، تثبیت کننده ها و سایه روشن هایی که با پوست صورت هماهنگی دارند می تواند به جذابیت چهره ی فرد بیفزاید.

۵. آرایش چشم

برای آرایش چشم از سایه ی چشم به صورت ضربه ای استفاده می شود. ضربه زدن باعث می شود که سایه ی چشم فرم بهتری به خود بگیرد. این کار را باید تا قسمت خارج از پلک ادامه داده و با ضربه های مداوم خط سایه را محو کرد. معمولا از آرایش چشم تیره زمانی استفاده می شود که آرایش لب ها کمرنگ باشد. در گریم های حرفه ای از ترکیب دو رنگ برای سایه ی چشم استفاده می شود.
خط چشم یکی از مهمترین فاکتور های یک گریم مناسب است. استفاده از خط چشم های ماژیکی برای افراد مبتدی هم بسیار آسان است. حتی اگر مهارت و تجربه ی این کار را ندارید و همیشه در کشیدن خط چشم دچار مشکل هستید، می توانید با استفاده از این خط چشم ها و ترسیم دو خط فرضی و پر کردن قسمت داخلی ان یک خط چشم زیبا داشته باشید. خط چشم باعث کشیده تر و بزرگ تر دیده شدن چشم می شود.
در گریم باید به تیرگی زیر چشم و پف چشم توجه کرده و با کرم دور چشم ویژه به رفع این مشکل اقدام کرد.

۶. آرایش لب ها

توجه داشته باشید که لب ها قبل از گریم نباید خشک باشند. پوسته پوسته شدن لب ها هم استفاده از رژ لب را دچار مشکل خواهد کرد. بهتر است قبل از استفاده از رژ لب از مرطوب کننده های مخصوص لب استفاده کرد تا لب ها نرم و خوش حالت شوند. به تناسب رنگ رژ با کرم پودر، آرایش چشم، رژ گونه باید دقت کرد.

در گریم ها از رژ لب هایی استفاده می شود که دوام زیادی داشته باشند و بعد از گذشت چند ساعت در اثر خوردن یا آشامیدن خراب نشود.
نکته ی مهم: قبل از شروع گریم، معمولا از ژل هایی استفاده می شود که باعث می شوند که پوست صورت شما عرق نکند و همچنین ماندگاری میکاپ شما بیشتر شود. این ژل همان پرایمر است که اغلب میکاپ آرتیست ها از آن استفاده می کنند.
بعد از اتمام کار گریم، از اسپری های تثبیت کننده روی صورت استفاده می شود. اسپری های فیکس باید از فاصله ی بیست سانتی متری به صورت اسپری شوند. چون به هر حال احتمال به هم خورد ترکیب میکاب همیشه وجود دارد.

منتظر دیدگاه شما هستیم
به اشتراک بگذارید

6 سال پیش زهرا طباطبایی

درباره نویسنده

زهرا طباطبایی هستم! از روز های اول فعالیت "مجله پین ورک" دست به قلم شدم و نوشتم و یاد گرفتم و با بزرگ شدنش من هم بزرگ تر شدم... و توی این مدت، به قول " آنتوان کلیما " همیشه برام خود نوشتن مهم بوده; خیلی مهم تر از انتشارش!!! امیدوارم قلمم رو دوست داشته باشید :)

مطالب مشابه

افزودن دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.