پین‌ورک درخواست آنلاین خدمات منزل

چگونه قد بلند شویم؟ افزایش قد با روش طبیعی

چگونه قد بلند شویم

چگونه قد بلند شویم ؟ راه طبیعی افزایش قد چیست؟

ممکن است اخیرا حس کرده باشید که دوستانتان ناگهان خیلی رشد کرده‌اند اما شما از آن ها عقب افتاده‌اید! شاید اعضای خانواده‌ی شما ‌قد‌بلند باشند و تفاوت قدی شما با آن ها حس بدی به شما بدهد!

دوران نگرانی به سر رسیده است! با وجود این که قد یک فرد به طور عمده توسط ژن‌‌ها تعیین می‌شود اما عوامل بسیاری هستند که روی تغیرات قد شما تاثیر می‌گذارند و قابل کنترل هستند؛ مانند رژیم و سطح فعالیت!

برای اینکه به صورت طبیعی قدتان بلندتر شود، یا حتی برای بلند تر دیده شدن قدتان، این مقاله پین ورک را  از دست ندهید!

۱. چگونه قد بلند شویم : بلندتر شدن قد به صورت طبیعی

۱ یک رژیم متعادل مصرف کنید. افراد با اندام پرچربی و چاق قد کوتاه‌تر به نظر می‌رسند. نه‌تنها این، تناسب اندام داشتن با درست غذا خوردن باعث می‌شود قد بلندتر شوید و احساس بهتری داشته باشید!

 • مقدار زیادی پروتئین گیاهی مصرف کنید.  پروتئین گیاهی، مانند لوبیا، سویا و آجیل به افزایش رشد عضلات و سلامت استخوان‌بندی کمک می‌کند. کربوهیدرات  ساده مانند پیتزا، کیک، شیرینی و نوشابه موادی هستند که باید از مصرف آنها دوری کنید.
 • کلسیم زیادی مصرف کنید. کلسیم در سبزیجات با برگ سبز مانند اسفناج و کلم و در غذاهای غنی شده یافت می‌شود و سلامت استخوان‌بندی را افزایش می‌دهد.
 • به مقدار کافی روی مصرف کنید. مطالعات، که البته تاکنون بدون نتیجه‌ی قطعی مانده‌اند، به ارتباط احتمالی بین کمبود روی و کاهش رشد در پسران اشاره دارد. گندم، کدو تنبل، دانه‌ی کدو و بادام‌زمینی منابع خوبی از روی هستند.
 • به اندازه‌ی کافی ویتامین D دریافت کنید. ویتامین D باعث رشد استخوان و عضلات در کودکان می‌شود و کمبود آن باعث بازماندن از رشد و همچنین افزایش وزن در دختران نوجوان می‌شود. مقدار زیادی ویتامین D در یونجه و قارچ و همچنین غذاهای غنی شده با ویتامین D مثل برخی شیر‌ها وغلات یافت می‌شود. با این حال، شما بیشتر ویتامین D خود را وقتی در معرض نور خوشید هستید دریافت می‌کنید. تنها ۱۵ دقیقه از روز( به طور میانگین) زیر نور خورشید بودن، دریافت مقدار کافی ویتامین D  را تضمین می‌کند.

چگونه قد بلند شویم 1

۲ در طول سنین نوجوانی و بلوغ  ورزش کنید. ورزش منظم می تواند به شما در طول سال های نوجوانی کمک کند تا بلندتر شوید.  حداقل روزی ۳۰ دقیقه روی عضلات خود کار کنید.

 • عضو یک باشگاه شوید. با عضویت در یک باشگاه به بسیاری از دستگاه‌های خوب ورزشی و ساخت عضلات دسترسی پیدا می‌کنید. همچنین باعث می‌شود برای کار کردن انگیزه‌ داشته باشید.
 • به یک تیم ورزشی ملحق شوید. افرادی که به تیم‌های ورزشی می‌پیوندند می‌توانند از همچشمی و رقابت ذاتیشان برای سوزاندن کالری‌های اضافی استفاده کنند. چیز عالی در مورد ورزش‌های تیمی این است که شما نیمی از زمان حتی متوجه نیستید که دارید ورزش می‌کنید.
 •  در کمترین حالت پیاده‌روی کنید. اگر وقتی برای انجام کار‌های دیگر ندارید، بلند شوید و راه بروید. تا بقالی یا کتابخانه و مدرسه پیاده بروید.

