پاک کردن لکه لاک غلط گیر از سطوح مختلف را باید چگونه انجام داد؟ پین ورک در مقاله ای دیگر به نحوه تمیز کزدن غلط گیر از روی پارچه لباس و مبلمان پرداخته بود. این مقاله به ترفند پاک کردن آن از دست و دیگر سطوح می پردازد.

پاک کردن لاک غلط گیر از روی پوست

 1. قبل از اینکه تلاش کنید لکه را پاک کنید اجازه دهید لاک غلط گیر روی پوست شما به طور کامل خشک شود. مالش دادن لکه غلط گیر زمانی که هنوز خیس است، موجب ایجاد لکه بزرگتر می شود. خوشبختانه لاک غلط گیر به سرعت خشک می شود. برخی برند ها در کمتر از ۶۰ ثانیه خشک می شوند، در حالی که ممکن است شما به بیش از ۵ دقیقه برای خشک شدن برخی لکه ها نیاز داشته باشید.

*شما زمانی می توانید بگویید لکه خشک شده است که وقتی آن را لمس می کنید احساس چسبندگی یا خیسی نداشته باشید.

نظافت منزل

بهترین متخصص با کمترین قیمت

پاک کردن لکه لاک غلط گیر

 1. چند قطره مایع ظرفشویی (صابون مایع) روی یک حوله کاغذی (نازک) خشک بریزید. شما به مقداری مایع شوینده نیاز دارید که سطح لکه لاک غلط گیر را روی پوست شما پوشش دهد. برای یک لکه کوچک تنها یک قطره کافی است. هرچه لکه بزرگتر باشد، به مقدار مایع شوینده بیشتری نیاز دارید.

*حوله کاغذی را قبل از اینکه مایع شوینده روی آن بریزید خیس نکنید زیرا آب شوینده را رقیق می کند و باعث می شود تاثیرگذاری آن کمتر شود.
*هر صابون مایعی برای این کار مناسب است. مایع ظرف شویی برای زدودن لکه لاک غلط گیر بسیار مناسب است.

 1. حوله کاغذی آغشته به مایع ظرفشویی را روی لکه غلط گیر پوستتان بسابید. مایع ظرفشویی لاک غلط گیر را در عرض چند ثانیه حل می کند و شما می توانید رگه های سفید یا پوسته های مخلوط با صابون مایع را روی حوله کاغذی بیبینید.

*اگر به مقدار زیادی لاک غلط گیر را ریختید، باید بیشتر محدوده لک شده را بسابید و کار پاک کردن لکه زمان بیشتری طول می کشد.

 1. با استفاده از یک حوله کاغذی مرطوب و تمیز، لکه آغشته به صابون را پاک کنید. شما باید باقی مانده های لکه ی لاک غلط گیر را که از پوست شما کنده شده و روی حوله کاغذی دوم می ماند ببینید. اگر لکه باقی مانده بود، پروسه را تکرار کنید.

*اگر یک لکه بزرگ داشتید بهتر است که آن را به قسمت های کوچک تر تقسیم کنید تا اینکه یکباره آن را پاک کنید.

 1. پوست خود را به طور کامل با آب بشویید. هنگامی که لکه غلط گیر به طور کامل پاک شد، محل لکه را با آب تمیز بشویید تا مطمئن شوید که هیچ مایع صابونی و یا تکه ای لک لاک غلط گیر باقی نمانده باشد. در غیر این صورت ممکن است پوست شما را تحریک کنند.

تمیز کردن لاک غلط گیر از روی فرش

 1. اگر لاک غلط گیر را روی فرش ریختید با مالش الکل روی سطح آن را پاک کنید. یک پارچه تمیز را به الکل آغشته کنید و به سرعت از دور لکه شروع به پاک کردن آن کنید، این کار کمک می کند که لکه پخش نشود. اگر لکه حجم اش زیاد بود پارچه را با یک پارچه تمیز عوض کنید، اجازه ندهید که لکه پاک شده از روی پارچه به فرش منتقل شود.

*الکل به سرعت تبخیر می شود. این باعث می شود که یک حلال ایده آل برای پاک کردن لکه از روی فرش باشد، در حالیکه بیشتر پاک کننده ها باید شسته شوند تا از فرش پاک شوند.
*تا جایی که امکان دارد به سرعت لکه را پاک کنید. وقتی که لکه به درون فرش نفوذ کند به سختی پاک می شود.

 1. لکه ها را از روی سطوح سخت و رنگی با کمک پاک کننده مخصوص رنگ تمیز کنید. برخی از پلاستیک ها، فلز ها یا کاشی ها ممکن است در مقابل پاک کننده مخصوص رنگ یا تربانتین مقاوم نباشند. ابتدا روی یک محل کوچک امتحان کنید تا مطمئن شوید که با استفاده از این پاک کننده سطح بزرگی را خراب نمی کنید.

پاک کننده رنگ را روی یک پارچه کهنه تمیز بپاشید، سپس لکه را از خارج به سمت داخل لکه پاک کنید.

*وقتی کارتان تمام شد محل را با آب بشویید.
*اگر از یک پاک کننده مخصوص رنگ یا تربانتین استفاده می کنید: در محیطی با تهویه مناسب کار کنید، پوست را به مدت طولانی در معرض آن قرار ندهید و اجازه ندهید مواد شیمیایی به چشمان شما برسند.

 1. لکه های روی چوب را با یک پاک کننده سطوح چسبناک تمیز کنید. برخی محصولات تجاری برای حذف چسب یا سایر مواد چسبنده از چوب ساخته شده اند. اگر لاک غلط گیر روی یک زمین چوبی یا چوب یک صندلی ریخت، یک پارچه را به یکی از این پاک کننده ها آغشته کنید و لکه را از روی سطح چوبی پاک کنید.

*از یک پارچه تمیز برای زودن لکه استفاده کنید تا جایی که لاکی باقی نماند.

 1. برای پاک کردن لکه های لاک روغنی روی اثاثیه پوشش دار و لوازم داخلی از یک پاک کننده ترکیبی استفاده کنید. اگر لاک غلط گیر را روی مبل راحتی ریختید تا جایی که ممکن است لاک خشک شده را خراش دهید، سپس با کمک پارچه ای که پاک کننده ترکیبی روی آن اسپری شده است لکه را نمناک کنید. شروع کنید لکه را از خارج به سمت داخل لکه پاک کنید، هر زمان نیاز داشتید پاک کننده را اضافه کنید.

بهتر است که از یک برس برای تمیز کردن استفاده کنید تا به الیاف و یا سطح وسیله آسیب نزنید.

منتظر دیدگاه شما هستیم
به اشتراک بگذارید

4 سال پیش زهرا طباطبایی

درباره نویسنده

زهرا طباطبایی هستم! از روز های اول فعالیت "مجله پین ورک" دست به قلم شدم و نوشتم و یاد گرفتم و با بزرگ شدنش من هم بزرگ تر شدم... و توی این مدت، به قول " آنتوان کلیما " همیشه برام خود نوشتن مهم بوده; خیلی مهم تر از انتشارش!!! امیدوارم قلمم رو دوست داشته باشید :)

مطالب مشابه

افزودن دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  هادی بختیاروند 08-01-2020

  عالللللللللی

   زهرا طباطبایی 04-02-2020

   سلام دوست عزیز.. ممنون از نظر لطفتون

  فق5 21-02-2020

  به به

   زهرا طباطبایی 23-02-2020

   ? ?

  12-03-2020

  عالی

   زهرا طباطبایی 03-04-2020

   سپاس از لطفتون

  مهرزاد 26-03-2020

  قربونت برم زهرا خانم