پین‌ورک درخواست آنلاین خدمات منزل

چگونه پولدار شویم؟ و چطور پولدار بمانیم؟

واقعا چگونه پولدار شویم؟ تقریبا همه دوست دارند پولدار شوند. اما میدانیم که ممکن است با راهی پر پیچ و خم و سخت روبه رو شویم. در ادامه میخواهیم مواردی را بیان کنیم که بتوانید پولدار شوید. قطعا مجبور نیستید تمام این شیوه ها را انجام دهید اما رعایت برخی از آنها هم می‌تواند تغییر بزرگی در زندگی شما ایجاد کند. از همه اینها مهم‌تر، اهدافی را که امسال به آنها دست می‌یابید، پله‌های پیشرفت و زمینه‌ساز موفقیت‌های بزرگ‌تر سال‌های آینده هستند؛ اما مهم‌ترین قدم همیشه شروع کردن است.

عطش سرمایه‌گذاری در بازار مسکن

بسیاری از کسانی که بدنبال سود کلان هستند سرمایه هفت یا هشت رقمی خود را در بازار املاک سرمایه‌گذاری می‌کنند.

بعضی از آنها با مشارکت دیگر سرمایه‌گذاران بسراغ املاک تجاری می‌روند اما بعضی دیگر پول خود را در املاک مسکونی گران قیمت در کلان شهرها و سایر شهرهای پرمتقاضی جهان سرمایه ‌گذاری می‌کنند.این افراد امیدوارند پس از چند سال به سود خوبی دست پیدا کنند و در عین حال در زمان مسافرت خود به این شهرها از زندگی در خانه خود هم لذت ببرند.

طرز تفکرتان را در مورد پول تغییر بدهید

رابطه‌ی اغلب افراد با پول، رابطه‌ای دوگانه و آمیخته با عشق و نفرت است. بعضی‌ها همزمان از افرادی که پولدار هستند اظهار تنفر می‌کنند و در عین حال خودشان هم آرزوی پولدارشدن دارند. هرچند یکی از دلایلی که اغلب افراد جامعه نمی‌توانند پول جمع کنند این است که از ماهیت پول و نحوه‌ی کار آن اطلاعی ندارند.

  1. اصل بزرگی که اغلب از آن غافل می‌شوند، موضوع «سرمایه» است. سرمایه درست مثل یک انسان، موجودی زنده است.
  2. وقتی صبح از خواب بیدار می‌شوید و سرکار می‌روید، در حال فروختن یک محصول هستید؛ خودتان.
  3. این موضوع در مورد سرمایه‌ی شما نیز صحت دارد. وقتی این را درک کنید، می‌توانید به قدرت اصلی سرمایه در زندگی خود پی ببرید.

هر یک تومانی که ذخیره می‌کنید، درست مثل این است که یک نیروی کار را به خدمت بگیرید.  هدف شما در دراز مدت این است که کاری کنید این کارمندها سخت‌تر کار کنند و آن‌قدر پولدارتان کنند که کارمندان بیشتری استخدام کنید (پول بیشتری ذخیره کنید). وقتی به‌اندازه‌ی کافی ثروتمند شدید دیگر نیازی ندارید نیروی کار (سرمایه) خود را در اختیار دیگران قرار بدهید، بلکه می‌توانید با سرمایه‌ی خود زندگی کنید.

چگونه پولدار شویم

پولدار شویم و پولدار بمانیم

بزرگ‌ترین مشکل افراد برای سوال چگونه پولدار شویم این است که تصور می‌کنند برای پولدار شدن باید مقدار زیادی پول در اختیار داشته باشند. مشکل آنها بیشتر ذهنی است و تصور می‌کنند حتما باید میلیون‌ها تومان پول داشته باشند تا سرمایه‌گذاری را شروع کنند. چیزی که آنها فراموش می‌کنند این است که هر ارتشی با یک سرباز آغاز به کار کرده است. این اصل در مورد منابع مالی هم صدق می‌کند. از جمله روشهای دیگر افزایش ثروت این دسته افراد، خرید خودروها و آثار هنری منحصر بفردی است که ارزش آنها به مرور زمان زیاد می‌شود.

البته باید در نظر داشت بعضی از این نوع سرمایه‌گذاری‌ها ممکن است در مقایسه با روشهای سنتی، به اصطلاح “پرخطرتر” باشد و قسمت عمده‌ای از سرمایه هزینه شده از دست برود و ماهها یا سالها طول بکشد تا سرمایه به سود بیافتد. طبیعی است که شما ممکن است میلیونها دلار در اختیار نداشته باشید اما با خواندن این مطلب می‌توانید به نکاتی پی ببرید که چگونه ثروتمندان سرمایه خود را چند برابر میکنند.

