خیلی از ما به نظافت روزانه یا هفتگی خانه اهمیت زیادی می دهیم. اما متاسفانه آسانسور ها را فراموش می کنیم! در حالی که نظافت آسانسور یک بخش اساسی نظافت هست و متخصصین نظافتی ما نیز این نکته را به خوبی می دانند. با وجود این که شرکت‌های خدمات نظافتی معتبری مانند پین ورک با اعزام نیروهای حرفه‌ای نظافتچی مسئولیت نظافت آسانسور، راه‌پله و مشاعات ساختمان را به عهده می‌گیرند، اما بهتر است با نکات ساده نظافت آسانسور و روش‌های نگهداری آن آشنا باشید. این نکات به خصوص در مورد آسانسورهای مراکز اداری و تجاری بزرگ بیشتر به کار می‌آید.  همانطور که می دانید، آسانسور محل دائم تردد است. در عین حال آسانسور ها ویترین ساختمان نیز به حساب می‌آید و تمیز بودن آن به ساختمان اعتبار می دهد و این نکته از دید سایر افراد بسیار مهم خواهد بود. پس این نکته را در صورتی که در یک شرکت مهم کار می کنید یا مهمان خاصی به خانه تان دعوت کرده اید، مد نظر بگیرید.

برای نظافت آسانسور برنامه داشته باشید!

آسانسور آپارتمان شما ممکن است هر دو روز یکبار به نظافت نیاز داشته باشد، در حالی‌که آسانسور یک مجتمع تجاری پر رفت‌و‌آمد ممکن است هر دو ساعت یکبار به نظافت نیاز پیدا کند. پس اولین قدم آن است که برنامه زمانی مشخصی برای نظافت آسانسور طراحی کنید و به آن پایبند باشید.
برای نظافت آسانسور، ابتدا درهای آسانسور را به دقت تمیز کنید. معمولا لکه چربی و جای دست روی درهای آسانسور، کلیدهای داخل کابین و روی آینه‌ها کاملا مشهود است. یکی از اشتباهات بزرگ هنگام تمیز کردن آینه و پنجره، استفاده از روزنامه است. بهتر است از یک دستمال پارچه‌ای نرم کمک بگیرید.

نظافت کف آسانسور:

در حالی که تقریبا هر نوع لکه‌ای از روی کفپوش و پوشش داخلی کابین آسانسور پاک می‌شود، این خراش‌ها هستند که روی ورقه‌های استیل داخل کابین برای همیشه ماندگار خواهند شد! پس برای نظافت آسانسور از دستمال‌های پارچه‌ای نرم و دستمال‌های میکروفایبر استفاده کنید. برای تمیز ماندن آسانسور هر هزینه‌ای بابت تهیه مواد و لوازم شوینده کاملا ارزش دارد.

نظافت آسانسور ساختمان

پاک کردن لکه های آب از کابین آسانسور:

لکه‌های آب و نوشیدنی که به هر دلیلی ممکن است روی کفپوش آسانسور مشاهده شود. باید هر چه سریع‌تر خشک و تمیز شود. همچنین بعد از تمیز کردن آسانسور و تِی زدن کفپوش باید از خشک شدن آن مطمئن شوید و بعد به افراد اجازه استفاده از آسانسور را بدهید. میتوانید از یک علامت خطر جلو آسانسور استفاده کنید یا در صورت دسترسی داشتن درب آسانسور را قفل کنید
همچنین بسته به نوع آسانسور ممکن است کفپوش کابین آسانسور شما از جنس سنگ‌ و با طرح‌های مختلف گرانیت و معرق باشد و یا حتی کفپوش از جنس موکت باشد (کفپوشی که بیشتر در هتل‌ها کاربرد دارد). برای نظافت هر کدام از این کفپوش‌ها باید از شوینده‌های متناسب با جنس کفپوش استفاده شود. بدیهی است روش لکه‌بری نیز برای هر کدام از این کفپوش‌ها متفاوت خواهد بود.

در انتها، بعد از نظافت آسانسور می‌توانید از محلول‌های پولیش استفاده کنید تا نظافت آسانسور برای مدت بیشتری حفظ شود و جای دست و آلودگی‌های مختلف دیرتر روی نظافت آسانسور اثر سوء بگذارند. با این وجود، اگر احساس می‌کنید آسانسور شما بیش از اندازه کثیف شده است حضور یک نیروی مجرب و کاربلد نظافتی بسیار مفید خواهد بود.

اگر برای نظافت آسانسور به کمک نیاز داشتید ما پین ورکی ها در خدمتیم!

منتظر دیدگاه شما هستیم
به اشتراک بگذارید

4 سال پیش زهرا طباطبایی

درباره نویسنده

زهرا طباطبایی هستم! از روز های اول فعالیت "مجله پین ورک" دست به قلم شدم و نوشتم و یاد گرفتم و با بزرگ شدنش من هم بزرگ تر شدم... و توی این مدت، به قول " آنتوان کلیما " همیشه برام خود نوشتن مهم بوده; خیلی مهم تر از انتشارش!!! امیدوارم قلمم رو دوست داشته باشید :)

مطالب مشابه

افزودن دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.