پین‌ورک درخواست آنلاین خدمات منزل

سریع ترین راه های از بین بردن لکه رنگ از روی لباس

از بین بردن لکه رنگ از روی لباس کار

شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که یکی از لباس های مورد علاقه تان با لکه رنگ کثیف شده باشد و دیگر قابل پوشیدن نباشد. این اتفاق زمانی ناراحت کننده تر می شود که لباس رنگی شده، یک لباس نو یا گران قیمت باشد. اما دفعه بعدی که یکی از لباس هایتان با مقداری رنگ لک شد، نگران نباشید. پین ورک راه های خوبی برای از بین بردن لکه رنگ از روی لباس را پیشنهاد می دهد، امتحان کنید.

از بین بردن لکه رنگ از روی لباس علاقمندان به نقاشی

پاک کردن لکه رنگ لباس

بسیاری از افراد در هر سن و سالی ازنقاشی کشیدن با گواش و رنگ روغن لذت می برند. اما این کار احتمال کثیف شدن لباس آن ها را نیز افزایش خواهد داد. در این مواقع، برای از بین بردن لکه رنگ باید پیش از شستشو رنگ های اضافی را تا حد ممکن تمیز کنید. اگر لکه رنگ هنوز خیس است با یک قاشق، با دقت رنگ را از روی لباس جمع کنید و اگر لکه رنگ خشک شده است، آن را به آرامی از روی پارچه با دست جدا کنید.

برای از بین بردن لکه رنگ از روی لباس که با گواش لکه دار شده ، آن را در آب گرم و مواد شوینده قرار دهید. اما اگر لباس با رنگ روغن نقاشی لک شده، تمیز کردن آن کمی دشوارتر است. زیرا باید ابتدا روی لکه مقداری ترپانتین بزنید و پس از آب کشیدن لباس، یک مرتبه آن را با یک ماده پاک کننده شسته و در مرحله پایانی لباس را آبکشی کنید. برای از بین بردن لکه چربی از روی لباس هم راه های ساده ای وجود دارد که قبلا در موردش صحبت کردیم.

تمیز کردن رنگ از روی لباس نقاشان ساختمان

تمیز کردن رنگ از روی لباس نقاشان ساختمان

اگر به هنگام نقاشی ساختمان متوجه لکه رنگ روی لباس خود شدید، باید بلافاصله برای از بین بردن لکه رنگ از روی لباس خود اقدام کنید. ابتدا این نکته را بررسی کنید که لکه رنگ از نوع روغنی یا لکه های بر پایه آب است. در شرایطی که رنگ استفاده شده بر پایه آب باشد، کافی است برای تمیز کردن لکه رنگ لباس آن را بشویید. اما پاک کردن لکه رنگ های ساختمانی روغنی به این سادگی ها نیست و باید برای تمیز کردن آن از الکل یا تینر استفاده نمایید. بهتر است ابتدا ماده پاک کننده را روی یک قسمت کوچک از داخل لباس تست کنید.

نکات مهم برای از بین بردن لکه رنگ از روی لباس

از بین بردن لکه رنگ از روی لباس

 •  اگر لباستان رنگی شد، پیش از هر اقدامی لیبل متصل به لباس را بررسی کنید تا مطمئن شوید روش از بین بردن لکه رنگ از روی لباس به بافت پارچه یا رنگ اصلی لباس صدمه نمیزند.
 •  رنگ های غیر روغنی معمولا با آب پاک می شوند، اما بسیار زود خشک می شوند و همین امر ماندگاری آن ها را افزایش می دهد. لکه رنگ های روغنی اگرچه با دشواری بیشتری از بین می روند، به زمان بیشتری برای خشک شدن نیاز دارند. یعنی فرصت بیشتری برای از بین بردن لکه رنگ از روی لباس خواهید داشت.
 • در صورت لک دار شدن لباس با رنگ در اولین فرصت ممکن اقدام به تمیز کردن لکه رنگ از روی لباس نمایید. زیرا لکه های تازه شانس بیشتری برای پاک شدن دارند.
همین حالا بخوانید!
3 ترفند برای از بین بردن لکه چربی از روی مبل

برای از بین بردن لکه رنگ از روی لباس چه راه های دیگری را می شناسید؟

3.1/5 ( 36 نظر )
۸
برچسب ها :
نویسنده مطلب افسانه رجب پور
افسانه هستم نوشتن برای من یک تفریح دوست داشتنی است که همه وقتم را پر کرده است. کشف ناشناخته ها و آموختن مطالب جدید همیشه برایم شیرین است. به نظرم در عصر ارتباطات و تکتولوژی هنوز هم نوشتن بهترین راه ارتباطی است.

۸ دیدگاه

 • فاطمه
  8 ماه پیش

  سلام من رنگ مانتوم سفید بود و ی لباس دیگم رنگ داد و مانتوم لکه های صورتی گرفته ی بعضی جاهاش البته//چیکار کنم

 • آریو
  6 ماه پیش

  سلام من یه شلوار کتان مشکی دارم که نشتم روی جدول پشت شلوارم به اندازه یه سکه سفید شد اونو با استون شستم رنگ ناپدید شد ولی چند بار که پوشیدم دوباره کم کم رنگ سفید پشت شلوارم امد و پشت شلوارم کلشو گرفته، انگار هی رنگ در حال پخش شدن وجابجایی. چکارش کنم؟ آیا اگر با رنگ لباس رنگش کنم از بین می‌رود؟

 • سید یاسین
  4 ماه پیش

  سلام من یک شلوار کتان دارم که روی اون چند لکه رنگ قرمز هسته نمیدونم با چی پاکش کنم خیلی ضروری لطفا زود تر جواب بدید

  • افسانه رجب پور
   3 ماه پیش

   سلام دوست عزیز لکه روی شلوار کتان رو میتونید با جوش شیرین از بین ببرید.

 • محمد
  3 ماه پیش

  سلام یه تک پوش سبز دارم رنگ سفید روش ریخته باید چکارش کنم که پاک بشه؟؟

  • افسانه رجب پور
   3 ماه پیش

   سلام دوست عزیز🙂 به طور کامل داخل متن توضیح داده شده.

 • هومن
  3 ماه پیش

  سلام وقت بخیر من یه شلوار کتان دارم ک لکه های پلاستیک ذوب شده ریخته روش و نفوذ کرده ب بافتش،چجوری میتونم اونو تمیز کنم برام خیلی عزیزه

  • افسانه رجب پور
   3 ماه پیش

   سلام دوست عزیز🙂 تنها میتونید به صورت دستی لکه‌ها رو از بین ببرید. امیدوارم بتونید دوباره از شلوارتون استفاده کنید.