چگونه قد بلند شویم 2

۳ هر شب خواب کافی داشته باشید. خواب زمانی است که بدن شما رشد می‌کند بنابراین خوابیدن زیاد برابر با دادن وقت بیشتر به بدنتان برای رشد است. اگر زیر ۱۳ سال یا جوانتر از ۲۰ سال هستید، بین ۹ الی ۱۱ ساعت هر شب بخوابید.

 • هورمون رشد انسان (HGH) به طور طبیعی در بدن ما تولید می شود، به خصوص در خواب عمیق.  خوب خوابیدن تولید HGH  که در غده‌ی هیپوفیز تولید می‌شود را تقویت می‌کند.

چگونه قد بلند شویم 3

۴ درک کنید که قد اغلب به واسطه‌ی ژنتیک تعیین می‌شود. دانشمندان بر این باورند که ۶۰ تا ۸۰ درصد قد شما توسط ژن تعیین می‌شود. متاسفانه یا شما ژن بلند دارید ویا ندارید. این به این معنی نیست که بگوییم  اگر پدر و مادری کوتاه قدی دارید، قدتان رشد نمی‌کند؛ بلکه تنها به این معناست که با داشتن پدر و مادر قدکوتاه، بیشتر احتمال دارد شما  قدکوتاه باشید.

چگونه قد بلند شویم4

۵ سعی کنید از رشد خود بازنمانید. ممکن است راه‌های زیادی برای افزایش قد شما وجود نداشته باشد اما می‌توانید چند گام برای مطمئن شدن از اینکه قد طبیعی شما توسط تاثیرات محیطی کوتاه نشده باشد، بردارید.  مصرف مواد مخدر و الکل در سنین جوانی می‌توانند باعث بازماندن شما از رشد شود و سوء‌تغذیه نیز مانع افزایش خوب و کامل قد شما می‌شود.

 • آیا کافئین واقعا مانع رشد شما می‌شود؟ مطالعات علمی نشان می‌دهد پاسخ این سوال منفی است. کافئین باعث بازماندن از رشد نمی‌شود. اگرچه کافئین می‌تواند باعث از دست دادن خواب کامل و منظم شما شود. کودکان و نوجوانان حدود ۹ الی ۱۱ ساعت خواب نیاز دارند و کافئین ممکن است توانایی این مقدار خوابیدن را از شما بگیرد.
 • آیا سیگار کشیدن واقعا جلوی رشد شما را می‌گیرد؟ آثار مصرف سیگار و قرار گرفتن در معرض دود سیگار روی شاخص توده‌ی بدنی(BMI) قاطعانه نیستند. تحقیقات موجود نشان می‌دهد بچه‌های سیگاری یا کسانی که در معرض دود هستند نسبت به افرادی که سیگاری نیستند یا والدین سیگاری ندارند قد کوتاه‌تری دارند.
 • آیا واقعا استروئیدها شما را از رشد بازمی‌دارند؟ کاملا. استروئیدهای آنابولیک از رشد استخوان در کودکان و نوجوانان جلوگیری می کنند. به علاوه همراه با کاهش تعداد اسپرم، کاهش اندازه سینه، افزایش فشار خون و قرار دادن شما در معرض خطر ابتلا به حمله قلبی است. کودکان و نوجوانانی که از آسم رنج می‌برند و از اسپری‌هایی استفاده می‌کنند که دوز کمی از استروئید بودزوناید پخش می‌کنند، به طور میانگین، نیم اینچ کوتاه‌تر از آنهایی هستند که با استروئید‌ها درمان نمی‌شوند.
همین حالا بخوانید!
فوت و فن خانه تکانی شب عید به کمک فرزندانتان را یاد بگیرید!

چگونه قد بلند شویم 5

۶ انتظار می‌رود رشدتان در ۲۰ سالگی متوقف شود. بیشتر بچه‌های جوان به خودشان نگاه می‌کنند و می‌پرسند «آیا رشد من به پایان رسیده است؟» اگر زیر ۱۸ سال هستید پاسخ احتمالا منفی است. اگر هنوز بلوغتان به پایان نرسیده باشد، آنگاه رشدتان به پایان نرسیده است. سعی کنید به جای اینکه نگران این باشید که قدتان چقدر خواهد شد، سپاسگزار باشید که هنوز زمان کمی برای بلند‌قد‌تر شدن دارید.

