پین‌ورک درخواست آنلاین خدمات منزل

از بین بردن لکه رنگ از روی مبل

از بین بردن لکه رنگ از روی مبل

در صورتی که چند قطره رنگ روی موکت، فرش یا لباس بریزد آن را می شویید ولی از بین بردن لکه رنگ از روی مبل به این سادگی ها نیست. پارچه مبل را نمی توانید به روش های معمول شستشو دهید برای پاک کردن لکه رنگ از روی مبل همیشه دو نکته مهم را در نظر داشته باشید.

اول آنکه هرچه سریع تر عمل کنید، احتمال تثبیت شدن لکه کمتر است و شانس بیشتری برای از بین بردن آن دارید. نکته دوم این که پس از لکه بری تا زمانی که مبل کاملا خشک نشده نباید روی آن بنشینید. زیرا ممکن است در قسمت نم دار اسفنج آسیب ببینند.

از بین بردن لکه رنگ از روی مبل با مایع ظرف شویی

از بین بردن لکه رنگ از روی مبل با مایع ظرف شویی

شاید چکیدن چند قطره رنگ مو روی مبل فاجعه به نظر بیاید. اما اگر قبل از خشک شدن لکه دست به کار شوید، به احتمال زیاد می توانید آن را کاملا پاک کنید. برای از بین بردن لکه رنگ از روی مبل در یک کاسه ۳ پیمانه آب سرد و ۱ پیمانه مایع ظرف شویی بریزید و خوب هم بزنید.


پیش از آنکه درخواست مبل شویی دهید، ابتدا از “خدمت مبلشویی در محل پین ورک” قیمت بگیرید! کافیه روی لینک زیر کلیک کنید


سپس با تکه ای اسفنج یا یک دستمال سفید این محلول را از قسمت داخل به خارج لکه بکشید دقت کنید که لکه رنگ مو را به بقیه قسمت ها پخش نکنید. این کار را چند مرتبه تکرار کنید تا لکه رنگ کاملا پاک شود. سپس با آب و دستمال مرطوب مایع ظرفشویی را از روی مبل تمیز کنید. برای  از بین بردن لکه قهوه از روی مبل هم راهکارهای ساده ای وجود دارد که در مطالب قبلی به آن اشاره شده.

استفاده از شامپو فرش برای از بین بردن لکه رنگ از روی مبل

شامپو فرش برای از بین بردن لکه رنگ از روی مبل

در صورتی که رنگ آکرلیک یا رنگ لاتکس روی مبل لکه ایجاد کرده است، باید فورا برای تمیز کردن آن اقدام کنید زیرا این رنگ ها پس از خشک شدن با آب تمیز نمی شوند.


برای نظافت و تمیزکاری میتوانید از ” خدمات نظافت پین‌ورک ” کمک بگیرین! کافیه روی لینک زیر کلیک کنید و رایگان قیمت بگیرید


برای از بین بردن لکه رنگ از روی مبل ابتدا مقداری شامپو فرش یا یک ماده شوینده ملایم را در آب حل کنید و کف آن را با مسواک، اسفنج یا یک پارچه سفید روی لکه بکشید تا لکه تمیز شود. در صورتی که لکه تازه و کوچک باشد، با همین روش ساده از بین خواهد رفت. دقت کنید که فقط از کف برای تمیز کردن استفاده کنید نه خود محلول.

از بین بردن لکه های رنگ آکرلیک سرسخت از روی مبل

پاک کردن لک آکریلیک از لباس و مبل

اگر لکه رنگ آکرلیک یا لاتکس قدیمی روی مبل باقی مانده و با روش قبل از بین نرفته است، ناچار به استفاده از استون هستید. حتما می دانید که استون رنگ بعضی از پارچه ها را هم از بین می برد. به همین دلیل ابتدا استون را روی یک دستمال بریزید و آن را روی قسمت کوچکی از مبل که دیده نمی شود (مانند پشت یا زیر مبل) بمالید.

به صورت کاملا رایگان از طریق “اپلیکیشن خدمات منزل پین ورک” برای خدمات منزل قیمت بگیرید!

 


مقالات مرتبط:

 1. شال مبل چیست؟
 2. کوسن مبل چیست؟
 3. بهترین روش تمیزکردن مبل در منزل
 4. از بین بردن لکه میوه از روی مبل با ۳ ترفند خانگی قطعی و موثر

در صورتی که پس از ده دقیقه تغییری در رنگ پارچه مبل ایجاد نشد، برای تمیز کردن لکه رنگ از روی مبل با حرکات ضربه ای دستمال آغشته به استون را روی لکه رنگ بزنید. وقتی لکه کاملا تمیز شد، فورا با دستمال مرطوب و آب روکش مبل را تمیز کنید تا استون به آن صدمه نزند.

از بین بردن لکه رنگ از روی مبل دشوار است پس موفع کار با رنگ روی مبل ها را با پارچه بپوشانید.

0/5 ( 0 نظر )
۴
نویسنده مطلب افسانه رجب پور
افسانه هستم نوشتن برای من یک تفریح دوست داشتنی است که همه وقتم را پر کرده است. کشف ناشناخته ها و آموختن مطالب جدید همیشه برایم شیرین است. به نظرم در عصر ارتباطات و تکتولوژی هنوز هم نوشتن بهترین راه ارتباطی است.

۴ دیدگاه

 • ناشناس
  4 ماه پیش

  سلام. یه تیکه از دسته ی مبل رنگ روغن(قهوه ای)ریخته.ما اون قسمت که پخش شده بود رو پاک کردیم ولی یه قسمت رنگ مونده و ازبین نمیره…چی کار باید کرد؟

  • افسانه رجب پور
   3 ماه پیش

   سلام دوست عزیز میتونید از تینر یا روغن برزک استفاده کنید ?

 • Mr
  4 ماه پیش

  سلام. یه تیکه از دسته ی مبل رنگ روغن(قهوه ای)ریخته.ما اون قسمت که پخش شده بود رو پاک کردیم ولی یه قسمت رنگ مونده و ازبین نمیره…چی کار باید کرد؟

  • افسانه رجب پور
   3 ماه پیش

   سلام دوست عزیز برای از بین بردن رنگ از چوب میتونید از تینر یا روغن برزک استفاده کنید ?