چگونه پولدار شویم و پولدار بمانیم

با هر یک تومانی که پس‌انداز می‌کنید، برای خودتان آزادی می‌خرید

وقتی بتوانید هر روز چند هزار تومان کنار بگذارید، در درازمدت می‌بینید که به پس‌انداز قابل توجهی رسیده‌اید. پول می‌تواند به‌جای شما کار کند و هرقدر هم که بیشتر باشد، بهتر است. پول بیشتر، آزادی بیشتری نیز برای شما فراهم می‌کند. یعنی می‌توانید وقت بیشتری را با خانواده‌ی خود سپری کنید و بیشتر به مسافرت بروید.وقتی موفق شدید هزینه‌های زندگی خود را ۱۰ درصد کاهش دهید، حال باید این پول را مستقیما به پس‌انداز اختصاص دهید. هدف اصلی از کاهش هزینه‌ها تنها یک رژیم مالی نیست، بلکه آزاد کردن سرمایه برای رشد استقلال اقتصادی است.

ثروتمندان در جاهایی سرمایه‌گذاری می‌کنند که افراد عادی حتی فکر نمی‌کنند چنین نوع کسب و کارهایی اصلا وجود داشته باشد و یا بتوان از آنها درآمدزایی کرد. سرمایه‌گذاریهای بلند مدت یکی از آنهاست که عمدتا پول بمدت دست‌کم ۵ سال به “خواب” می‌رود ولی در پایان سود کلانی را روانه جیب سرمایه‌گذار خواهد کرد.

راه انداختن هر کار تازه ای سرمایه می خواهد اما نه سرمایه میلیاردی، سرمایه اصلی افرادی که این روزها به اسم موفق و سرمایه دار می شناسیمشان هوش، زمان سنجی ، ابتکار و ریسک پذیری شان است.

کارت اعتباری خود را در خانه بگذارید

اگر معمولا با کیفی پر از کارت‌های اعتباری به خرید می‌روید، اکنون زمان آن رسیده تا کارت‌های اعتباری خود را از داخل کیف‌پولتان خارج کنید و فقط در مواقع ضروری آنها را همراه خود داشته باشید. وقتی با پول نقد خرید کنید، میزان هزینه هایتان محدودتر می‌شود. بسیاری از افراد به‌طور غریزی از خالی کردن کامل کیف‌پول یا حسابشان دوری می‌کنند. درعوض، وقتی یک کارت اعتباری پر از پول در اختیارتان باشد، پول بیشتری خرج می‌کنید.
پس سعی کنید درهنگام خرید کارت‌های اعتباری خود را دست‌کم چند هفته در خانه بگذارید و ببینید این کار تا چه اندازه در هزینه‌های شما صرفه‌جویی می‌کند. درعوض از سود پولی که در حسابتان باقی می‌ماند نیز بهره‌مند خواهید شد.

همین حالا بخوانید!
طرز تهیه پاستا مرغ با سس جعفری; غذایی ساده ای که سریع حاضر می شود

جایگاه فعلی شما در زندگی چیست؟

اگر نمی‌خواهید پول خود را برای ۱۰ سال (مثلا در بازار سهام) سرمایه‌گذاری کنید، چطور می‌توانید انتظار داشته باشید که در آینده ثروتمند شوید؟ همان‌طور که اقدامات قبلی شما در گذشته شرایط فعلی شما را ساخته‌اند، فعالیت‌های امروز شما باعث اتفاقات مثبت آینده خواهند شد. شرایط شما نشان‌دهنده‌ی این است که زمان و پول‌تان را چگونه صرف می‌کنید. بنابراین این دو عامل مهم، سرنوشت شما را مشخص می‌کنند.

برای وقتتان و برای خودتان ارزش قائل باشید. انسان های پولدار و موفق افرادی هستند که در کمترین زمان، بیشترین بهره وری را دارند و کارهای بیشتری را انجام می دهند. در روز ۱۴۴۰ دقیقه بیشتر ندارید و این سرمایه شماست. یادتان باشد که وقت تلف شده، از پول تلف شده، بسیار بدتر است. ساده ترین راه برای استفاده درست از زمان، تغییر نگرشمان نسبت به آن است. حساب کنید و ببینید هر دقیقه شما در روز چقدر ارزش دارد؟ این را می توانید با تقسیم درآمد روزانه خود، بر دقایق کاری تان پیدا کنید.

