نظافت راه پله یکی از مهم ترین مسائل نظافتی هر ساختمانی می باشد. فارغ از اینکه ساختمان، یک ساختمان اداری یا مسکونی است. ممکن است برای شما هم پیش آمده باشد که وقتی به خانه برمی گردید و قصد دارید از آسانسور استفاده کنید، متوجه شوید که مشکلی دارد و یا از کار افتاده است. پس سراغ گزینه ی دوم یعنی راه پله می روید. راه پله ای را تصور کنید که مدت ها است تمیز نشده و بعضا از آن به عنوان انباری کارتن های خالی نیز استفاده می شود. عدم رعایت نظافت راه پله ها چهره ی نا خوشایندی به ساختمان شما می دهد. خصوصا اگر تنها راه ارتباطی بین طبقات راه پله ها باشند!

با پین ورک همراه باشید تا درباره خدمات نظافت راه پله بیشتر بدانید.

بهترین متخصص با کمترین قیمت


اگر وقت نظافت راه پله رو نداری میتونی از پین ورک کمک بگیری ، کافیه روی لینک زیر کمک کنی


چرا نظافت راه پله ضروری و مهم است؟

همان طور که گفتیم، راه پله در هر ساختمانی، احتمالا اولین قسمتی است که توجه مراجعه کنندگان را به خود جلب می کند. یعنی افرادی که به ساختمان وارد می شوند، بهداشت و منش ساکنان را ابتدا از تمیز بودن راه پله و ظاهر ساختمان تشخیص می دهند.

همچنین زیبایی و پاکیزگی راه پله، می تواند به زیبایی ظاهر ساختمان هم کمک بسیار کند. هرچه راه پله ساختمان تمیز باشد، ظاهر ساختمان نیز دید زیبایی پیدا خواهد کرد.

روش نظافت راه پله

نظافت راه پله از بالا به پایین

چه راه پله های خانه شما از جنس سنگ و چوب باشد و چه با فرش پوشیده شده باشد، روند نظافت آنها همیشه باید از سمت بالا به پایین صورت گیرد؛ زیرا در طول فرآیند تمیز کردن، خاک و گرد و غبار از یک پله به پله دیگر سقوط می کند و اگر شما ابتدا پله های پایینی را تمیز کنید، بعد از تمیز کردن پله های بالا، مجددا باید به نظافت پله های پایینی بپردازید.

نظافت راه پله های سنگی و چوبی

نظافت پله های سنگی و چوبی نسبت به پله های فرش شده کمی راحت تر است. شما می توانید با استفاده از یک جارو زباله های بزرگ روی این راه پله ها را به راحتی تمیز کنید. هنگامیکه تمام زباله های بزرگ برداشته شد، برای تمیز کردن شکافها در این نوع راه پله از یک فرچه دستی استفاده کنید. یادتان باشد که نظافت راه پله ها را از سمت بالا به پایین انجام دهید و خاک و گرد و غبار هر پله را به سمت پله های پایینی بریزید. پس از رسیدن به پایین پله ها، از یک جارو برقی برای جمع آوری گرد و خاک های باقیمانده استفاده کنید. برای نظافت راه پله ها سنگی می‌توان از مواد شوینده مناسب و برای راه پله های چوبی از دستمال‌های مخصوص استفاده کرد.

نظافت راه پله های فرش شده

راه پله های فرش شده از همان ابتدای کار نیاز به جارو کشی دارند. باز هم نظافت را از سمت بالا شروع کنید.حتی یک جارو برقی هم می تواند گرد و خاک را قبل از مکیدن، به اطراف پراکنده کند. استفاده از جاروی دستی بهترین راه برای تمیز کردن شکاف های این پله هاست. اگر شما جاروی دستی ندارید، می توانید از سری های مخصوص جارو برقی برای این کار استفاده کنید.

تمیز کرده نرده های راه پله

نرده ها هم اغلب گرد و خاک را به خود می گیرند. شما معمولا حداقل دو بار در ماه نیاز به تمیز کردن راه پله و نرده ها دارید. برای این کار می توانید از یک پارچه مرطوب استفاده کنید، اما حتما پس از آن نرده ها را خشک کنید؛ زیرا رطوبت های مکرر می تواند موجب پوسیدگی و ایجاد کپک در نرده ها گردد.

قیمت نظافت راه پله چقدر است؟

شرکت پین ورک، بهترین قیمت نظافت راه پله را به شما مشتریان گرامی ارائه می دهد. شما عزیزان می توانید برای هماهنگی و استفاده از خدمات نظافت منزل و راه پله و دیگر خدمات نظافتی باپلیکیشن مارا دانلود کنید و قبل از سفارش قیمت را مشاهده کنید.

منتظر دیدگاه شما هستیم
به اشتراک بگذارید

4 سال پیش زهرا طباطبایی

درباره نویسنده

زهرا طباطبایی هستم! از روز های اول فعالیت "مجله پین ورک" دست به قلم شدم و نوشتم و یاد گرفتم و با بزرگ شدنش من هم بزرگ تر شدم... و توی این مدت، به قول " آنتوان کلیما " همیشه برام خود نوشتن مهم بوده; خیلی مهم تر از انتشارش!!! امیدوارم قلمم رو دوست داشته باشید :)

مطالب مشابه

افزودن دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

    ترمزگیر پله 15-04-2019

    سایت خوبی دارید امیدوارم که موفق باشید

      زهرا طباطبایی 16-04-2019

      سلام دوست عزیز. ممنون از شما و نظر خوبتون نسبت به پین‌ورک 🙂