چگونه قد بلند شویم 6

۲. افزایش قد : قدبلند‌ دیده شدن

۱ طرز ایستادن خوبی داشته باشید. همیشه به جای  قوز کردن پشتتان، راست بایستید. شانه‌هایتان را کمی به طرف عقب بکشید. داشتن حالت درست در ایستادن شما را بلند‌قد‌تر نشان می‌دهد!

چگونه قد بلند شویم 7

۲ لباس‌های تنگ‌تر بپوشید. لباس‌‌های تنگ‌تر خطوط بدن شما را برجسته‌تر می‌کند. اگر لباس‌های شل و ول بپوشید، آن خط‌ها ناپدید می‌شوند و شما را کوچک‌تر از معمول نشان ‌‌می‌دهند. با پوشیدن لباس‌های مناسب اندام، نسبت به خودتان حس بهتری خواهید داشت. البته نه لباس‌هایی که با پوشیدنشان عصبی شوید یا در آن احساس ناراحتی کنید.

چگونه قد بلند شویم 8

۳ قدتان را بلند کنید. می‌توانید همیشه از کفش‌های پاشنه‌بلند استفاده کنید. از پوشیدن کفش‌های تخت و دمپایی لا‌انگشتی اجتناب کنید. در عوض کفش‌های پاشنه‌دار بپوشید.

چگونه قد بلند شویم 9
۴ بهترین ویژگی بدن خود را نمایش دهید. اگر پاهای کشیده و درازی دارید، شورت یا دامن‌های کوتاه بپوشید تا پاهایتان را برجسته کنید. سعی کنید از پوشیدن گرم‌کن یا ساق‌پوش که از جهت بصری باعث کوتاه نشان دادن پاها‌ی شما و قد کوتاه ساختن شما می‌شوند، دوری کنید.

چگونه قد بلند شویم 10

۵ لباس‌های رنگ تیره بپوشید. گاهی قد بلند‌تر دیده شدن ارتباط مستقیم با لاغر‌تر دیده شدن دارد. اگر قادرید لاغرتر دیده شوید، شانس خوبی است که بتوانید قد بلند‌تر دیده شوید. رنگ‌هایی مانند مشکی، آبی تیره و سبز جنگلی می‌توانند در لاغتر وهم بلندتر به نظر رسیدن شما تاثیر بگذارند. به خصوص اگرهم بالاتنه و هم پایین‌تنه‌ی لباستان تیره باشند.

افزایش قد با روش طبیعی

۶ لباس‌هایی با خطوط راه‌راه عمودی بپوشید. پوشیدن لباس‌ هایی با خطوط راه‌راه عمودی می‌تواند باعث شود شما بلندتر به ‌نظز برسید. خطوط راه‌راه افقی برخلاف عمودی عمل می‌کنند. بنابراین از پوشیدن لباس با راه‌راه افقی اجتناب کنید.

چگونه قد بلند شویم 12

۱ رژیم غذایی و شیوه زندگی خود را بسنجید. احتمالا می‌توانید قدتان را در حدود چند سانتی متر با تغییرات رژیم و شیوه‌ی زندگی بلندتر کنید. به خصوص اگر هنوز در سنین نوجوانی یا اوایل ۲۰ سالگی هستید.

در آخر با دعایت تمامی این موارد خودتان را باور داشته باشید. مطمئن باشید ارزش شخصیت شما قابل مقایسه با ظاهر نیست.

نظراتتان را با پین ورک در میان بگذارید.

2
نویسنده مطلب زهرا طباطبایی
زهرا طباطبایی هستم! از روز های اول فعالیت "مجله پین ورک" دست به قلم شدم و نوشتم و یاد گرفتم و با بزرگ شدنش من هم بزرگ تر شدم... و توی این مدت، به قول " آنتوان کلیما " همیشه برام خود نوشتن مهم بوده; خیلی مهم تر از انتشارش!!! امیدوارم قلمم رو دوست داشته باشید :)

2 دیدگاه

 • عسل سلجوقی
  1 هفته پیش

  من دوس دارم قدم بلند بشم 😂😂😂☺☺☺☺😍😍😍😍😍😘😘🙌🙌🙌🙈🙈🙈🙈🙈🙀💪💙💚❤💛💚💔💓💜💕💖💘💝💝💟💞

 • بهار
  3 روز پیش

  سلام من بهار هستم ۱۴ سالمه و قدم ۱۵۷ است چیکار کنم ۱۸۰ بشم تورو خدا جواب بدهید