روش زندگی افراد موفق را مطالعه و از آنها الگوبرداری کنید

صفاتی را که در افراد موفق می‌بینید، گرامی بدارید و تمام تلاش خود را بکنید تا بتوانید شما نیز چنین صفاتی را داشته باشید. سعی کنید تبدیل به همان فرد موفق بشوید. بهتر است ابتدا روی خودتان سرمایه‌گذاری کنید.

موفقیت و ثروت، خودشان موفقیت و ثروت بیشتری ایجاد می‌کنند.

این را درک کنید که پول بیشتر، جواب مشکلات شما نیست

پول بیشتر، مشکلات شما را حل نمی‌کند. شما اگر نتوانید با حقوق کم، عادت‌های مناسبی در خود پرورش بدهید، حقوق بیشتر کمکی به شما نخواهد کرد و فقط زندگی شما را نابود می‌کند. مشکل میزان حقوق افراد نیست، بلکه نحوه‌ی استفاده  و مدیریت پول است که اگر صحیح نباشد، مشکل‌ساز می‌شود. اغلب افرادی که ثروت را بر خرت و پرت‌ها ترجیح می‌دهند، پولشان را برای «آخرین و بهترین» تکنولوژی خرج نمی‌کنند. چرا که می‌دانند می‌توانند از پولشان در جای دیگری استفاده بهتری ببرند. خرید چیزی که تبدیل به بدهی شود برای آنها مایه استرس و عذاب است، چرا که آن دسته از افراد ترجیح می‌دهند پول خود را خرج خرید دارایی‌هایی کنند که در طول زمان به ارزشش افزوده شده و به ازای آنچه که سرمایه گذاری کرده‌اند برایشان آورده داشته باشد.

اگر والدین شما ثروتمند نیستند، کاری را که آنها انجام داده‌اند، انجام ندهید

معنی دیوانگی این است که کاری را بارها و بارها انجام بدهید و انتظار داشته باشید نتیجه‌ی متفاوتی بگیرید.

اگر والدین شما زندگی‌ای دارند که شما آن را تأیید نمی‌کنید، پس کارهایی که آنها را به این نوع زندگی رسانده، انجام ندهید. باید بتوانید از ذهنیت نسل گذشته عبور کنید و سبک زندگی متفاوتی را انتخاب کنید. اولین کاری که باید انجام بدهید این است که از شر بدهی‌هایتان خلاص شوید. دومین کار این است که سرمایه‌گذاری و پس انداز پول را جزو اولویت‌های زندگی خود قرار بدهید.

یک برنامه و مسیر مالی خوب، به شما کمک می‌کند تا در جای صحیح سرمایه‌گذاری کنید، و از اشتباهات قسر در روید. لازم نیست که شما کنترل سرمایه و دارایی‌های خود را به دیگری بسپارید، اما باید در چنین محیط پیچیده‌ای حداقل با یک یا چند متخصص رابطه خوبی داشته باشید.

نگران اینکه چگونه پولدار شویم نباشید

معجزه‌ی زندگی این است که مهم نیست در کجا قرار دارید، مهم این است که کجا می‌خواهید بروید. وقتی تصمیم گرفتید که کنترل زندگی خود را به‌دست بگیرید، دیگر به خود شک نکنید. هر لحظه که می‌گذرد شما در حال نزدیک‌تر شدن به هدف نهایی خود یعنی به‌دست آوردن ثروت هستید. هر فردی که شما را برای بار اول می بیند، در ۳ ثانیه اول از روی ظاهر شما برداشتی در ذهن خود می کند و در ادامه فقط به دنبال نکاتی در رفتارتان برای اثبات این برداشت خود می گردد. پس سعی کنید یک برداشت خوب را منتقل کنید.

 

نتیجه گیری

شاید بعد از خواندن برخی موارد بالا بگویید در حال حاضر هم این کارها را انجام میدهم ولی هنوز پولدار نیستم و راه چگونه پولدار شویم چه می‌تواند باشد. در اینجا باید با در نظر گرفتن تمام موارد قبلی و اضافه کردن مقداری انرژی و ساعات کاری بیشتر به سمت راه اندازی کسب و کار خودتان حرکت کنید. در ساده‌ترین حالت خیالتان راحت خواهد بود که هرچقدر تلاش کنید برای پولدار شدن خودتان خواهد بود پس معطل نکنید و شروع کنید.

0
نویسنده مطلب افسانه رجب پور
افسانه هستم نوشتن برای من یک تفریح دوست داشتنی است که همه وقتم را پر کرده است. کشف ناشناخته ها و آموختن مطالب جدید همیشه برایم شیرین است. به نظرم در عصر ارتباطات و تکتولوژی هنوز هم نوشتن بهترین راه ارتباطی است.

بدون دیدگاه