پین‌ورک درخواست آنلاین خدمات منزل

برای از بین بردن لکه لاک ناخن از روی لباس چکار کنم؟

از بین بردن لکه لاک ناخن از روی لباس

استفاده از لاک ناخن برای بسیاری از خانم‌ها آرامش بخش و جذاب است. رنگ های مختلف لاک روی ناخن بسیار زیبا به نظر می رسند. اما ممکن است با اندکی غفلت یک لکه از لاک ناخن روی لباس یا رومیزی بر جای بگذارید. برای از بین بردن لکه لاک ناخن از روی لباس روش های محدودی وجود دارد و باید حتما از پاک کننده های شیمیایی استفاده کنید بنابر این موقع لاک زدن بیشتر دقت کنید.

اگر مقداری از لاک ناخن روی لباستان ریخت هول نشوید و با دست، دستمال کاغذی یا پارچه اقدام به تمیز کردن آن نکنید. زیرا با این کار لکه را فشار می دهید و کمک می کنید لاک به مقدار بیشتری در پارچه نفوذ کند. برای تمیز کردن لاک از روی لباس این کارها را با ملایمت انجام دهید:

از بین بردن لکه لاک ناخن از روی لباس شب

از بین بردن لکه لاک ناخن از روی لباس شب

پاک کردن لاک ناخن از روی پارچه های ظریف و الیاف خاص بسیار دشوار است و می تواند به بافت پارچه هم آسیب بزند.


برای نظافت و تمیزکاری میتوانید از ” خدمت نظافت پین‌ورک ” کمک بگیرین و پیش از ثبت سفارش رایگان قیمت بگیرید! کافیه روی لینک زیر کلیک کنید


 

پیش از هر اقدامی برچسب روی لباس را بررسی کنید تا مطمئن شوید که در نخ های سازنده لباستان از موادی مثل مداکریلیک و تری استات استفاده نشد باشد. زیرا از بین بردن لکه لاک ناخن از روی لباس با این الیاف در منزل ممکن نیست و تنها خشکشویی می تواند لکه لاک ناخن را از روی ابن لباس پاک کند. به هیچ هنوان برای زدودن لکه لاک ناخن از روی لباس با چنین الیافی از استون استفاده نکنید. زیرا استون لباستان را سوراخ و غیر قابل استفاده خواهد کرد. اکثر لباس های مجلسی در این گروه قرار دارند.

از بین بردن لکه لاک ناخن از روی لباس با اسپری مو

از بین بردن لکه لاک ناخن از روی لباس با اسپری مو

هرگز وقتی لباس مهمانی و شیک خود را پوشیده اید، ناخن ها را لاک نزنید. همیشه از یک پارچه برای زیر دست استفاده کنید تا لباس کثیف نشود ولی اگر سهوا یک قطره لاک روی لباس چکید از اسپری مو استفاده کنید. همین اسپری های موی ساده خیلی کار راه انداز هستند. کمی اسپری مو روی لکه لاک ناخن زده و با حرکات ضربه ای پنبه آرایشی همه رنگ ها را پاک کنید. برای از بین بردن لکه ناخن از دور انگشت ها راه های دیگری وجود دارد.

از بین بردن لکه لاک ناخن از روی لباس نخی

از بین بردن لکه لاک ناخن از روی لباس نخی

برای تمیز کردن لکه لاک ناخن از روی لباس های نخی و الیاف طبیعی می توانید از استون استفاده کنید. ابتدا چند برگ دستمال کاغذی را روی هم پهن کنید. این دستمال ها قرار است زیر لباس لک دار شده قرار گیرند و استون و رنگ اصافی را به خود جذب کنند. قسمتی از پارچه که روی آن لکه لاک وجود دارد را روی دستمال کاغذی ها قرار دهید تا رنگ لاک و استون اضافی را به خود جذب کند و از پخش شدن لاک در دیگر قسمت های لباس جلوگیری شود.

به صورت کاملا رایگان از طریق “اپلیکیشن پین ورک” برای خدمات منزل قیمت بگیرید!

بعد تکه ای پنبه را به استون آغشته کنید و به آرامی از قسمت های خارجی لکه به سمت داخل، آن را تمیز کنید تا لکه بیشتر از قبل در لباس پخش نشود. برای تمیز کردن لکه لاک ناخن سعی کنید به جای کشیدن پنبه روی پارچه، ازحرکات ضربه ای استفاده کنید. اگر در حین کار دستمال کاغذی ها خیس شدند، آن را با چند تکه دستمال جدید جایگزین کنید.

آیا راه های دیگری برای از بین بردن لکه لاک ناخن از روی لباس می شناسید؟ حتما برایمان کامنت بگذارید!

3.5/5 ( 49 نظر )
۱۲
نویسنده مطلب افسانه رجب پور
افسانه هستم نوشتن برای من یک تفریح دوست داشتنی است که همه وقتم را پر کرده است. کشف ناشناخته ها و آموختن مطالب جدید همیشه برایم شیرین است. به نظرم در عصر ارتباطات و تکتولوژی هنوز هم نوشتن بهترین راه ارتباطی است.

۱۲ دیدگاه

 • حانیه
  6 ماه پیش

  پیشنهاد خوبی دادین مرسین

  • افسانه رجب پور
   5 ماه پیش

   سلام دوست عزیز…سپاس از نظر لطفتون

 • فاطمه
  6 ماه پیش

  کامل درسته

  • افسانه رجب پور
   5 ماه پیش

   ممنون از نظر لطفتون

 • ❤غوغا❤
  5 ماه پیش

  مرسی واقعا. من روی لباس عروسیم لاک ریخته بود….
  خیلی هم ناراحت بودم ولی این نظر شما من رو نجات داد خیلی خیلی مرسیییییییی???

  • افسانه رجب پور
   5 ماه پیش

   خوشحالم که از این مطلب راضی بودید. ?

 • غوغا
  5 ماه پیش

  مرسی

  • افسانه رجب پور
   5 ماه پیش

   ?ممنون از نظر لطفتون.

 • ناشناس
  5 ماه پیش

  بیشتر لطفا

  • افسانه رجب پور
   4 ماه پیش

   سعی میکنیم مطالب رو در اسرع وقت بروز رسانی کنیم?

 • ناشناس
  3 ماه پیش

  نفت برای بعضی لباسسا مناسبه می تونه پاک بشه

  • افسانه رجب پور
   3 ماه پیش

   نفت و تینر برای از بین بردن لکه لباس مناسبه?