پین‌ورک درخواست آنلاین خدمات منزل

شستن قابلمه روحی و تمیز کردن سیاهی پشت قابلمه

شستن قابلمه روحی

شستن قابلمه روحی و تمیز کردن سیاهی پشت آن همیشه دغدغه ی خانم های خانه دار بوده است. همه ی کسانی که با کار های آشپزخانه درگیر باشند می دانند که قابلمه ها و تابه های فلزی نیاز به یک شستشوی متفاوت دارند. خصوصا بعد از یک مهمانی بزرگ که غذاهای خشمزه و البته چربی تدارک دیده شده اند. اگر می خواهید از شر جرم ها و زنگار های کف قابلمه ها خلاص شوید، راه حل ساده ی آن در دست ما است. شستشوی قابلمه های چرب یا آن هایی که باقی مانده ته دیگ کفشان چسبیده است، می تواند برای شما کار بسیار راحتی باشد. برای استفاده از این ترفند ساده فقط به مقداری آب و شوینده و البته اطلاعات درون این مقاله از پین ورک نیاز دارید!

۱

برای قدم اول باید مقداری مایع ظرفشویی داخل قابلمه یا ماهیتابه بریزید. و سعی کنید حداکثر دو سوم ظرف را با آب پر کنید. اگر کم تر از این مقدار آب بریزید، قابلمه را کامل پوشش نمیدهد و اگر بیش از اندازه آن را پر کنید، مایع اط ظرف بیرون ریخته و گاز را کثیف می کند.

۲

قابلمه یا تابه را بر روی یک شعله ی گاز قرار دهید، حرارت را بالا ببرید و درب قابلمه را ببندید. این کار کمک میکند که مایع زودتر به جوش بیاید و شستن قابلمه راحت تر شود.

۳

صبر کنید تا آب درون قابلمه به جوش بیاید. با یک کفگیر غذاهای باقی مانده در کف ظرف یا اطراف آن را بتراشید. به خاطر داشته باشید برای اینکار بهتر است از کفگیر های چوبی استفاده کنید تا به دیواره های داخلی هیچگونه آسیبی وارد نشود.

شستن قابلمه و ماهیتابه های فلزی

۴

مایع درون قابلمه ها را درون سینک خالی کنید.شعله را خاموش نکنید و  قابلمه خالی را دوباره ی روی شعله قرار دهید. سپس دمای آن را کم کنید.

۵

به سرعت آب تمام باقی مانده را در قسمت کف  تابه را با حوله کاغذی پاک کنید، مراقب باشید که خودتان را نسوزانید! حالا میتوانید شعله را خاموش کنید.

۶

در آخر با خیال راحت میتوانید شستن قابلمه و ماهیتابه را با یک ابر به پایان برسانید. به همین آسانی! نیازی به سابیدن آن ها نیست!

5/5 ( 1 نظر )
۲
نویسنده مطلب زهرا طباطبایی
زهرا طباطبایی هستم! از روز های اول فعالیت "مجله پین ورک" دست به قلم شدم و نوشتم و یاد گرفتم و با بزرگ شدنش من هم بزرگ تر شدم... و توی این مدت، به قول " آنتوان کلیما " همیشه برام خود نوشتن مهم بوده; خیلی مهم تر از انتشارش!!! امیدوارم قلمم رو دوست داشته باشید :)

۲ دیدگاه

 • حسین هستم
  7 ماه پیش

  سلام
  قلمتون رو دوست دارم
  ینی تو حلقم از پهنا
  قابلمه رویی ینی فلز روی
  نه روحی???

  • زهرا طباطبایی
   5 ماه پیش

   سلام دوست عزیز… ممنون که با دقت مطلب ما رو میخونید و نظرتون رو برامون مینویسید..