تميز كردن تلویزیون و صفحه لپ تاپ بدون مواد مضر

تمیز کردن تلویزیون

در خانه داری نکات بسیار ریزی وجود دارد که همه ی خانم های خانه دار به دنبال دانستن آن ها هستند. یکی از این نکات نحوه ی تمیز کردن صفحه تلویزیون و کامپیوتر به نحوی است که به آن آسیبی وارد نشود. شاید شما هم مثل خیلی از افراد نتوانید به شوینده های شیمیایی موجود در بازار اعتماد کنید. یا تجربه ای تلخ از استفاده ی مواد شوینده برای صفحه ی تلویزیون در خاطر شما باقی مانده باشد. ما در ۵ گام به شما آموزش می دهیم چگونه با استفاده از مواد طبیعی به راحتی این کار را در منزل انجام دهید. با ما همراه باشید!

۱. برای تمیز کردن تلویزیون ابتدا آن را خاموش کنید.

خاموش کردن تلویزیون را فراموش نکنید. سطح تاریک تلویزیون، به دیده شدن خاک و گرد و غبار کمک می کند. همچنین روشن بودن صفحه ی تلویزیون در هنگام تمیز کردن می تواند باعث آسیب رسیدن به آن شود.

تمیز کردن صفحه تلویزیون 1

 

۲. اسپری مناسب برای پاک کردن صفحه تلویزیون

محلولی از سرکه و آب را به یک قسمت مساوی تقسیم کنید. سرکه یک پاک کننده طبیعی است. می توان آن را یک گزینه امن تر و ارزان تر از سایر پاک کننده ها برای تمیز کردن تلویزیون و دیگر سطوح مثل ظروف مسی، داخل یخچال دانست.

تمیز کردن صفحه تلویزیون با اب و سرکه

۳. تمیز کننده مناسب LCD تلویزیون

یک پارچه میکرو فیبر را در محلول سرکه بمالید و روی صفحه نمایش را پاک کنید. در صورت لزوم، فشار ملایمی را برای لکه هایی را که نیاز به تمیز کردن بیشتر دارند، وارد کنید. این فشار را در قالب حرکات دایره ای اعمال کنید.

همین حالا بخوانید!
تمیز کردن ماشین ظرفشویی از 0 تا 100

دقت کنید به هیچ وجه سرکه را مستقیما بر روی صفحه تلویزیون قرار ندهید. این کار می تواند به طور چشمگیری به صفحه نمایش تلویزیون شما آسیب بزند.

اگر حساس هستید و ترجیح می دهید از یک تمیز کننده ی مخصوص صفحه LCD استفاده کنید، می توانید برای خرید از تمام فروشگاه های کامپیوتری که در دسترس شما هستند، یا از سایت های آنلاین کمک بگیرید.

توجه کنید! قبل از خرید شوینده برای صفحات کامپیوتر یا تلویزیون خود، روی شوینده ها را به دقت بخوانید. از محلول های پاک کننده ای که حاوی آمونیاک، الکل، استون یا اتیل کلراید هستند استفاده نکنید. این مواد شیمیایی قوی می تواند با قدرت تمیز کردن بالایی که دارند، هر سطحی را تمیز کنند. اما به سطوح حساسی مثل LCD آسیب می رساند.

تمیز کردن LCD

۴٫ تمیز کردن صفحه تلویزیون و صفحه‌ی آن

برای تمیز کردن صفحه تلویزیون، بهتر است از یک پارچه میکروفیبری استفاده کنید. اجازه ندهید مایع روی صفحه نمایش خشک شود.

در غیر این صورت لکه ها روی صفحه باقی خواهد ماند.

خشک کردن تلوزیون

۵. تمیز کردن قاب تلویزیون را فراموش نکنید

قاب صفحه را در آخرین مرحله تمیز کنید. اگر قاب پلاستیکی بیش از یک گرد و غبار ساده روی سطح خود داشته باشد، می توانید حوله کاغذی را در محل سرکه فرو بریزید. استفاده از حوله خشک برای از بین بردن رطوبت باقی مانده فاموش نکنید.

تمیز کردن قاب تلوزیون

 

امیدوارم از این مطلب لذت برده باشید. شما را به خواندن این مقاله درباره تمیز کردن یخچال دعوت میکنم.

0
نویسنده مطلب زهرا طباطبایی
زهرا طباطبایی هستم! از روز های اول فعالیت "مجله پین ورک" دست به قلم شدم و نوشتم و یاد گرفتم و با بزرگ شدنش من هم بزرگ تر شدم... و توی این مدت، به قول " آنتوان کلیما " همیشه برام خود نوشتن مهم بوده; خیلی مهم تر از انتشارش!!! امیدوارم قلمم رو دوست داشته باشید :)

بدون دیدگاه