پین‌ورک درخواست آنلاین خدمات منزل

طرز تهیه چیپس خانگی بدون فر

طرز تهیه چیپس خانگی

همانطور که می دانید چیپس های بسته بندی شده در دسترس و ارزان هستند و در هر سوپرمارکتی پیدا می شوند. اما طعم تازه و تازگی چیپس های خانگی را ندارند. جدا از این موضوع همه شما ضرر های بیشمار چیپس های کارخانه ای را بر سلامت بدن می دانید. اما نیازی نیست که فرزندان کوچک یا حتی خودتان را از خوردن این اسنک لذیذ محروم کنید! کافی است طرز تهیه چیپس خانگی مخصوص پین ورک را بدانید و به ساده ترین روش چیپس سیب زمینی خانگی تهیه کنید!

 

۱) بر اساس میزان چیپسی که می خواهید، به اندازه کافی سیب زمینی انتخاب کرده و به دقت آن را شسته و پوست کنید.

  • هر سیب زمینی متوسط ​​حدودا ۱۰ تا ۱۵ ورقه چیپس تولید می کند، گرچه مقادیر مختلف براساس اندازه سیب زمینی و برش شما متفاوت خواهد بود!

طرز تهیه چیپس خانگی

۲) سیب زمینی را به صورت نازک برش دهید. ورقه های چیپس سیب زمینی را در یک کاسه بزرگ آب قرار دهید تا نشاسته های اضافی را از بین ببرد و از قهوه ای شدن آن جلوگیری شود.

اسلایس سیب زمینی

۳) یک قابلمه با سایز مناسب انتخاب کنید و حرارت آن را تا حد زیادی (حدودا تا ۳۰۰ درجه فارنهایت یا ۱۴۹ درجه سلسیوس) بالا ببرید.

  • روغن های توصیه شده عبارتند از کلزا و روغن گیاهی. از آنجا که طعم کمی دارند و طعم سیب زمینی را تغییر نمی دهند مورد تایید هستند. به علاوه روغن کانولا از این گزینه های سالم است، زیرا چربی اشباع شده کم و چربی امگا ۳ بالایی دارد و با قلب و عروق سازگار تر است.
همین حالا بخوانید!
نحوه دم کردن 20 نوع قهوه را بدانید!

داغ کردن روغن برای تهیه چیپس خانگی

۴) تکه های سیب زمینی را از کاسه بزرگ آب به یک حوله کاغذی انتقال دهید. آب اضافی را بگیرید و برش های سیب زمینی را کاملا با حوله های کاغذی خشک کنید.

خشک کردن ورقه های چیپس

۵) تکه های سیب زمینی را در روغن داغ، سرخ کنید تا رنگ آن سفید و مات شود. سپس زیر شعله را زیاد تر کنید.

سیب زمینی سرخ کرده

۶) با یک کفگیر سیب زمینی ها را به آرامی از قابلمه بیرون بیاورید.

تهیه چیپس خانگی

۷) چیپس های خانگی را با نمک و دیگر ادویه های مورد علاقه خودتان، مانند فلفل یا پودر کاری، طعم دار کنید!

طعم دار کردن چیپس سیب زمینی خانگی

نوش جان!

اگر از طرز تهیه چیپس خانگی پین ورک خوشتون اومد، اونو با دوستانتون به اشتراک بذارید! می توانید از آیکون های شبکه های اجتماعی زیر استفاده کنید 🙂

0
نویسنده مطلب زهرا طباطبایی
زهرا طباطبایی هستم! از روز های اول فعالیت "مجله پین ورک" دست به قلم شدم و نوشتم و یاد گرفتم و با بزرگ شدنش من هم بزرگ تر شدم... و توی این مدت، به قول " آنتوان کلیما " همیشه برام خود نوشتن مهم بوده; خیلی مهم تر از انتشارش!!! امیدوارم قلمم رو دوست داشته باشید :)

بدون دیدگاه